Těhotenství, nachlazení, test na covid

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.6.22 21:31

Těhotenství, nachlazení, test na covid

Ahoj holky, prosím o radu. Tenhle týden jsme doma prodělali nachlazení nebo virózu. Začalo to u mě. Minulý pátek mě začalo bolet v krku, o víkendu se mi spustila rýma a potom trochu kašel, ale nic dramatickýho. Manžel měl jen rýmu a dítko pro změnu horečku a průjem. Jsem ve 24. týdnu těhotenství a dneska jsem se bavila s kamarádkou a ta mě vystresovala, že jsem měla jít na test na covid a, že když by byl pozitivní, tak se musí píchat nějaké injekce na ředění krve. Jsem asi pitomá, ale nepřikládala jsem tomu takovou závažnost, když mi skoro nic nebylo. Jak to teď řešit? Na test si klidně zítra dojdu, ale ukázala by se ještě vůbec pozitivita třeba po tom týdnu nebo jak to zjistit zpětně? Mám teď z toho nervy. Díky moc a prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16114
10.6.22 21:38

Měla jsem covid ke konci těhotenství a nic jsem si nepichala. Až po porodu jsem dostala asi 4 dávky, ale to bylo u důvodu vyššího veku a třetího porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.22 21:45

Je mi 36 a těhotenství je zatím bezproblémové. Jen beru preventivně Anopyrin kvůli riziku růstové restrikce plodu. Ale stejně mám teď strach a říkám si, že jsem na ten test měla v týdnu jít.

• Citovat
  • Nahlásit
270
10.6.22 21:56

Neboj se, je to blbost… Nebo ty jsi mela nekdy potize s krvi? Jsi nejak rizikova, ze by te doktor upozornil, ze v pripade covidu si musis pichat injekce na redeni krve?

Kamaradka te jen zbytecne stresuje. Nejsi prvni ani posledni, kdo prodelal pri tehotenstvi nachlazeni (mozna covid)… Pokud se doted nic nedelo, tak proc by sis mela pichat injekce na redeni krve? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
844
10.6.22 22:12

Jo na netu a tady na emiminu jsem cetla ze několik holek dostalo injekce. Ale znam asi 3 tehotne co covid meli, injekce nedostaly a deti uz porodily a vse v poradku. Muzes zkusit na test jit ale uz být pozitivní nemusí no..a i kdyby byl tak lekar ti ty injekce evidentně dat muze a taky nemusí. Je to pry kvuli tromboze - tromboze placenty - protože pry covid způsobuje vetsi riziko tohodle..ale nevim nejsem lekar..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
10.6.22 22:16
@Anonymní píše:
Je mi 36 a těhotenství je zatím bezproblémové. Jen beru preventivně Anopyrin kvůli riziku růstové restrikce plodu. Ale stejně mám teď strach a říkám si, že jsem na ten test měla v týdnu jít.

ale pozor, test si budeš muset asi zaplatit, no zkus zavolat praktikovi, jestli by tě poslal přes žádanku, abys platit nemusela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4333
10.6.22 22:18

Měla jsem covid ve 3. měsíci těhotenství a žádné injekce jsem nedostávala. Doktorovi jsem to volala, že jsem pozitivní a o ničem takovém ani nepadla řeč… Pokud nemáš nějaké konkrétní zdr. problémy, které by to vyžadovaly, tak nechápu, proč by sis měla píchat injekce, když to bylo v podstatě nachlazení… Takže klid, všechno bude OK ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7516
10.6.22 22:34

Prodělala jsem v 33tt, žádné injekce, zrovna čekám až se mala vzbudí na kojeni a pak muzu jít taky spát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20718
10.6.22 22:49
@Anonymní píše:
Je mi 36 a těhotenství je zatím bezproblémové. Jen beru preventivně Anopyrin kvůli riziku růstové restrikce plodu. Ale stejně mám teď strach a říkám si, že jsem na ten test měla v týdnu jít.

Tak Anopyrin poslouzi podobne, ne?

Covid stejne uz vychcipal a nikdo zatim nevypustil novej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
11.6.22 05:38

Covid pozitivním těhotným byl / je opravdu předepisován nízkomolekulární heparin (zde oproti jiným zemím však relativně pozdě a ne všem). A ne, opravdu to není stejné jako aspirin. Ono “ředění krve” je dost složitá problematika a heparin a aspirin se zaměřuje na jinou složku (velmi zjednodušeně řečeno - jeden přes destičky, druhý skrze plazmu). V souvislosti s Covidem byl opravdu zvýšený výskyt mrtvorozenosti a předčasných porodů, často právě kvůli sraženinám v placentě (ve ztrátové skupince případy máme, z jiných - mezinárodních, kde první dvě vlny byly silnější, jich bylo mnohem více už dříve a souvislost těchto případů s Covidem byla zřejmá, nyní probíhají studie a vypadá to na souvislost s hormonem estrogenem, kterého těhotné a uživatelky HA mají více). Proto bylo doporučení minimálně na cca 10 dni po pozitivním testu ten miniheparin mít a to nezávisle na průběhu (protože někdy se ucpala placenta i těm, co měly jen rýmičku). Někdo ho měl i déle. Profylaktickou dávku, takže nic hrozného. Určitě byl psán ženám s protrombofilií, ale někdy i úplně zdravým, protože těhotenství a Covid jsou oboje protrombo stavy a riziko se nesčítá, ale roste exponenciálně. Já to vnímám pozitivně - proste žena v daném případě pro ochranu nemohla udělat víc.
Každopádně, jak je to teď netuším. Virus zmutoval, má obecně menší smrtnost a lehčí průběh. Dojdi si na ten test a když tak se zeptej lékaře. Každopádně se nestresuj. Teď už by to nemělo byt tak horké jako v prvních vlnách.

Příspěvek upraven 11.06.22 v 06:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
11.6.22 05:42
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu