Těhotenství nebo endometrióza?

2
18.7.20 03:21

Těhotenství nebo endometrioza?

Dobrý den, mám dotaz.
Je možné že jsem těhotná (i mimoděložní) Nebo je možné, že se mi endometrioza vrátila?
Jsem po laparoskopii 26.2.2020 s nálezem Endometrioza - 4 ložiska Endometrozy na stěně pochvy a cysta na vaječníku + srůsty.
Byla mi nasazena VISANNE (13.3.-27.8.)
Dostala jsem (3.7.-7.7.) MS obvykle je mám 5-7dní?? Příznaky??

1. nateklá prsa (spíše jedno)
  2. zvětšené prsní dvorce
  3. malé hrudky na prsních dvorcích
  4. druhým týdnem hodně sliním (nikdy jsem neplivala, teď plivu nebo polikám skoro furt)
  5. více než obvykle chodím na WC
  6. viditelné modré žíly na břiše z boku, na prsou (vedou k bradavce) a na stehnech (ty jsem měla vždy, ale teď mnohem více)
  7. bolest v podbřišku na levé straně
  8. Nadměrné prdění (jak kdy)
  9. občas mě bolí v zádech

Prosím o každou radu. Za vše budu moc ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7717
18.7.20 06:58

Těhotná nejspíš nejsi. Bute to tím lékem co bereš. A za 10. udělej si test a máš hned jistotu.

Příspěvek upraven 18.07.20 v 07:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4975
18.7.20 06:59

Jestli máš 11 dní od konce MS tak to máš teprve tak max ovulaci, na tehotensky příznaky je brzo. Počkej jestli dorazí MS, nebo někdo kdo umí věštit budoucnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13329
18.7.20 08:06

@Lucihla hele a tobě žádný doktor neřekl že visanne NENÍ antikonce a mas se chránit jinak? Neb je to hrozné svinstvo a těhotenství nemusí být ok? Navic pises ze si dostala ms, tu by si u visanne mit vubec nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2589
18.7.20 08:32
@Lucihla píše:
Dobrý den, mám dotaz.
Je možné že jsem těhotná (i mimoděložní) Nebo je možné, že se mi endometrioza vrátila?
Jsem po laparoskopii 26.2.2020 s nálezem Endometrioza - 4 ložiska Endometrozy na stěně pochvy a cysta na vaječníku + srůsty.
Byla mi nasazena VISANNE (13.3.-27.8.)
Dostala jsem (3.7.-7.7.) MS obvykle je mám 5-7dní?? Příznaky??
  1. nateklá prsa (spíše jedno)
  2. zvětšené prsní dvorce
  3. malé hrudky na prsních dvorcích
  4. druhým týdnem hodně sliním (nikdy jsem neplivala, teď plivu nebo polikám skoro furt)
  5. více než obvykle chodím na WC
  6. viditelné modré žíly na břiše z boku, na prsou (vedou k bradavce) a na stehnech (ty jsem měla vždy, ale teď mnohem více)
  7. bolest v podbřišku na levé straně
  8. Nadměrné prdění (jak kdy)
  9. občas mě bolí v zádech

Prosím o každou radu. Za vše budu moc ráda.

Tolik příznaků jsem neměla ani za celé těhotenství.
Pokud by Ti ty příznaky způsobovalo těhotenství, taky bys už měla pozitivní test z moči.
Jsi v půlce cyklu, ale test si udělej, když máš takovou otázku.
Podle mě bude negativní.
Máš to pravděpodobně po tom Visanne, je to dienogest/gestagen. Něco jako progesteron „těhotenský hormon“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
18.7.20 10:34

@lachtanice86
Nooo právě mi bylo sděleno od DR. když mi tu visanne naordinoval, že nebudu mít vůbec ovulaci ani MS, že je nemožné dojít k těhotenství.
A ano řešila jsem s DR že jsem dostala po 4,5mesicich MS, na to mi bylo odpovězeno, že se to stát může, že to nic neznamená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2589
18.7.20 10:40
@Lucihla píše:
@lachtanice86
Nooo právě mi bylo sděleno od DR. když mi tu visanne naordinoval, že nebudu mít vůbec ovulaci ani MS, že je nemožné dojít k těhotenství.
A ano řešila jsem s DR že jsem dostala po 4,5mesicich MS, na to mi bylo odpovězeno, že se to stát může, že to nic neznamená.

Holky, Visanne je gestagen (progesteron). A mimo léčby endometriózy také jako každý gestagen blokuje ovulaci. Běžně se gestagenní antikoncepce používá při kojení. Nevýhoda gestagenní antikoncepce je, že neudrží sliznici (k tomu je právě estrogenní složka v běžné antikoncepci) a proto může být „menstruace“, protože Visanne není antikoncepce, jde o léčbu endometriózy.
Nicméně k ovulaci nedochází, těhotná bys být neměla, udělej si test, pokud máš pochybnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13329
18.7.20 10:58

@Pajik 76 hele osobně znám 2zensky co otěhotněly při visanne, jasne mohly kecat ze to berou pravidelně, a byly těhotné. Pravdou teda je, že to je i napsané v pribalovem letáku, to že to není ha a mně přímo primář (co mi to predepisoval) i řekl že se máme chránit kondomem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
18.7.20 13:14

To se vážně někdo takhle sleduje? tolik příznaků? to byl byl těhotný každý pořád i chlapi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama