Těhotenství po konizaci čípku

2
26.5.04 13:46

těhotenství po konizaci čípku

Jsem po konizaci čípku děložního. Chtěla bych druhé dítě. Nevím ale jestli těhotenství po konizaci není nějak ohrožené, rizikové.. Máte někdo zkušenost? Moc děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

131
26.5.04 15:58

Ahoj, Renko.

Já byla na konizaci minulé září. Museli jsme s tulením 6 měsíců počkat, pak jsem byla na kontrole a protože je všechno v pořádku, tak se od února snažíme. Zatím se nám mimčo nepovedlo, ale doktorka říkala, že v souvislosti s konizací se nemusím ničeho bát. Pokud nebyl zásah tak rozsáhlý, že by z čípku nezbylo skoro nic :( , tak je vše v pohodě. V těhotenství se stav čípku stejně sleduje, takže případné předčasné otvírání by se zachytilo včas a něco by se podniklo. Ale pokud nebyl zásah velký, nic by se dít nemělo.

Hodně štěstí při snažení.

Dáša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
26.5.04 18:05

Ahoj Renko,
konizaci jsem podstoupila spolu s ošetřením kondylomat loni na konci října. Podle dr jsme se měli snažit cca za 4-6 měsíců. První měsíc jsem se zotavovala a pokoušela o tulení a hned druhý měsíc jsem už otěhotněla a nyní jsem ve 23tt. Dr mi v nemocnici řekl, že mi za to hlavu neutrhne. Pokud na to tvé tělo není připravené, tak to nedovolí. Držím palce.
Gabča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.5.04 22:47

Ahojky!
Mám kamarádku která byla na konizaci ve 4 měsíci těhotenství.Prý bylo lepší zakročit hned,než nechat nemoc „rozrůst.“Pak se jí podařilo neplánovaně otěhotnět 6 měsíců po porodu,ale zvládli to všechno v pohodě.Jen má obě děti císařským řezem,normální porod jí nedoporučili.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.5.04 12:10

těhotenství po konizaci čípku

Díky holky za odpovědi. To jste mě uklidnily. Dneska jdu na kontrolu a pokud mi vyjdou cytologické testy dobře, tak „jdu do toho“ !!! :P

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.5.04 12:56

:P Zdravím vás,taky jsem podstoupika konizaci čípku a to minulý rok v dubnu,od novýho roku jsem vy:,–(ila atikoncepci a v březnu jsem otěhotněla.Jsem víc sledovaná a momentálně jsem v 11tt zatím je vše ok.Mám jen obavy,že větší část proležím,ale hlavně chci donosit zdravý baby. :)

• Nahlásit
  • Citovat
kacenkap
13.2.13 11:33

Ahojky..ja jsem byla taky na konizaci, ale vzali mi vetsi cast nez berou normalne, vysledky byly o. k a hned prvni mesic snazeni se podarilo :-) ted uz jsem 17tt ale jak tady pisete, nikdo me o nicem neinformoval a zadny klidovy rezim nemam, do prace nechodim uz od 2 mesice ale jinak nic nevim co muzu a co ne, mate nekdo nejake rady? mam docela strach abych se neco nestalo..podle doktora to muze byt jedina sance mimco mit :( dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
13752
13.2.13 11:38

Ja jsem taky po konizaci a bez problemu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Misicka224
22.10.19 21:50

Jsem po konizaci čípku děložního. Chtěla bych druhé dítě. Nevím ale jestli těhotenství po konizaci není nějak ohrožené, rizikové.. Máte někdo zkušenost? Výsledky mám normální sem zdravá jinak jsem měla CIN3 a vše odstranily

• Nahlásit
  • Citovat
480
22.10.19 21:53

Konizaci jsem podstoupila a máme tři děti. Všechny přirozeně, donošené do termínu a bez komplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Misicka224
22.10.19 21:55

@Anny2148 a kdy si otěhotněla?? Za jak dlouho po konizaci??

• Nahlásit
  • Citovat
480
22.10.19 22:01

Konizaci jsem prodělala cca ve 26 a v 28 jsem otěhotněla. Takže cca do dvou let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Misicka224
22.10.19 22:03

@Anny2148 tak pozdě dřív jste to nezkoušeli :(

• Nahlásit
  • Citovat
364
22.10.19 22:08

Já prodělala konizaci v únoru 2017, v únoru 2018 jsem našla na testu 2 čárky, prcek se narodil v říjnu 2018. Narodil se ve 41+5 a porod museli vyvolávat. Já měla strach, že ho kvuli konizaci nedonosim. Tehotenstvi bylo uplne bezproblémové, s čípkem také žádný problém nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8309
22.10.19 22:23

Prodělala jsem velmi rozsáhlou konizaci v roce 2009. Doma mám dvouletého syna a tříměsíční dceru, oba donošení, u dcery poslední měsíc klidový režim kvůli tvrdnutí břicha, ale to s konizací nesouviselo. Oba porody sekcí, doktor mi ji doporučil kvůli velké jizvě na čípku (byla jsem prý operovana ještě tou starou a invazivnější metodou). Prý bylo vysoké riziko prasknutí děložního čípku při porodu, kdy se musí rodička uspat a čípek zašít).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama