Těhotenství pár dní po ovulaci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.5.22 11:49

Těhotenství pár dní po ovulaci

Ahoj, diskuzi základam anonymně kvůli informaci o těhotenství. Snažili jsme se půl roku, ovulaci jsem si hlídala pomocí ovulačních testu. Dne 9.3 jsem byla u své gyndarky na preventivní prohlídce, kde mi sdělila, že ovulace proběhne v nejbližších dnech. Den na to, mi skutečně vyšel pozitivní ovulační test, takže ovulace se nejspíš dostavila 11.3. Pohlavní styk jsme měli toho 10.3 (den před ovulaci) protože manžel ten večer odjížděl na 2 týdny pracovně pryč, takže poté už nic nebylo. Menstruace měla dojít 25.3,teda 14DPO, ale nedošla. Přikládala jsem to stresovemu období, které u mé zrovna probíhalo. (Babiččin zdravotní stav a dálkové studium, kde jsem se připravovala na zkoušku) i přes to, jsem si ale s nadějí udělala těhotenský test, který vyšel naprosto negativní. Menstruace se nedostavila ani další dny, tak jsem si 18DPO udělala další těhotenský test a tentokrát tam byl duch. Volala jsem teda na gynekologii, kde mě doktorka objednala až za 4 týdny a tam mi sdělila, že podle velikosti plodů jsem musela otěhotnět kolem 16.3. Dokonce i termín porodu tomu odpovídá (8.12)..měřila to vícekrát a prý je nemožné, abych otěhotněla toho 11.3. tak mě teda zajímá jak je to možné? Ovulaci jsem měla potvrzenou testem. Dokonce ta druhá čárka byla silnější než ta kontrolní a myslela jsem, že nelze otěhotnět 5 dní po ovulaci, když pohlavní styk proběhl den před ovulaci a poté už ne :roll: nebo se pletu a má to jiné vysvětlení? Pochybuji, že by spermie přežila od 10.3 do ovulace 16.3 :mrgreen: zaráží mě i to, že těhotenský test vyšel 14DPO úplně negativní, ani při posvícení tam nebyl žáden duch.. 18DPO už duch byl, což kdyby doktorka měla pravdu tak bych těch 18DPO byla vlastně 13DPO a bylo by i logické, že 14DPO (9DPO) by žáden duch být nemohl. Omlouvám se, za zamteny popis, jen mi přijde moje otěhotněni trochu záhadné a snažím se ho pochopit :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38265
6.5.22 11:59

Pokud jsi nemela jeste i milence, tak to neres
velikosti embrya se nezjisti datum poceti, ale vypocita se termin porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
6.5.22 12:00

Chápu správně, že v době, kdy jsi údajně měla otěhotnět, jsi rozhodně sex neměla?
Víš co, spermie si mohly chvilku počkat, ovulace mohla proběhnout o pár dní později a dva, tři dny jsou jako nic. Stejně se počítá s plus mínus 14 dny :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.22 12:02

@Pudloslava milence jsem neměla a nemám :mrgreen: ano zjistila mi termín porodu a podle toho ji vyšlo, že jsem musela otěhotnět toho 16. Což by i podle testu pasovalo, protože 18DPO byl až duch na testu což kdyby byla ovulace toho 16 tak by to bylo 13DPO. Jenže ovulační test mi vyšel pozitivní 10.3

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.22 12:04

@unuděná chápu 2-3 dny, ale řady je to 6 dní a ovulační test jsem měla pozitivní 11.3 těhotenský test podle mojí ovulace 14 DPO negativní (podle doktorky to bylo 9DPO) a 18DPO (13DPO) už pozitivní :think: což je celé nějaké zvláštní

• Citovat
  • Nahlásit
19529
6.5.22 12:05

Pozitivní ovulačni test snad může znamenat ovulaci až do 36hodin, tuším. Pokud neni jiný chlap, tak to neřeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
6.5.22 12:07

Takže rozdíl 5 dní? Možná i 4 (ovulace může přijít až dva dny po pozitivním testu). Vůbec to neřeš, ultrazvuk je přesný plus minus týden. Já měla početí přes IVF, takže pomalu a hodinu přesně známé a přesto mi to ujíždělo. Na prvním utz se tvářilo o 5 dní mladší, na prvotrim. screeningu zase o 5 dní starší. To, že ti datum termín porodu sedí, je jasné - ten se totiž vypočítá z toho, co naťukají na ultrazvuku :) Doktorka, která ti tvrdí, že dle ultrazvuku je schopna urči početí na den přesně, akorát potřebuje ocenit vlastní důležitost, technicky to prostě není možné.
Těhotná jsi, je to prosperující, víš, kdy byl styk. Můžeš počítat s tím, že jsi otěhotněla den-dva po styku (11.-12.3.) a ultrazvuky tomu plus minus odpovídají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.22 12:09

@lachtanice86 i kdyby ovulace proběhla za 48 hodin tak by proběhla 12.3 a tím pádem bych měla pozitivní test až 17DPO což mi přijde strašně pozdě 8o navíc na něm byl jen slaboučký duch

• Citovat
  • Nahlásit
27647
6.5.22 12:11

Hele, ale ultrazvuk není exaktní přístroj. Holt je o půl milimetru menší, než má být, tak to hodilo předpokládaný termín porodu (a od toho odečtené otěhotnění) dřív. Na příštím UTZ ti TP upřesní, kolikrát i o ten týden, dva. Moc to prožíváš. Pokud jsi v době manželovy nepřítomnosti nešustila se sousedem, není co řešit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.22 12:12

@ugluk samozřejmě,jsem ráda, že jsem těhotná a den bych neřešila. Jen mě zaráží, že i kdybych otěhotněla toho 12 tak první duch na testu byl až 29.3 což by znamenalo 17DPO a to mi přijde štrasne pozdě.

• Citovat
  • Nahlásit
849
6.5.22 12:40

Spermie chvíli vydrží a ta ovulace taky mohla přijít později. Hele já šla na kontrolu v 7tt a podle ultrazvuku to bylo teprve 4-5tt. Termín porodu se mi z 29.9. posunul na 10.10. až na 1. screeningu. :palec: Když si podle toho data vypočítám, kdy došlo k oplození, tak si vůbec nepamatuji, že bychom spolu spali :D
Každopádně držím palce! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
6.5.22 14:45

Stačí, že na ultrazvuku doktor klikne při měření embrya o milimetr vedle a hned to ovlivní stáří těhotenství o několik dní. Sama jsem toho byla svědkem. Myškou lítá po monitoru ultrazvuku, když prcka měří a v tabulce se rychle mění stáří těhotenství. Zvlášť takhle v začátku, když je to maličkatý a trefit se přesně je kumšt.
Já taky vím, kdy přesně jsem otěhotněla a přesto se dva doktoři nezávislé na sobě sekli o týden. A to u obou mých dětí. Prostě miminka rostla o týden rychleji.
Neřeš to. Fakt je to blbost, kterou si akorát zbytečně zavaříš hlavu. Stejně ti na prvním velkém screeningu ještě změní termín porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat