Reklama

Těhotenství na UP (nárok na nemocenskou, PPM, RP)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 11:12
Těhotenství na UP (nárok na nemocenskou, PPM, RP)

Ahoj, ráda bych vás požádala o radu.
K poslednímu květnu tohoto roku jsem dostala výpověď dohodou, byla jsem k tomu více méně přinucena, kdybych okamžitě neodešla vyhodili by mě pro hrubé porušení, prostě už jsem byla nežádoucí… bylo to nečekané a dost mě to mrzelo, aspoň že mi dali odstupné… od 1/6/18 jsem na UP, podporu mám na 5 měsíců… takže do října.
Jedním z důvodů, proč jsem „byla odejita“, bylo že jsme uvažovali o 3. dítěti, je mi 36 let a nechtěla jsem už to moc odkládat, takže během červnové dovolené se nám podařilo počít baby. Poslední MS jsme měla 10/6/18 takže teď se odhaduji na necelých 12tt.
A v čem je problém? dokud jsem na UP nemám nárok na nemocenskou… nemám nárok ani na PPM… a brzo mi také skončí podpora…
Jak byste tuto situaci řešili? já se teď snažím najít zaměstnání (než to bude bít do očí), abych se vešla do 180 denní lhůty pro PPM, event. si pak vyjednat rizikový těhu… nebo je nějaké elegantnější řešení této situace??
Předem díky za odpovědi

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5783 příspěvků 29.08.18 11:38
@Anonymní píše:
Ahoj, ráda bych vás požádala o radu.
K poslednímu květnu tohoto roku jsem dostala výpověď dohodou, byla jsem k tomu více méně přinucena, kdybych okamžitě neodešla vyhodili by mě pro hrubé porušení, prostě už jsem byla nežádoucí… bylo to nečekané a dost mě to mrzelo, aspoň že mi dali odstupné… od 1/6/18 jsem na UP, podporu mám na 5 měsíců… takže do října.
Jedním z důvodů, proč jsem „byla odejita“, bylo že jsme uvažovali o 3. dítěti, je mi 36 let a nechtěla jsem už to moc odkládat, takže během červnové dovolené se nám podařilo počít baby. Poslední MS jsme měla 10/6/18 takže teď se odhaduji na necelých 12tt.
A v čem je problém? dokud jsem na UP nemám nárok na nemocenskou… nemám nárok ani na PPM… a brzo mi také skončí podpora…
Jak byste tuto situaci řešili? já se teď snažím najít zaměstnání (než to bude bít do očí), abych se vešla do 180 denní lhůty pro PPM, event. si pak vyjednat rizikový těhu… nebo je nějaké elegantnější řešení této situace??
Předem díky za odpovědi

Pozor lhůta pro PPM je tak dlouhá, jak je dlouhé poslední zaměstnání. Takže, když budeš zaměstnaná třeba měsíc a vyhodí tě ve zkušebce, tak lhůta bude jen ten měsíc.

beautyalbina
Nováček 5 příspěvků 29.08.18 11:57

Hmmm..... a za jak dlouho po nástupu můžu jít na neschopenku? předpokádám že mi dají 3 měs. zkušební lhůtu …

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62957 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 12:01
@beautyalbina píše:
Hmmm..... a za jak dlouho po nástupu můžu jít na neschopenku? předpokádám že mi dají 3 měs. zkušební lhůtu …

A co třeba postavit se k situaci čelem a uznat, že ses rozhodla si pořídit dítě i když si věděla, že nebudeš mít nárok na nemocenskou a na PPM a nevymýšlet nějaké podvody.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 29.08.18 12:05
@j.a.n.i1 píše:
A co třeba postavit se k situaci čelem a uznat, že ses rozhodla si pořídit dítě i když si věděla, že nebudeš mít nárok na nemocenskou a na PPM a nevymýšlet nějaké podvody.

Presne tak.otehotnela si vědomě,tak se k tomu postav celem.at te zivy otec ditete.chudaci zaměstnavatele.

beautyalbina
Nováček 5 příspěvků 29.08.18 12:29

podvody??? nasypala jsme do tohoto státu přes sociální pojištění měsíčně neskutečný peníze … v životě nedostanu na žádné dávky protože vlastníme dům, manžel pracuje a nejsme sociální případ. ..... čím dál více lidí se rozhodne raději děti nemít nebo to odsouvá na co nejdelší dobu, aby si „mohli užívat“ ..... když se člověk rozhodne vychovat tomuto státu občana, který taky bude jednou pracovat a odvádět daně a pojištění, stane se příživníkem??? a podvodníkem??? ano i tak by se to v dnešní době dalo chápat, dříve byla rodina základem státu a společnosti, bohužel dnes je svět plný karieristů, bastardů a zlatokopek …

Hvězda diskuse 62957 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 12:33

@beautyalbina Ano, hledat si práci s otázkou a kdy můžu jít na nemocenskou je prostě podvod. Tečka. A to kolik kdo odvedl nebo neodvedl na sociálním v tom nehraje žádnou roli, tomu zaměstnavateli, který tvůj podvod odnese je fakt šumák kolik si zaplatila státu. Nebo když sousedovi vykradou garáž, tak ti přijde normální, že půjde vykrást tu vaši, taky ho pak polituješ?
A když si tedy odváděla tak vysoké sociální, tak si taky měla vysoký plat, takže klidně můžeš zůstat doma, žít z úspor a mít radost, že aktuálně žádné sociální tomu hnusnému státu nemusíš odvádět.

P4ja
Kelišová 5783 příspěvků 29.08.18 13:01
@beautyalbina píše:
Hmmm..... a za jak dlouho po nástupu můžu jít na neschopenku? předpokádám že mi dají 3 měs. zkušební lhůtu …

Na neschopenku můžeš jít klidně hned, ale můžou tě vyhodit hned 15.den pracovní neschopnosti.

beautyalbina
Nováček 5 příspěvků 29.08.18 13:15

Nehodlám s tebou diskutovat o tom co je a není podvod, nejsi žádný můj soudce…
Jestliže někdo zaměstnává lidi, musí s tímto rizikem počítat..... nemyslím si, že by zaměstnavatel byl nějaký chudák, co provozuje charitu pro všeobecné dobro.....
Pokud mi nedokážeš poradit nech si své názory pro sebe, asi dnes nemáš dobrý den ..... :lol:

beautyalbina
Nováček 5 příspěvků 29.08.18 13:21
@P4ja píše:
Na neschopenku můžeš jít klidně hned, ale můžou tě vyhodit hned 15.den pracovní neschopnosti.

Vždy jsem pracovala až do nástupu do PPM, tak nevím jak to chodí… bych čekala, že poměr skončí po uplynutí zkušebky nebo tak něco…

P4ja
Kelišová 5783 příspěvků 29.08.18 13:26
@beautyalbina píše:
Vždy jsem pracovala až do nástupu do PPM, tak nevím jak to chodí… bych čekala, že poměr skončí po uplynutí zkušebky nebo tak něco…

Pokud se hend hodíš marod, tak tě můžou vyrazit po 14. dnech. Což se asi předpokládá. A pokud ano, tak budeš mít ochrannou lhůtu jen tu dobu, co budeš „zaměstnaná“

Hvězda diskuse 62957 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 13:42

@beautyalbina Tohle je diskuze a nikoliv poradna, takže se můžu vyjadřovat k čemu chci a nejsem povinna ti radit.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >