Těhotenství - nesoulad UTZ s MS - kdy vlastně byla OVU?

164
5.1.21 09:23

těhotenství - nesoulad UTZ s MS - kdy vlastně byla OVU?

Ahoj děvčata.
Včera jsem byla na kontrole a přiznám se, čekala jsem tedy víc. Někdo už má v 6tt i srdeční akci a já jsem odcházela s gestačním váčkem o x dní mladším.
Dle poslední MS, která byla 29.11.2020 jsem včera byla 37 den cyklu čili 5+2 tt a MUDr. naměřil na UTZ jen gestační váček o velikosti 7 mm s tím, že se jedná o 4+6TT. Další kontrola za 14 dní.
Chci se zeptat, podle ovulačního testu a BT byla ovulace 8.12.2020, nebo mohla být později? Vždycky jsem měla za to, že pokud stoupne BT, je po OVU a k oplodnění dojde okamžitě. Je ještě nějaká šance na prosperující těhotenství?
Clearblue ukázal 2.1.2021 3+. Prvního ducha jsem měla 20.12.2020 Podle FF 12DPO.

Chápu, že věštit neumíte, ale jde mi hlavně o to FF, zda nemohla být ovu později. Může teplota stoupnout dřív? To asi ne, ne? :think:
Pokud bych měla ovulaci opravdu ten 10. DC, byla bych už 27 DPO a to dle UTZ moc nesedí. :nevim:

Díky za reakce k tématu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2022
5.1.21 09:34

Já jsem v tu dobu na utz měla jen zvětšenou sliznici a teď mi to tady prosperuje až moc :lol: u každého ze 4 těhotenství se mi ms a utz rozcházel o více jak týden a vše je ok. Ovulaci jsem nikdy nesledovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
5.1.21 09:34

Myslím, že jsi šla k lékaři brzo a zbytečně to řešíš. Já byla poprvé 6+0 a byl vidět gestační váček, podle dr. naprosto ok. Za 2 týdny bilo srdíčko. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
5.1.21 09:42

Já mám třeba taky nesoulad 14 dnů. Na kontrole jsem byla 22.12., kdy jsem podle MS měla byt 7+5, dle utz to vyšlo 5+6 - viditelný žloutkový a plodový váček zatím bez srdeční akce. K otěhotnění tedy muselo dojít zhruba 25.11. A už 2.12. Jsem měla pozitivní těhotenský test a ClearBlue ukazoval 2-3. Doktor říkal, že to nemusí znamenat neprosperujicí těhotenství. Na kontrolu jdu dnes, ale věřím, že bude všechno OK - objevily se mi silné těhotenské nevolnosti. Navíc říkal, že kdyby to neprosperující bylo, že by se to do té dnešní kontroly už asi objevilo nějaké krvácení a taky v pohodě 🙂 věřím, že nám to oběma dobře dopadne, ale před těmi 14 dnama mě to totálně rozložilo. Já tam totiž šla s tím, ze uvidím bijící srdíčko a tohle jsem vůbec nečekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
5.1.21 09:55

@Lil Kitkatt Vzhledem k tomu, že mám jeden vejcovod neprůchozí, jsem potřebovala vyloučit mimoděložní. Proto návštěva tak brzo.

@Ivusska777 Držím pěsti na dnešní kontrolu a budu ráda, pokud dáš vědět, jak jsi dopadla. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
5.1.21 10:09

Neřeš to, protože z toho nic nevydedukuješ…z mých poznatků:

• +- týden je standardní odchylka měření, zejména v počátku těhotenství. Ty máš kolik - 2-3 dny??
  • stejné hodnoty každý UTZ vyhodnocuje jinak, stačí zkouknout internet. Viděla jsem identické hodnoty CRL na různých UTZ a rozdíl v odhadovaném stáří byl několik dní.
  • Vajíčko se může uhnízdit mezi 5.-12. dnem od ovulace. Což je dost velký prostor pro odchylku na UTZ.
  • byla jsem podle MS v 6+5tt na UTZ, všechno krásné, srdíčko, doktorovi se nález líbil…vím přesně, kdy byla ovulace, velikost podle UTZ 5+6tt. Říkala jsem si WTF, vzala jsme naměřenou hodnotu embrya, stáhla matematické výpočty a tabulky z fetalmedicine.com a podle všeho embryo velikostí odpovídalo 46. dni stáří, podle MS jsem byla 47. den stáří, tak jakýpak 5+6??? :nevim: Zbytečnej stres akorát.
  • „plašit“ bych začala, až když je rozdíl větší než cca 2 týdny (při znalosti termínu ovulace a pozitivním testu cca 14 DPO) - mám zkušenost takto s parciální molou - testy od 14 - 18 DPO prakticky nesílily, UTZ 5+2 ještě OK, v 7+2 sice srdce, ale embryo tak max 3mm, přičemž mělo mít už cca 1 cm?? Podle doktora stále 5.-6. týden :roll: Mě bylo jasné, že je zle. :roll: Navíc jsem neměla ani příznaky…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52019
5.1.21 10:14

Počkej, ty řešíš odchylku TŘI DNY? Tak to buď ale naprosto v klidu ;) Já měla první těhotenství po IVF, čili na hodiny přesně jsem znala početí, a stejně v 5+4 utz odpovídal 4+6. Teď se tu vztekám nad domácí výukou.
Takže klid, byla jsi tam hrozně brzy. Nakolik to je nebo není OK, uvidíš za těch 14 dní, to už by mělo být srdíčko. Teď je to věštění z křišťálové koule (a mimochodem, 5+2 fakt srdíčko nebývá, i 6+2 je ve spoustě případů brzo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19023
5.1.21 10:15

Vůbec bych to neřešila. Uvidíš na příští kontrole. Stačí aby se dr. o mm uklepnul a už jsou hodnoty jinde. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52019
5.1.21 10:16

I když teda koukám, že máš v těch počtech zmatky - 37.DC nejsi 5+2, ale 7+2. Ano, to by srdíčko být mohlo… pokud je to opravdu 7+2. V každém případě nic nenaděláš, počkej 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
5.1.21 10:24

Moc děkuji všem. :kytka:

@ugluk njn řeším i tuto odchylku, páč v mém věku s pravděpodobností početí 5% a se 70% pravděpodobností potratu jsem jak ťáplá.

Bude to dlouhých 14 dní :mrgreen:

@Danuska89 Vajíčko se může uhnízdit mezi 5.-12. dnem od ovulace. Což je dost velký prostor pro odchylku na UTZ. - no to sice ane, ale já neřeším test a HCG. I neuhnízděné vajko je už oplodněné, dělí se a roste. Můj zádrhel „mladšího těhotenství“ s tím myslím nesouvisí.

Pokud je opravdu mladší, tak nemohla potom být ovulace 10DC (8.12.) a byla později, jenže co ta BT? Lezla hore už právě toho 08.12. :nevim:

Budu se chlácholit tím, že se doktor uklikl. :lol:  :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
5.1.21 10:25

@ugluk 37DC je 37 dní od začátku poslední menstruace a to opravdu je 5týdnů a 2 dny. :palec: 7+2tt by bylo kdyby psala 37 DPO :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
5.1.21 10:25
@ugluk píše:
I když teda koukám, že máš v těch počtech zmatky - 37.DC nejsi 5+2, ale 7+2. Ano, to by srdíčko být mohlo… pokud je to opravdu 7+2. V každém případě nic nenaděláš, počkej 14 dní.

Tak to je ještě horší… 8o :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
5.1.21 10:27
@ugluk píše:

ale počkej… 5*7=35 +2 = 37 DC. Kdybych byla jak ty píšeš 7+2, tak bych musela být 51DC. :think: :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19023
5.1.21 10:29
@Jeruve píše:
Tak to je ještě horší… 8o :(

Prosím tě neplaš. Zbytečně se stresuješ. i kdyby to bylo špatné, tak to neovlivníš. Víc než počkat, ti nezbyde. drž se. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
5.1.21 10:30

@P4ja Máš recht. :mrgreen:

Ještě jednou děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...