Tehotenstvi na pokraji 50

Anonymní
17.6.21 23:53

Tehotenstvi na pokraji 50

Dobry vecer, prosim urcite anonym, je to velmi citliva zalezitost. Na podzim mi bude 49, manzelovi 54. Mame spolecne tri dospele deti, dve vnoucata, manzel ma z uletu jeste jedno temer dospele dite… po jeho nevere jsme vztah snazili slepit, ale uz se to nikdy nevratilo do stejnych koleji a zustali spolu spise ze zvyklosti a pratelstvi nez z lasky… prestalo mne zajimat jestli ma dalsi milenky, slo mi hlavne aby deti mely tatu a jeho veci mne nezajimaly, ale i presto jsme prakticky vychazeli, vychazime skvele… co cert nechtel pred 3 roky ke mne do firmy prisel novy vedouci a preskocila mezi nami jiskra, zacali jsme si spolu ciste milenecky vztah, je o temer sedm let mladsi, svobodny, suknickar, mel dite v 17 a dalsi uz nechce.. ale jaky sok mne pred 14 dny cekal na gynde, jsem temer ve 3tim mesici tehotenstvi, nejak mne nanapadlo, ze by se v mem veku mohlo neco stat, pouzivali jsme vaginalni globule a krem jako ochranu a zdrejme to selhalo, menses uz mam od 46 roku rozhazenou tak mi neprislo divne, ze neprisla a nebo ze uz jsem v prechodu… ale, dle doktora jsem v poradku, je teda na rade udelat plno vysetreni, genetika, ale zatim to vypada (tukam) ze bych pod dozorem mohla donostit zdrave dite. Milenec mne zene na potrat, manzel je nadseny, ze by byl jeste otcem, ikdyz je to kukacka, ale ja nevim… mam nejakych 10 dnu na rozhodnuti zda tehotenstvi prerusim a nebo se stanu po 21 opet matkou. Je tu nekdo kdo resil takovou situaci? V rodine to krome manzela nikdo nevi :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
395
18.6.21 00:00
@Anonymní píše:
Dobry vecer, prosim urcite anonym, je to velmi citliva zalezitost. Na podzim mi bude 49, manzelovi 54. Mame spolecne tri dospele deti, dve vnoucata, manzel ma z uletu jeste jedno temer dospele dite… po jeho nevere jsme vztah snazili slepit, ale uz se to nikdy nevratilo do stejnych koleji a zustali spolu spise ze zvyklosti a pratelstvi nez z lasky… prestalo mne zajimat jestli ma dalsi milenky, slo mi hlavne aby deti mely tatu a jeho veci mne nezajimaly, ale i presto jsme prakticky vychazeli, vychazime skvele… co cert nechtel pred 3 roky ke mne do firmy prisel novy vedouci a preskocila mezi nami jiskra, zacali jsme si spolu ciste milenecky vztah, je o temer sedm let mladsi, svobodny, suknickar, mel dite v 17 a dalsi uz nechce.. ale jaky sok mne pred 14 dny cekal na gynde, jsem temer ve 3tim mesici tehotenstvi, nejak mne nanapadlo, ze by se v mem veku mohlo neco stat, pouzivali jsme vaginalni globule a krem jako ochranu a zdrejme to selhalo, menses uz mam od 46 roku rozhazenou tak mi neprislo divne, ze neprisla a nebo ze uz jsem v prechodu… ale, dle doktora jsem v poradku, je teda na rade udelat plno vysetreni, genetika, ale zatim to vypada (tukam) ze bych pod dozorem mohla donostit zdrave dite. Milenec mne zene na potrat, manzel je nadseny, ze by byl jeste otcem, ikdyz je to kukacka, ale ja nevim… mam nejakych 10 dnu na rozhodnuti zda tehotenstvi prerusim a nebo se stanu po 21 opet matkou. Je tu nekdo kdo resil takovou situaci? V rodine to krome manzela nikdo nevi :,(

Manžel ví, že to není jeho počítám…?otázka jaka je tvá otázka? jestli tu je někdo před 50tkou, kdo si dítě udělal (za mě jich tady asi moc nebude),nebo co říkáme celkově na tvou situaci…já bych si v tvé situaci a hlavně skrz věk dítě určitě nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1573
18.6.21 00:02

Sama jsem stejnou situaci neřešila. Poslední dítě se mi narodilo ve 43 letech. Ale pokud ty i manžel dítě chcete, jste zdraví a zajištění, jděte do toho. Nejspíš se tu najde spoustu těch, co tě budou posílat na potrat, ale je to vaše věc. Kdybys psala, že plánuješ skoro v padesáti dítě, bylo by to bláznovství. Ale už se stalo. A nejsem příznivcem potratů jenom kvůli věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
18.6.21 00:06

Sousedka porodila poslední dítě cca v 52, a to na tom dlouhodobě nebyla zdravotně nejlépe. Už je to nějakých 60 let, co vím. Zvládla to i při tehdejší lékařské péči a nakonec jí to těhotenství i zlepšilo zdraví.

Příspěvek upraven 18.06.21 v 00:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 00:08

@Wilík manzel vi, ze dite je milencovo..

• Citovat
  • Nahlásit
2583
18.6.21 00:12

Ne nenechala bych si to máš děti velké máš vnoučata tak se venuj radši jim..je ti 49 let manželovi 54… Musela by ses připravit na to vychovat puberťáka, a až ho povedes do školy tak si budou myslet že si jeho babička… Ne nechtěla bych..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2392
18.6.21 00:14

Máte s manželem zajímavý vztah. No co, jestli dítě chceš a máš podporu manžela, tak si ho nech. Ale teda umíš si představit, že budeš mít v 65 doma puberťáka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
18.6.21 00:20

No to je docela mazec. Asi moc nechápu ten váš vztah s manželem. Já bych si v takovém případě dítě nenechala. Pokud by bylo manželovo a oba bychom chtěli tak bych asi váhala…ale i tak. Děti máš velké, máš vnoučata, máš svůj klid. To všechno půjde do kopru kvůli “nepodařenému” sexu. Člověk by řekl že dospělý lidi v takovém věku budou mít rozum a budou se chránit více než jenom tím čím jste se chránili vy i když chápu že jsi v pokročilém věku a mohla sis myslet že to už “nejde”. Tak přeji hodně štěstí při rozhodování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
18.6.21 00:22

Ještě bych dodala že se může stát cokoli a ty tady už v 60 nebudeš, manžel bude starý páprda a nebude se chtít sám starat o kukačku. Nebo tady taky nemusíte být ani jeden a chudák dítě třeba ve 13 bude dělat co? Nechci nic přivolávat jen dávám pohled z jiné strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 00:24

@Misasisi hlava rika at tehotenstvi prerusim, srdce zase at se pokusim minimko mit :nevim: umrit jsem mohla i ve 20ceti kdyz jsem mela prvni… mam spolehlive dcery, u kterych verim v plnou podporu kdyby se neco stalo, manzel ten je jednoznacne pro miminko…ale taky samozrejmne myslim na sebe ikdyz ted jsem fit za dva roky muze byt vsechno jinak. Mam toho ted plnou hlavu, jednu chvili koukam po kocarku a za jednu chvili hledam potratovou kliniku :,(

• Citovat
  • Nahlásit
571
18.6.21 00:27
@Anonymní píše:
@Misasisi hlava rika at tehotenstvi prerusim, srdce zase at se pokusim minimko mit :nevim: umrit jsem mohla i ve 20ceti kdyz jsem mela prvni… mam spolehlive dcery, u kterych verim v plnou podporu kdyby se neco stalo, manzel ten je jednoznacne pro miminko…ale taky samozrejmne myslim na sebe ikdyz ted jsem fit za dva roky muze byt vsechno jinak. Mam toho ted plnou hlavu, jednu chvili koukam po kocarku a za jednu chvili hledam potratovou kliniku :,(

Dcery můžou být svaté ale chceš to ně “hodit kdyby něco”?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 00:29

@Le_lenaz tak toto je trosku mimo… stejne tak se neco muze stat dceram a ja budu ta kdo se postara o vnoucatka… toto si nechci ani predstavovat :,(

• Citovat
  • Nahlásit
571
18.6.21 00:32
@Anonymní píše:
@Le_lenaz tak toto je trosku mimo… stejne tak se neco muze stat dceram a ja budu ta kdo se postara o vnoucatka… toto si nechci ani predstavovat :,(

Samozřejmě nic takové ti nepřeju! Jenom prostě je to už přece jenom vyšší věk a než to dítě vyroste, puberta, školka, škola, starosti. Takhle máš už odchováno a svůj klid. Teď se můžeš starat o vnoučata. Navíc já si vždy při podobných diskuzích vzpomenu na mého dědu který v 60 z plné síly zemřel během 3 měsíců na rakovinu…prostě to tak je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4294
18.6.21 02:10

Mě se zdá že si nechceš připustit že stárneš. Nalháváš si že máš stejnou pravděpodobnost že dítě nevychovaš, jako když si byla mladá. Miminko by tě vrátilo chvíli zpět ale časem tě to stejně dožene. A je velká pravděpodobnost že dítě může být postižené. To asi sama víš. Házet na své dcery zodpovědnost taky není moc ok. Na druhou stranu tvoreček je tu, žije a pokud chcete, proč mu nedat šanci. Jen se připravit že to bude mít dítě dost těžké na všech frontách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4125
18.6.21 02:44

Tech deti je mi fakt lito… to je extrem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu