Těhotenství, koronavirus - Nastoupit v září do práce ve školství?

Anonymní
25.5.21 11:13

Těhotenství, koronavirus - Nastoupit v září do práce ve školství?

Zdravím všechny a prosím o radu či názor ohledně mé situace…

Pracuji jako učitelka a jsem těhotná. Cca od začátku prosince by měl být nástup na MD. Řeším v sobě, zda je rozumné od září nastupovat do práce nebo jít vzhledem k současné situaci s koronavirem na nemocenskou. :nevim:

Očkování pro pedagogické pracovníky jsem nestihla, protože jsem covid prodělala v únoru a musela jsem čekat 90 dnů. Pro mou věkovou skupinu se možnost registrace otevřela o víkendu, jenže teď jsem těhotná, takže to také padá.

Když jsem byla těhotná se synem, chodila jsem do práce až do začátku MD a nebyl to problém, ale to byla jiná doba. V té současné prostě váhám. :think:

Učím na gymnáziu, takže někteří studenti (16+) už naočkovaní budou, ale máme tady děti od 12 let, takže ty určitě ne. Navíc dostanu do úvazku 26 hodin, což je dost a umluvit to v respirátoru je fakt náročné už teď a to učím jen 21 hodin a jsem pouze na začátku těhotenství.

Na druhou stranu připravit se 3 měsíce o část výplaty a být zavřená doma jen s vycházkami mě taky neláká.

Jak jste to udělaly vy, kolegyně ve školství, v době covidu? Chci být zodpovědná.

Díky za názory. Potřebuji si to v sobě nějak utřídit. :mavam:

P. S. Omluvte anonym, ale nechci takhle brzy o svém těhotenství hlásat do světa.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1674
25.5.21 11:27

Já bych to probrala i s ředitelkou. Přece jen bude muset za tebe hledat zástup.
Navíc nikdo neví, jak to bude vypadat v září. Třeba respirátory nebudou povinné a nebo bude naopak vše ještě horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
25.5.21 11:32

Asi takhle… já chtěla jít taky do práce a doktor na mě koukal, jestli sem se náhodou nezbláznila a bez diskuze mi rovnou napsal neschopenku… taky jsem zastánce toho, že těhotenství není nemoc, ale na druhou stranu je teď blbá doba něco riskovat - hlavně v povolání, kde je pravděpodobnost nákazy dost velká, hlavně v září, když se všichni vrátí z dovolených a zase se to rozjede

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 11:35
@Nicole 1234 píše:
Já bych to probrala i s ředitelkou. Přece jen bude muset za tebe hledat zástup.
Navíc nikdo neví, jak to bude vypadat v září. Třeba respirátory nebudou povinné a nebo bude naopak vše ještě horší.

Díky za názor. Já to s ředitelkou neplánuji probírat ve smyslu, že ona mi řekne, jak by se jí to hodilo nejvíc. Chci se rozhodnout podle sebe a podle toho, co by pro mě a dítě bylo nejlepší. Ne podle toho, co by bylo nejlepší pro školu. Kdyby to bylo opačně, ona by na mě nebrala ohledy v žádném případě.

Jinak samozřejmě chci vedení oznámit situaci s dostatečným předstihem a ne jim to říct týden předem. Ale „radit“ se s nimi nebudu.

• Citovat
  • Nahlásit
76
25.5.21 11:37

Omylem vloženo do jiné diskuze :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 11:40

@Nickjmeno takže tě nechal doma hned od začátku?

Já to do prázdnin chci určitě „doklepat“. Čísla jsou teď nízká, obzvlášť v našem kraji, takže se nebojím.

• Citovat
  • Nahlásit
1529
25.5.21 11:51
@Anonymní píše:
@Nickjmeno takže tě nechal doma hned od začátku?Já to do prázdnin chci určitě „doklepat“. Čísla jsou teď nízká, obzvlášť v našem kraji, takže se nebojím.

Já otěhotněla v době zavřených škol, takže jsem byla nějaký dva měsíce na očr (to se hodilo protože jsem to aspoň dobře utajila takhle v začátcích :D ) a pak jsem přešla rovnou na neschopenku, ty vycházky jsou pěkně otravný ale člověk si tak nějak zvykne :lol: :lol: :lol: Nedělam ve školství ale taky v tom „rizikovym“ Pokud nemáš žádný potíže, tak bych to taky do prázdnin už nějak přešla (ona i ta výplata se hodí) ale v září už bych asi zůstala doma, maximálně kdyby byly školy zase zavřený tak online vyuka by se zvládnout třeba dala, ale klasický režim bych si netroufla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 13:01

Jako ucitelka bych nechodila ani ted, nejen covid, ale i jine detske nemoci, i kdyz ty uz mas prece jen vetsi deti nez ja na ZS. U nas by o to teda asi ani nestali nastoupit na 3-4 mesice.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat