Těhotenství - návštěva gynekologa

80
3.3.16 16:28

Těhotenství - návštěva gynekologa

Hezký den,

chtěla bych se na vás, zkušenější, obrátit s radou.

Dnes jsem si udělala těhotenský test a je pozitivní =) Podle poslední menstruace (29.1.-2.2.) jsem v 5. týdnu těhotenství. Šla jsem se objednat ke gynekologovi na prohlídku, aby těhotenství potvrdil/vyvrátil. U mého gynek. to funguje tak, že má v čekárně sešit, kam si sama zapíšu jméno na volný termín, jen nutné případy se řeší se sestřičkou, která vás nacpe někam dopředu. Na celý březen je už plno a já jsem se zapsala až na 11.4. - To bych měla být v 11. týdnu těhotenství.

Je to podle vás akorát nebo už pozdě? Na internetu jsem četla, že se různá vyšetření dělají stejně až od 10. týdne. Čekaly byste na toho 11.4. nebo myslíte, že si tam mám radši zajít a poprosit o prohlídku dříve?

Děkuji vám za rady, mějte se hezky, N. =)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22512
3.3.16 16:30

@Mc_niky Já - jelikož jsem nešla na prvotrimestrální screening- bych klidně v tomhle týdnu šla poprvé, proč ne. Ale pokud na screening chceš, bude asi lepší zajít dřív

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7731
3.3.16 16:33

Myslím si že je to ok i kdyby jste šla na screening je dost času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Annapavelkovaml
3.3.16 16:33

@Mc_niky Ahoj jako když tam půjdeš v tom 11 tt. tak už všechno pěkně uvidíš, většinou se však chodí kolem 7-8tt aby se vyloučilo mimoděložní těhotenství. Ale je to jen na tobě…jestli sem pochopila správně jsi prvorodička takže nikdo neví co stebou těhotenství udělá…já bych třeba jen brnkla sestřičce ta přece jenom zná tvou anamnézu lépe jak my tady---záleží jestli se s něčím léčiš atd.

• Citovat
  • Upravit
1063
3.3.16 16:41

A ty to tak dlouho vydržíš? :D Já byla tak někdy kolem 6-7 tt. Zavolala bych tam a zeptala se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
3.3.16 16:41

Nechala bych to tak a cekala. Jen kdyby mi neco bylo -lrvaceni, silene bolesti atd tak bych tam volala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
3.3.16 16:43

Stačí to, první screening stíháte..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
3.3.16 16:45

Zavolala bych sestřičce, odběry krve na prvotrimestrální screening se dělají většinou v 11tt (tj. 10+něco) a na ten se většinou také někam objednává. Pokud samozřejmě o prvotrimestrální screening nemáš zájem, tak to tak můžeš nechat a jen v případě obtíží jít dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9746
3.3.16 16:48

Zavolala bych sestřičce, na screening je to tak akorát a pokud na něj někam pošle, tak už nebude čas se objednat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
3.3.16 16:51

Já bych asi šla dřív, ale to záleží na každém :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6605
3.3.16 16:54

Já bych taky šla dřív, tak dlouho čekat bych nevydržela. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
3.3.16 16:56

Úplně to stačí :) já byla 11+4, všechno bylo krásně vidět a stihla jsem i prvotrimestrální screening

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
3.3.16 16:59

Moje dr třeba má také zavedený objednávání se přes internet, takže si každý zapíše na kdy chce, ale v případě těhotenství se má volat a objednává sestřička, ale to asi záleží jak to má kdo nastavené, nicméně mě sestřička objednávala v obou případech na 8tt tedy 7+něco;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
3.3.16 17:00

@Annapavelkovaml - No, ani oni toho moc neví =D Byla jsem u nich jen jednou, před rokem (akorát jsem se chystala se objednat po roce na preventivku), protože jsem se před 5ti lety stěhovala, ale pořád jsem dojížděla na druhý konec republiky ke svému gynek., ale už jsem chtěla mít někoho tady. Ale nikdy jsem neměla žádné gynek. problémy, chodila jsem tam vždy jen na preventivky a ani jinak jsem se nikdy s ničím neléčila a neber žádné léky.

@xkoup21 - Nevím, jestli to vydržím =D Zatím si i stojím za tím, že nechci vědět pohlaví. Jasně, je na ten názor brzy, když jsem si dnes udělala test, ale už nějakou chvíli jsme se o miminku s přítelem bavili a za tímhle jsem si stála, i když to čas určitě změní =)

Asi se trochu bojím toho, že kdyby mi to doktor potvrdil, my jsme se z toho těšili a já nakonec potratila, tak z toho budu hodně špatná. Takhle, když nebudu mít ještě měsíc 100% jistotu, jestli jsem opravdu těhotná, tak by mě to nemuselo tak vzít. I když je to nejspíš blbost a vezme mě to tak jako tak…

Asi se za sestřičkou stavím, řeknu jí jak to je a buď mě přeobjedná, nebo si počkám =) Jen škoda, že to není o týden dřív, 4.4. mám narozeniny, tak bych měla krásný dárek =)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
3.3.16 17:01

@Mc_niky Pokud je vše v pořádku, stačí to. Já sama bych to nevydržela už jen z toho důvodu, že by mě hlodalo, aby vše bylo ok - a to je potřeba zjistit do toho dvanáctého týdne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama