Těhotenství koronavirus a dítě do školky

6
24.8.20 17:54

těhotenství koronavirus a dítě do školky

Zdravím všechny holky, které jsou ochotné mi poradit :mavam:. Minulý týden jsem zjistila, že jsem těhotná v 7tt, moje malá (3 roky) má nastoupit v září poprvé do školky. Já od 1. září nastupuju na neschopenku kvůli rizikovému těh. (mám autoimunitní diagnózu už několik let). Přemýšlím o tom, že v současné situaci při přibývajících případech koronaviru ji tam nakonec nedám. Nemáte někdo nějaké zprávy zda školkové děti přenášejí koronavir na dospělé. Nebo je lepší ji do školky dát i přes možná rizika? Manžel mi neumí poradit kamarádka radí nechat ji zapsanou a počkat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
998
24.8.20 18:01

Víš kolik jiných nemocí ti z té školky může donést a ty se bojíš jenom " covida? :think: To by si ji mohla mít doma až do třech narozenin druhého dítěte aby vás nenakazila dcera všechny :roll: Normálně ji tam dej :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
24.8.20 18:10

Ahoj, já bych normálně dala.. Jsem 7tt+5, takže něco malinko jak ty.. Syn má 4 roky a i přes prázdniny ho dávám do školky.. Chodím do práce.. Víš kolik nemocí všude je? A nemusí to malá chytit jen ve školce.. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
24.8.20 18:12

Co bys delala mit doma predskolaka, tam si nemuzes jen tak vybrat nechat ho doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
24.8.20 18:20

Dala bych do skolky. Stejne ti bude tahat ze skolky ruzne nemoci, ne jenom covida. Dite potrebuje kolektiv a budovat imunitu a radsi si to,,odtrp" ted nez s miminem doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6

Díky za názory :) já nemyslela, že tam dceru nedám vůbec, jen jsem chtěla názor, zda nepočkat až skončí aspoň první trimestr, který je nejrizikovější pro mimčo z hlediska horečky (nemyslím jen covid) když nemusím řešit hlídání protože budu stejně doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9374

Dala bych :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5684
24.8.20 18:23
@VilaAnalka píše:
Co bys delala mit doma predskolaka, tam si nemuzes jen tak vybrat nechat ho doma.

Ale ona ho nema a muze si vybrat:)
Ja bych ji tam nedala.Dite ve trech letech nema vyvinutou imunitu a zbytecne bude chytat a ty s ni ruzne nemoci vcetne rizika korony. Pokud budes doma neni o cem mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5684
24.8.20 18:25
@migmina píše:
Dala bych do skolky. Stejne ti bude tahat ze skolky ruzne nemoci, ne jenom covida. Dite potrebuje kolektiv a budovat imunitu a radsi si to,,odtrp" ted nez s miminem doma.

No tim imunitu vybuduje, spise podkope..
A dite se muze setkavat s vrstevniky i jinde, nemusi k tomu slouzit jen skolka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
24.8.20 18:25

@JulijanaS Už záleží na Tobě, jestli si chceš dcerku doma nechat 🙂 Každopádně já jsem ráda, že se malého alespoň na chvíli „zbavím“ a mám chvíli pro sebe 😁 On děti potřebuje jako sul.. Jinak covida a jiné podobné nemoci zatím neřeším.. To bychom museli sedět jen doma na zadku.. Ale první trimestr Ti končí začátkem října určitě, ne? Tak male klidně prodluž prázdniny 😁 Ale počítej s tím, že školkovne budeš muset stejně zaplatit 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10435
24.8.20 18:26

@JulijanaS A jak budeš mít vycházky? Já bych třeba byla radši mít hodinu vycházek ráno na odvedení do školky, a zbytek třeba od 12h, abys mohla vyzvednout buď po o nebo až po spaní. A byla bych ráda, že dítě dopoledne může na vycházku, na hřiště, v zimě bobovat apod., prostě že se s někým vyřádí.
Neumím si moc představit, že dítěti řeknu „teď nesmíme ven“. Takže i s ohledem na toto omezení režimu bych do školky dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10435
24.8.20 18:29
@jannina1 píše:
No tim imunitu vybuduje, spise podkope..
dite se muze setkavat s vrstevniky i jinde, nemusi k tomu slouzit jen skolka.

No zrovna v téhle době to tak jednoduché nebude. U nás se zrušila spousta kroužků pro děti, resp. vzhledem k tomu, že nikdo neví, co bude, tak se neplánují na podzim otevřít (nikdo nechce opakovat vybírání plateb a pak naštvané telefonáty rodičů, jestli to vrátí nebo kdy to nahradí). A ve veřejné herně bych měla větší strach z nákazy, než v té školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5684
24.8.20 18:35
@zrcadlo píše:
No zrovna v téhle době to tak jednoduché nebude. U nás se zrušila spousta kroužků pro děti, resp. vzhledem k tomu, že nikdo neví, co bude, tak se neplánují na podzim otevřít (nikdo nechce opakovat vybírání plateb a pak naštvané telefonáty rodičů, jestli to vrátí nebo kdy to nahradí). A ve veřejné herně bych měla větší strach z nákazy, než v té školce.

Pokud nesezene krouzky, muze chodit na hriste. Diteti to kolektiv nahradi a neni tam takove nebezpeci nakazy jako v uzavrenych prostorach.
Ve skolkach je nevyhoda, ze tam v mnoha pripadech strkaji matky nemocne deti, protoze do prace musi a nemaji na vybranou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
24.8.20 18:37

Díky všem jak vidím tak zase z toho není jednoznačný názor, zda dát nebo ne :roll:, ale aspoň mě to utvrdilo v některých mých názorech. Zdá se mi taky, že jste si nevšimli, že já sama patřím do rizikové skupiny (ne jen mé těhotenství) mám autoimunitní Stillovu chorobu, která se v kontaktu s infekcí zhoršuje. Kdybych byla zdravá a „jen“ těhotná, tak by malá do školky šla a ani bych to tady nezmiňovala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5684
24.8.20 18:38

Ono je take rozdil, kde by dite do skolky nastoupilo. Jestli nekde do velke skolky v centru mesta nebo do male vesnicke s malym poctem deti ve tride.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama