Těhotenství - nikdo z rodiny z toho nemá radost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Laura215
Stálice 60 příspěvků 29.05.19 18:48
Těhotenství - nikdo z rodiny z toho nemá radost

Ahoj holky. Stalo se vám některé, že nikdo z okolní rodiny neměl moc radost, když jste oznámili své těhotenství? :-( Já jsem teď v 11. týdnu, řekli jsme to s manželem rodičům a prarodičům. Pro většinu to byl šok, nikdo neprojevil žádné nadšení či zájem… Přitom je mi 27, máme s manželem rok od svatby, máme kde bydlet, oba máme slušný plat a máme i docela dost našetřeno… neřeknu, kdyby mi bylo o 10 let méně, ale hrozně mě šokovala reakce většiny členů rodiny, kdy prostě nikdo neprojevil nijak velkou radost. Pro mé i manželovo rodiče je to přitom první vnouče. Všichni na to řekli v podstatě jen - jo dobrý, ale nikdo se mě nezeptá, jak mi je, nikoho nezajímá, co miminko. Včera jsem k našim přinesla fotku z ultrazvuku a oni se jen koukli a řekl Hm. To bylo všechno. Nechápu to :-( Teď tu jen sedím a brečím, že cizí lidi - kolegové v práci, kde jsem to říci musela, protože dělám rizikové povolání a jsem teď na jiné pozici - měli větší radost než moje vlastní rodina. Když přijdu do práce, tak hned všude otázky jak ti je, jak se má miminko, co bylo na poslední kontrole apod. A doma reakce žádná… Když jsme byli za mými prarodiči, tak hned jen otázky ohledně práce, že mají strach, abych pak měla místo a podobné. Na miminko se vůbec nezeptali. A když jsme to oznámili manželovo rodičům, tak ti jen - jo dobrý, to se dalo čekat. Nezeptali se, kdy budu mít termín, v jakém jsem měsíci, na nic prostě. Totální nezájem ze všech stran, hrozně mě to mrzí :-( Stalo se to i některé z vás? Změnilo se to porodem, když pak miminko viděli?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 612 příspěvků 29.05.19 18:51

Moc to prozivas.. az Ti poroste bricho, tak to budou vsichni kolem vic vnimat, zacnou se tesit a az se male narodi, tak z nej budou vsichni poprdeny :lol: :srdce: Ty se hod do klidu a neres ostatni :kytka:

cecetka
Echt Kelišová 8359 příspěvků 29.05.19 18:53

V nasi rodine se to taky nijak zvlast neprozivalo. Proste az se dite narodilo, tak zacal kolotoc kolem nej, ale behem tehotenstvi nic. Jedine moje mama mela obavy, jak zvladnu porod, ostatnim (mimo manzela) to bylo jedno. Ani po porodu se nezeptali, zda vse bylo OK. My jsme si to obdobi s manzelem prozili sami podle sveho a to na tom bylo to nejlepsi :mavam:

KRTECEEKK
Nováček 7 příspěvků 4 inzeráty 29.05.19 18:53

Mela jsem to stejne jako Vy. Ani moje rodina ani rodina od chlapa nemeli ze dvou tehotenstvi zadnou radost. Cizi lide nam prali, radovali se, zajimali. Rodina je hold k nicemu. Netrapte se tim. Radeji se obklopte lidmi, kteri se budou radovat s Vami.

Anny0694
Stálice 62 příspěvků 29.05.19 18:56

Někdo se zajímá víc, někdo min. Čím déle těhotná, tím větší zájem. Až bude dítě na světě, bude zájem větší. Hlavu vzhůru, hlavně, že máte radost vy dva :palec:

Mamazkoncesveta
Kecalka 191 příspěvků 29.05.19 18:57

Osobně bych řekla, že obě rodiny moje první a teď i druhé těhotenství nijak zvlášť neprozivaly. Nikdo mi nijak negratuloval, zájem tak normální, nejvíc to teď se mnou prožívá kolegyně v práci a sestrenka, jinak nikdo nic, ale já to nějak zvlášť neřeším. Jinak pokud by mi to tak strašně vadilo, klidně bych to svým rodičům řekla, nic nevidím na tom, říct „mami, uprimne jsem trochu zklamaná, že se na miminko vůbec nezeptas“…

chaela
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 2 inzeráty 29.05.19 19:01

Já teď čekám třetí a taky to nikoho moc netěší. Oni se sice zajímají, zeptají, ale jde vidět, že jen že slušnosti. U předchozích dvou pořád někdo řešil, jak mi je, jaký bude jméno, nosili spoustu věcí, pomáhali se zarizovanim. Teď nikdo nic. Jen strohá otázka, strohá odpověď a konec. Ale předpokládám, že až bude dítě na světě, zlo na něj nebudou. Snad. S tím nic nenaděláš, tak to neřeš. Uvidíš, co bude po porodu. Já budu nějak zasahovat, až když bude třetí dítě viditelně upozadovano, odstrkovano nebo tak nějak, ale doufám, že se to nestane.

Payus
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 29.05.19 19:02

Kez by me nechali volne dychat jako Tebe. U nas to zase prozivaji az moc, ja jsem na to uz alergicka!! A jak ti je, nemas hlad, co miminko, snez neco, ty vubec nejis, hlavne se nestresuj, hlavne odpocivej berusko.. STRASNY, nikdy jsem nebyla vic nervni :mrgreen:…vseho moc skodi, ale chapu, ze tebe to treba mrzi, ze jsou vlaznejsi. Vsak oni pookreji az jim to docvakne poradne :palec:

Kriss Tina
Extra třída :D 10622 příspěvků 29.05.19 19:02

Moje rodina to taky neprožívala a už vůbec ne v tom prvním trimestru. Pritelovo rodina je zas daleko, tak ty i tom slyšeli akorát po telefonuta. Až ke konci když už sem měla břicho a sotva lezla se mamka zajímala jak mi je a ptala se co může pro mimčo pořídit. A to už bylo druhé dítě, u prvního byla skoro naštvaná když sem ji oznámila těhotenství :D ne každý to holt tak prožívá no.

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 29.05.19 19:03

Me by treba nenapadlo, ze o takove otazky nekdo stoji. Me se jich treba od rodiny dostavalo, a strasne ale strasne me stvaly. Co je komu do toho, jak mi je?! Atd. treba maji proste jinou povahu, nemusi to rovnou znamenat, ze nemaji radost.

debra.morgan
Echt Kelišová 8671 příspěvků 29.05.19 19:04

Zas to tolik neprozivej, zatim na tom neni nic zajimavyho, na fotce nic moc k rozpoznani, ani nejak nevim na co by se te jako meli ptat, jestli rano blijes? :nevim: jejich (ne)reakce mi prijde ok. vzdyt je to tvoje dite, ne jejich.

BelAir
Kecalka 135 příspěvků 29.05.19 19:05

Počkej, až se začnou zajímat, budeš vzpomínat na časy, kdy se nestarali :lol:

Anny0694
Stálice 62 příspěvků 29.05.19 19:07
Payus
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 29.05.19 19:10

@malytlustyhroch presne!! Me to uplne vytaci. Kdyz vola mama tak prvni co vyhrknu do telefonu je Jo je mi dobre a ona uz vi, ze nema prudit, na otazky typu co dela miminko odpovidam znechucene, ze nemam doma utz. Neskutecne me to stve!!! :lol: :mrgreen:

Masina
Kecalka 111 příspěvků 29.05.19 19:15

Co je velká událost pro tebe, to vůbec nemusí teď být velká událost pro ostatní. Až bude miminko na světě, začne to být hmatatelné i pro ně. Chápu, že tě to mrzí. Ale kdyby byli vaši příbuzní opačný extrém, bylo by to horší. Prožívej svoje štěstí s manželem a buď ráda, že máš klid.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama