Těhotenství na ultrazvuku neodpovídá délce - myomy v těhotenství

24.8.21 17:02

Těhotenství na ultrazvuku neodpovídá délce - myomy v těhotenství

Dobrý den, vím, že takových témat tady je hodně. Je mi za chvíli 38 let, mám dospělého syna. Takže jsem dlouhé roky těhotenské záležitosti neřešila, případně mě omluvte. Poslední menstruace byla 13.7., styk 27.7., ovulační test pak večer ukazoval ovulaci. 9.8. byl slabý duch na TT. Vzhledem k tomu, že to byl ten měsíc první a jediný pokus jsem byla překvapená…testy stále pozitivní, čárky zesílily, ale clearblue ukazuje od 13.8. 2 -3. Dnes jsem zkoušela znovu a stále 2-3. Předpokládám, že tedy těhotenství neprosperuje…
Včera jsem byla u Dr., těhotenství je v děloze, GS 5+0, 5mm, což délce od početí neodpovídá…navíc mám v děloze několik myomů, o kterých jsem věděla už dříve. Do zprávy Dr. napsal diagnózu hrozícího potratu, řekl ať se objednám na prvotrimestrální screening, ať přijdu za 2 týdny. Nic si nenamlouvám, nejsem v nejlepším věku, řešil někdo myomy v těhotenství? Je naděje, že se to ještě pohne? Je to opožděné cca o týden…předem moc děkuji za každou odpověď. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
540
24.8.21 17:20

Na screening? Ikdybys sla uz v 12tt tak bys ted teda byla 10tt kdyz rikas, ze za 14dni. To uz by musel byt plod se srdecni akci minimalne. Bohuzel, myslím si, ze tohle asi dobre nedopadne. A ikdybych to špatně pochopila, proc by te posílal na screening bez potvrzeni prosperujiciho plodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24588
24.8.21 17:21

Myomy netuším s těmi zkušenost nemám, ale nešil, zaprvé ten digitální test ukazuje pouze možnost negativní, 1-2 nebo 2-3. Víc ti neukáže. Zadruhé určování stáří podle utz je orientační, klidně to může být o pár dní jinak, protoze stačí aby se Dr o milimetr uklikla a hned to nesedí o pár dní. Ještě to nevzdávej, počítej s horší variantou, ale neber to na 100% že je to hned špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.8.21 17:25

@Nikca7 Špatně jsem to napsala, ke svému Dr. za 14 dní, 6.9., ale zaregistrovat se na screening kvůli místu. Ten prý se skládá ze dvou setkání, první jsem objednaná na 20.9…
Děkuji za odpověď, asi to dobré nebude. Věřím svému tělu, že vše bude jak má…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14862
24.8.21 17:41

Sla bych k dr. az kolem 9tt, to uz budes vedet co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.8.21 17:58

@Lucie_Sx Já vím, že je to brzo, jen jsem chtěla odcestovat do zahraničí, proto jsem chtěla od Dr. potvrdit, zda se opravdu o těhotenství jedná, že není mimoděložní…nechtěla jsem případné komplikace řešit v zahraničí. Uvidím, asi teď těch 14 dní rozhodne, jen jsem si říkala, že asi nejsem jediná, kdo tohle řeší. Díky za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
24.8.21 19:16

Ahoj, ja jsem na tom podobne, jen skoro o mesic dal. Byla jsem na prvni kontrole a UTZ v 7+6tt podle menstruace, ale na ultrazvuku embryo mensi, jen 6+1tt. Bilo srdicko, doktor to moc neresil, objednal me na dalsi kontrolu s odberama za tri tydny, coz bude pristi pondeli. Ale uz pred kontrolou jsem spinila a obcas mirne krvacela, spineni mam doted a taky moc nevim, co si o tom myslet. Snazim se moc nevysilovat a cekam, co ukaze kontrola. Na screening teda registrovana nejsem, kdyz ani nevim v kterem jsem tydnu, to asi az budu mit prukazku 8o Drzim ti palce, nic jineho se ani delat neda :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat