Tehotenstvi po cisari - jizva

12.3.21 20:33

Tehotenstvi po cisari - jizva

Ahoj, rada bych se zeptala. Jsem podruhe tehotna. Mam rok a pul stareho syna - narozen akutnim cisarem (nepostupujici porod, zhorsene ozvy), aktualne jsem na zacatku 4.mesice. Kdy bude lekar zjistovat pripadnou tloustku jizvy? Zatim vubec nic neresil, ted tam pujdu po mesici a nevim, zda je to tak spravne. Obcas jizvu citim, ale to mam uz od porodu. Je i bolest indikaci ke druhemu cisari? Radeji bych rodila tentokrat prirozene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10422
12.3.21 20:41

Mně ji třeba nekontroloval vůbec, alespoň mi o tom nic neříkal. Druhé těhotenství přišlo po 11 měsících. Ale já rodila dobrovolně císařem, takže nevím, jak by to bylo přirozeně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5639
12.3.21 20:46

Kontrolovali mi jizvu, az při 3. Screeningu., ael ja si na bolest nestěžovala. Jestli to porod nepostupoval, tak moc nepočítej, že se to nebude opakovat… Každopádně šla jsem dobrovolně na 2. Císař, když byla jizva ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
12.3.21 20:51

Měřili mi jizvu až v porodnici. Kvůli tomu, že měřila pod 3mm jsem rodila znovu sekcí (i když jsem původně chtěla přirozeně). Na každé poradně se mě ptali, jestli jizva nebolí. Nebolela. Raději bych to v poradně zmínila, ale řešit se to bude asi až v porodnici. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 21:25

Na jizvu se me pokazde ptaji, 2× uz kontrolovali i pres utz (jsem 28tt). Mame doma dcerku (akutni CS) a po 2 letech a kousek jsem otehotnela a cekam dvojcatka. Mozna proto kontroluji driv. Jizva me ale neboli, netahne, nevim o ni. Rodit budu urcite CS. Do rizikove poradny chodim do nemocnice, kde budu i rodit, tak si me hlidaji ohledne vseho. (Anonym nebo smazat)

Prirozeny porod je fajn, ale dala bych na rady lekaru. Dulezite je, co bude jizva delat i ke konci, az bude bricho o dost vetsi.

• Citovat
  • Nahlásit
140
12.3.21 21:36

Při druhém tehotenstvi po prvním akutnim císaři (ne postupující porod, klesající ozvy) mě jizvu kontrolovali na třetím screeningu, rodila jsem normálně (mohla jsem si vybrat), ale byla jsem v průběhu porodu více pod dozorem. Ale měla jsem mezi porody čtyři roky a o jizve vůbec nevím, že ji mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
12.3.21 23:12

@Vanilkapepr ahoj, také jsem měla první CS pro nepostupující porod. Otěhotněla jsem, když bylo malé rok a půl a jizvu nikdo neřešil, ke konci mi to už nedalo a ptala jsem se svého dr a ten mi říkal, že se stav jizvy řeší až u porodu, že nezáleží na tloušťce, ale na elasticitě, takže 2mm jizva může být vlastně odolnější než třeba 5mm. Na výběr mi nikdo nedával, indikace ke druhému CS by u nás byl pouze váhový odhad přes 4kg. Taky mi bylo řečeno, že se nevyvolává… Nakonec jsem týden přenášela a druhá dcera se narodila přirozeně, porod probíhal od začátku úplně jinak, vše pěkně postupovalo a probíhalo jak mělo. Takže je pravda, že každý porod je úplně jiný… ;)
Myslím, že tedy hlavně záleží na přístupu dané porodnice a daného gynekologa, takže ti nezbyde nic jiného než se zeptat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.3.21 19:54

Moc vsem dekuji za info. Uklidnilo me to, bala jsem se, ze to zas muj doktor nechava byt. Ale docela me prekvapuje, ze takhle bezne davaji na vyber jak chce kazda rodit. Kamaradka co rodila po predchozim CS chtela znovu rodit CS, ale rekli ji, ze neni duvod a musela prirozene nakonec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1148
14.3.21 19:58

Já jsem měla loni akutní CS. Teď mám 10m syna a jsem skoro ve 4.mesici. Prý mám na výběr, zda rodit opět CS nebo přirozeně. Vzhledem k tomu, že mám srovnání s oběma porody, tak když to jen půjde, tak chci přirozeně. Jinak doktor mi řekl, že jizva je za půl roku zahojená, takže nevidí problém, proč nerodit přirozeně. Ale zatím mi ji nikdo nekontroloval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.3.21 20:06

@Andrejka13 asi co doktor to rady. Ten muj je starsi a obcas ma zastarale nazory. Pamatuju si, ze me strasil, ze tehotenstvi mene jak za rok po cisari je tak na prolezeni celeho tehotenstvi. Pritom jak pises bezne se uvadi kratší doba. Ja tedy srovnani cisar a prirozeny porod nemam, rekonvalescence byla ok, dobre jsem se hojila i rychle po operaci jsem byla schopna se starat, ale ty 2 dny na JIPu bez maleho, ktery lezel u protivnych sestricek a obcas ho milostive donesly byly pro me uplne hrozny. Tak bych, pokud to pujde chtela radeji prirozene. Kdyz lekari reknou ne, budu jim ale duverovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1148
14.3.21 20:52

@Vanilkapepr 2dny? To je nějak dlouho ne?.. já rodila CS ráno a k večeru už mě vezli na normální pokoj. Já právě měla hrozné bolesti, jak během CS (nakonec mě museli úplně otupit), tak i po něm. Pomalu dva dny jsem nemohla vstát z postele. Ale samozřejmě že když řeknou, že je to jediná cesta, tak to holt podstoupim znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.3.21 00:21

@Andrejka13 jeje to sis uzila :hug: tak priste to treba bude dobre, i kdybys musela rodit znovu CS.
Ja mela taky problem to rozchodit, ale pak uz to bylo v pohode, cim vic jsem chodila, tim rychlejc jsem se dostavala do normalu. Ale prvni kroky se mnou sestra zkousela snad hodinu, ta bolest byla silena. Rodila jsem v pondeli kolem 13 hodiny a na normalni pokoj jsem sla ve stredu rano. Vsechny jsme takhle chodily za 2 dny. A ja bych tedy nebyla ani schopna se ty 2 dny postarat, takze to bylo akorat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
17.3.21 01:57

Já jsem měla císař v Anglii a domu mě poslali už druhy den 🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu