Těhotenství, koronavirus a kolegové létající do Číny

7
18.2.20 21:18

Těhotenství, koronavirus a kolegové létající do Číny

Ahoj,
zajímal by mě Váš názor, co byste dělaly, když byste byly na začátku těhotenství (asi po 5 letech snažení a IVF) a zároveň musely být v práci s kolegy, kteří létají na služebky do Číny… Japonska, Singaporu a dalších zemí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13230
18.2.20 21:20

Já byla od počátku na neschopence. Jakékoliv riziko mi nestálo za to. To mimčo pro mě bylo víc než peníze a omezené vycházky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4438
18.2.20 21:24

Tak když si kolegové nemůžou v téhle době dát pokoj s cestama do Asie, kde ta nemoc je chytitelná i na letišti, tak by mně asi neviděli.
Podle mně, když to řekneš doktorovi, tak ji dostaneš bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
18.2.20 21:24

Já myslím, že teď toho moc do Číny nenalétají :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9805
18.2.20 21:26

Šla bych okamžitě na neschopenku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12828
18.2.20 21:26

@dianem no do Číny se sice nelétá, ale myslím, že není nic proti ničemu jít na rizikové

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4221
18.2.20 21:27

Hodila bych se marod. V téhle situaci. A to jsem v obou těhotenstvích pracovala, co nejdéle to šlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
18.2.20 21:27

@eMíša přímým letem z ČR ne, ale s přestupy ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12828
18.2.20 21:28

@dianem běž prostě na rizikové, po ivf je na to snad nárok, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4438
18.2.20 21:29

Nejde zdaleka jen o Čínu. V Taiwanském tisku psali o manželském páru, který byl na dovolené v Itálii a cestou zpět přestupoval v HongKongu. Stačili se nakazit během přestupu nebo letu z HK na Taiwan. Riziko je dost velké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 21:45

Tak v principu riziko, že dostaneš koronavirus, je reálně o dost menší, než že chytíš pravou chřipku (a ta je průběhem dokonce o dost horší), a kvůli ní se nikdo marod nehází. Ale jestli jsi vystresovaná a máš fakt strach, tak to miminu taky moc neprospívá a asi má smysl buď zůstat doma nebo si to v práci domluvit tak, že se s těmi lidmi nebudeš muset setkávat. Nevím, jestli je to reálně možný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4221
18.2.20 21:51
@Pruhovaný_mýval píše:
Tak v principu riziko, že dostaneš koronavirus, je reálně o dost menší, než že chytíš pravou chřipku (a ta je průběhem dokonce o dost horší), a kvůli ní se nikdo marod nehází. Ale jestli jsi vystresovaná a máš fakt strach, tak to miminu taky moc neprospívá a asi má smysl buď zůstat doma nebo si to v práci domluvit tak, že se s těmi lidmi nebudeš muset setkávat. Nevím, jestli je to reálně možný

Ale jo, těhule se hází marod i v chripkovém období. Vždyť mají cca o 50% sníženou imunitu, to už je risk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 21:56

@brisco v tom případě se omlouvám za mystifikaci. Při chřipkové epidemii mi to dává smysl. U koronaviru fakt nevím no, sama se ho nebojím, ale nejsem těhotná. Stejně to bude záležet na tom ošetřujícím lékaři, jestli jí tu marodku dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4221
18.2.20 22:02
@Pruhovaný_mýval píše:
@brisco v tom případě se omlouvám za mystifikaci. Při chřipkové epidemii mi to dává smysl. U koronaviru fakt nevím no, sama se ho nebojím, ale nejsem těhotná. Stejně to bude záležet na tom ošetřujícím lékaři, jestli jí tu marodku dá.

Vsadím se, ze dá. Většinou to sami doktoři nabízí. Nejde jen o tu imunitu, ale většina běžných léků není pro těhotné testována. Když má těhule virózu, tak jí prodají maximálně slanou vodu :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 22:06

@brisco hihi, mě o tom vyprávěj, jsem lékárnice :mrgreen: taky si myslím, že jí to doktor dá, že si to prostě nelajsne, co kdyby. ale zároveň si myslím, že to riziko je teď minimální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama