Těhotenství po 40 - automaticky rizikové?

25.4.17 14:04

Těhotenství po 40 - automaticky rizikové?

Ahoj, má tu někdo zkušenosti s těhotenstvím po 40? Slyšela jsem, že všechny těhotný nad 40 let jsou automaticky braný jako rizikový…U mě by šlo o třetí mimčo a fakt mě dost děsí představa, že bych byla celou dobu doma (nejen jako co s časem, ale tedy i finančně):( Tož jestli někdo nevíte, jak to funguje ve skutečnosti - musíte být doma nebo můžete chodit do práce a jste jen více sledovaný? Kde je pravda? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10701
25.4.17 14:14

@tynabart Zkušenost nemám, ale nemyslím, že s diagnozou „rizikové těhotenství“ musíš být nutně doma. Spíš budeš chodit častěji na kontroly, více tě budou hlídat, doporučí ti víc prenatálních testů, možná i odběr plodovky atd. To pak už je na tobě, jak se k tomu postavíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 14:15

@tynabart Myslím, že budeš fungovat úplně normálně, jediný co bude nabídnuto navíc je odběr plodové vody, všechno ostatní je standartní, pokud nebudou problémy není důvod ležet doma. Já jsem byla těhotná ve 37letech, stejně se svojí o deset let mladší kolegyní, absolvovaly jsme stejná vyšetření, chodily do práce až do mateřské…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3655
25.4.17 14:17

Nebudeš mít automaticky rizikové, můžeš normálně do práce, stejně jako jiné těhotné, pokud nebudou komplikace :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 14:35

Díky za uklidnění :) No mě současná rodičovská skončí v mých 39 letech, pak bych ráda zas nějakou dobu chodila normálně do práce, takže spíš tak mapuju situaci, jak moc případně spěchat nebo nespěchat…manžel zatím nechce ani slyšet a já si momentálně taky třetí dítě představit moc neumím, ale přece jenom…když oni jsou ty prckové tak roztomiloučký :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
25.4.17 14:57

No…Zase…Vzhledem k věku bych asi dlouho nečekala. Šance na otěhotnění klesá každým rokem. Jinak do práce chodit určitě budete moci, pokud nebudou komplikace.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama