Těhotenství nakonec s dobrým koncem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.10.21 18:08

Těhotenství nakonec s dobrým koncem

Ahoj holky,

tuhle zprávu píšu všem jako povzbuzení pro ty, co zažili opakovaný potrat jako já (celkem 3). Během jednoho roku jsem byla 3× těhotná. Nechtěli jsme to vzdát a po 2. pokusu doufali, že se stále jedná o špatnou náhodu (i proto, že první těhotenství bylo anembryonální) a zkusili do třetice štěstí. Bohužel ani ‚šťastná trojka‘ nám nevyšla (podstoupila jsem nakonec 2 revize a 1. odešlo samo - všechny ztráty byly v 1. trimestru cca 6-8 týden, srdeční aktivitu jsem ale ani v jednom případě neviděla). Otěhotnění u nás zjevně nebyl ten problém, protože to nám vždy na poprvé nebo na podruhé ‚vyšlo‘ (viz. 3 těhotenství v 1 roce).

Dala jsem si téměř roční pauzu na regeneraci a duševní očistu v podobě terapie tradiční čínské medicíny (na Národní třídě v Praze – dr. Zhang), pobytu ve Františkových lázních (na doporučení lékaře), akupunktury (dr. Michalič v lázních), cvičení hormonální jógy (v Yogame též na Národce), odblokování čaker u léčitelky (tu moji konkrétně bych spíš nedoporučila, proto nepíšu jméno) a různých bylinných čajů a vitamínů na podporu početí (př. Gynex,, Fertiprona, Femibion, čaj plodnost a početí Ludmily Mojžíšové, čaj z kontryhele ap.). Mezitím se na reprodukční klinice v Plzni (u p. Prof. Ulčové-Gallové) vyloučily veškeré zdravotní komplikace, ale přesto nám doporučili vydat se po všech nezdarech cestou IVF.
Nevzdali jsme to (i na popud mé hematoložky, která mi radila si na začátku těhotenství ještě zkusit píchat Cleaxane – mám leidenskou mutaci, avšak ‚lepší variantu' heterozygot, odrazovala mě od enormního hormonálního náporu při IVF, čehož jsem mé tělo chtěla pochopitelně ušetřit) a já na podzim dalšího roku (po 11 měsících od posledního potratu) přirozeně otěhotněla. Opět mě na začátku provázely krvácivé stavy a obávali jsme se po dobou celého 1. trimestru nejhoršího. Zřejmě se ale jednalo o zahnízďování a naše (v té době) fazolka se pomalu klubala na svět :srdce:

Jo, a ještě jedna věc. Dala jsem v tom ‚ozdravném roce‘ výpověď v práci a přestěhovala jsem se za manželem (do 150 km vzdáleného města) a tím nám tak nadobro skončilo dva roky trvající ‚víkendové‘ manželství.
Sama nevím, čemu ve finále za ten náš zázrak, který tu teď v náručí držím, vděčím, ale, jak vidíte, snažila jsem se udělat ‚maximum‘ pro přirozené početí a eliminaci IVF.

Snad to některé z vás přinese naději či jakkoliv inspiruje.
Držím všem palce! :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18043
15.10.21 18:24

Přeji hodně zdraví tobě i miminku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit