Těhotenství po 40 info

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ZuzaTeri
Kecalka 231 příspěvků 29.11.18 13:20
Těhotenství po 40 info

Ahojte, je tady nějaká mamina která rodila po 40? Plánuju mimčo, rodila bych ve 41 pokud se zadaří, doma mám 12 letou dcerku. Moje gynekoložka mi říkala že by mě určitě čekal prvotrimestrální screening v Brně z důvodu vyšetření vývojových vad a Downova syndromu, a především kvůli mému věku kdy je riziko vyšší než u mladých maminek..byla jste na tom některá? Částka prý 13.000,– :zed: máte některá zkušenosti?? Zuza :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Valkýra88
Kecalka 170 příspěvků 29.11.18 13:25
@ZuzaTeri píše:
Ahojte, je tady nějaká mamina která rodila po 40? Plánuju mimčo, rodila bych ve 41 pokud se zadaří, doma mám 12 letou dcerku. Moje gynekoložka mi říkala že by mě určitě čekal prvotrimestrální screening v Brně z důvodu vyšetření vývojových vad a Downova syndromu, a především kvůli mému věku kdy je riziko vyšší než u mladých maminek..byla jste na tom některá? Částka prý 13.000,– :zed: máte některá zkušenosti?? Zuza :kytka:

Ahoj, co se tyce screeningu, tak ten stoji kolem 1000 kc.Ja pred 2 mesicema platila 800kc.Co se tyce veku, tak to ti neporadim ale moje znama rodila ve 46 svoje 3 ditko a vse bylo ok. Preji at je vse v poradku :mavam:

Katus44
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 29.11.18 13:27

@ZuzaTeri Na screening dnes uz posílají „každou“,ve 25 i ve 40. Někde se platí někde ne,a většinou to proplaceji pojišťovny, ale cena je max 1500Kč a žádných 13000 :roll: Ja platila 1000Kč a vrátila mí to VZP ;)

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 29.11.18 13:34

@ZuzaTeri to asi myslela odber plodovky/krve kvuli vadam, ne? to se myslim dela nad 35 let vsem. screening mi proplatila pojistovna,stal 1000,– a bylo mi 30 ;)

ZuzaTeri
Kecalka 231 příspěvků 29.11.18 13:40

No mně právě doktorka říkala že buď plodovku což je hrazeno pojišťovnou nebo kompletní screening v 11tt za 13000,–. Dívala jsem se do ceníku na klinice v Brně a skutečně tam tahle částka je, ale nechápu proč takové vyšetření, je mi sice 40, ale v rodině žádný problém nebyl. Kdyžtak bych se potom přímo domluvila s klinikou, stejně si to budu platit sama a pojišťovna to prý nehradí. Díky moc.

P4ja
Kelišová 7095 příspěvků 1 inzerát 29.11.18 13:41

@ZuzaTeri Prvootrimestrální screening se dělá normálně a nestojí tolik, co píšeš. Většinou kolem tisícovky. A někde ho hradí i pojišťovna. Nespletla sis to s něčím jiným?

karkarka
Závislačka 3050 příspěvků 29.11.18 13:42

Dr urcite myslela test z krve prenascan.dle me gynekolozky staci krev v 10tt a screening ve 12tt.ten se plati kolem 1000 kc.

ugluk
Hvězda diskuse 44148 příspěvků 29.11.18 13:44

Motají se tu tři pojmy.
Prvotrimestrální screening - dělá se už dnes všem, kdo o to stojí, většinou stojí kolem 1000 Kč a výsledkem je pár čísel - pravděpodobností, s jakou se vyskytnou nejčastější genetické poruchy (Down, Patau, Edwards). Je neinvazivní, dávají se dohromady výsledky z krve, ultrazvuku a bere se v úvahu věk matky (ano, v tomhle věku je riziko postižení opravdu výrazně zvýšeno).

Odběr plodové vody - není pravda, že nad 35 let všem, to bývávalo, dnes ho doporučují zejména, pokud vyjde ten prvotrimestrální screening blbě nebo „jen“ na hraně a v kombinaci s vyšším věkem matky… Je tam cca 1% riziko potratu, ale výsledek dává téměř 100% jistotu, že testované vady nejsou přítomné. Ale samozřejmě některé věci se otestovat nedají nijak.

Neinvazivní testy z krve - to je ta záležitost cca 10-15 000, záleží na druhu testu. Jsou nerizikové, jen náběr krve, a dávají TÉMĚŘ jistotu, že testované vady nejsou přítomny, plodovka je ale ještě jistější, takže pokud tenhle test vyjde blbě, stejně ještě plodovku doporučí pro ověření. A neotestují toho tolik jako plodovka.

Povinné není nic z toho.

Gortyna
Kecalka 467 příspěvků 1 inzerát 29.11.18 13:45

Holky základní prvotrimestralni screening stojí okolo 1000 Kč a dle výsledků, které nejsou 100% je pak možnost zaplatit si detailnější vyšetření, třeba v Praze dělá Gennet a ten stojí od 10 000nahoru a ten už 100%je. Mě v 31 tenkrát říkali že podle výsledků toho základu další vyšetření není nutné ale je to na mne.
Na Gennetu mají detailnější ceník i na jaké „syndromy“ testují a je jich více než v tom za 1000

histep
Závislačka 3992 příspěvků 29.11.18 13:45

@ZuzaTeri Tak klasický screening bývá jen hormony z krve a ultrazvuk a ceny se pohybují 1000-1300. Hradí si to těhotná sama, ale většina pojišťoven na to v rámci bonusových systémů zpětně přispívá.
Tohle zřejmě bude obsahovat také neinvazivní prenatální test, kde z krve matky vyselektují DNA dítěte a analyzují trisomie některých chromozomů. A to pojišťovna neplatí a ani zpětně neproplácí.
Je úplně jedno, že jste v rodině nikdy problém neměli, jde o tvůj věk, kdy vajíčka už nejsou kvalitní.

Příspěvek upraven 29.11.18 v 13:45

Katus44
Ukecaná baba ;) 2092 příspěvků 29.11.18 13:45
@kamcaKr píše:
@ZuzaTeri to asi myslela odber plodovky/krve kvuli vadam, ne? to se myslim dela nad 35 let vsem. screening mi proplatila pojistovna,stal 1000,– a bylo mi 30 ;)

Uz taky ne,mám spoustu známých nad 35 s mimcem,a nebyla na tom žádná ;)

ZuzaTeri
Kecalka 231 příspěvků 29.11.18 13:46
@P4ja píše:
@ZuzaTeri Prvootrimestrální screening se dělá normálně a nestojí tolik, co píšeš. Většinou kolem tisícovky. A někde ho hradí i pojišťovna. Nespletla sis to s něčím jiným?

To jsem z toho teda jelen :roll: , přece vyšetření na Downa, krev a utz dělají i při klasickém prvotrim. screenu, dají to do počítače a pak jim vyleze riziko…Tak teď nevím proč by mi nestačilo tohle vyšetření na které posílají budoucí mamulky běžně… :zed: :zed:

ugluk
Hvězda diskuse 44148 příspěvků 29.11.18 13:46

A jinak že je ženská zdravá a v rodině nikdy žádný problém nebyl… Prostě je jejím vajíčkům 40 let a statisticky je tam prostě pravděpodobnost postižení opravdu mnohonásobně zvýšena. Ale je samozřejmě zcela na ní, jaké testy chce podstoupit a jak pak s výsledky naloží.

ugluk
Hvězda diskuse 44148 příspěvků 29.11.18 13:50

No, z toho prvotrimestrálního screeningu ti vyleze třeba riziko, že dítě má Downův syndrom s pravděpodobností 1:50 (ten věk to fakt ovlivní hodně). A je na tobě, jak se s tím popereš, doktoři berou za rizikové (jak kdo teda) hodnoty třeba 1:200 a horší. Pokud tobě bude 1:50 stačit ke spokojenosti, nic víc podstupovat nemusíš, ale pokud budeš souhlasit s doktorama, že to riziko je opravdu velmi vysoké, tak budeš muset podstoupit některý z testů, který ti s jistotou řekne Down tam je ano/ne.

histep
Závislačka 3992 příspěvků 29.11.18 13:51
@ZuzaTeri píše:
To jsem z toho teda jelen :roll: , přece vyšetření na Downa, krev a utz dělají i při klasickém prvotrim. screenu, dají to do počítače a pak jim vyleze riziko…Tak teď nevím proč by mi nestačilo tohle vyšetření na které posílají budoucí mamulky běžně… :zed: :zed:

Tak pokud ti klasický screening vyjde dobře, tak zřejmě nebude třeba další testování.
Ale ono vzhledem k tomu věku, který se při klasickém screeningu započítává do výsledků, ti to úplně dobře nevyjde bez ohledu na UZ a krev. A pak je na tvém zvážení, jestli půjdeš do dalšího testu - buď drahý neinvazivní test nebo rovnou odběr plodovky sice zdarma ale s rizikem potratu - nebo zda bys byla schopna pečovat a zajistit postižené dítě.
Nikdo tě nenutí k ničemu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >