Těhotenství po léčbě rakoviny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sumila
Nováček 8 příspěvků 07.02.19 07:45
Těhotenství po léčbě rakoviny

Ahojky, jak už z názvu vyplývá zajímaly by mě názory žen, které šly do těhotenství po léčbě rakoviny. Jestli bylo těhotenství ok a jestli po porodu nedošlo k recidivě? Děkuji moc za názory. Prosím jen o komentáře, kdo má opravdu zkušenosti. Ne komentáře že by jste do toho nešly, protože si myslíte to a to. Ten kdo to neprožil nepochopí.

Reakce:
Jedna babička
Závislačka 4481 příspěvků 07.02.19 08:46

@Sumila Ahoj moc zdravím. Já mohu napsat zkušenost své nejbližší kamarádky. Bohužel to dopadlo špatně. Před xy lety rakovina prsa, prodělaná léčba, chemoterapie, ablace jednoho prsa. Poté si prosadila třetí těhotenství, již v těhotenství recidiva, ihned po porodu chemoterapie, ablace druhého prsa. Další 3 roky opětovně klid, poté recidiva, tentokráte zasaženy plíce, následně mozek. Do 5 let po porodu třetího dítěte zemřela.
Pokud bych se mohla zeptat, po jaké léčbě jsi? Asi bude opravdu záležet též na vyjádření doktorů, zda těhotenství doporučují či nikoliv, jak dlouho jsi byla v léčbě, co vše bylo zasaženo, apod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 08:58

Mám známou která měla leukémii, když jí bylo 17. Teď má dvě děti (3 a 5) a k recidivě nedošlo.
Určitě bych konzultovala s lékařem. I ohledně genetiky.

Sumila
Nováček 8 příspěvků 07.02.19 09:00

Rakovina prsu. Doktoři jsou názoru, že rok po ukončené léčbě může být další těhotenství. Já už to mám rok a půl. Právě mě ale zajímají zkušenosti ostatních. Asi nebudeš vědět typ rakoviny prsu, že? Myslím první onemocnění rakovinou. Moc ale děkuji za zkušenost.

Sumila
Nováček 8 příspěvků 07.02.19 09:10

Naštěstí genetiku mám v pořádku. Podle všech možných testů, to zatím vypadá na velkou stresovou zátěž (důvod vzniku).

Jedna babička
Závislačka 4481 příspěvků 07.02.19 09:10

@Sumila tak to bohuzel nevim. vim jen to ze poprve to byl neagresivni typ nadoru po druhe jiz byl ten agresivni a rostl strasne rychle. bylo ji doporucovano ukonceni drivejsi tehu ale s pohledem na prcka nechtela. urcite bych to resila i s genetikem.

helposhel
Kecalka 382 příspěvků 07.02.19 13:19

Ahoj, já jsem po rakovině lymfatických uzlin, chemoterapie a autologní transplantace kostní dřeně, ukončení léčby v květnu 2012. Bohužel se u mě zastavila ms a několik gynekologu mi řeklo že mi nepracují vaječníky a po testech zjištěno že vymizely vajíčka takže těhotenství přirozenou cestou nemožné. Protože mi už bylo 30, loni jsme se rozhodli s přítelem pro darovaná vajicka, všechno trvalo něco kolem půl roku, ale povedlo se a teď jsem v 29tt. Samozřejmě vše bylo konzultováno i na onkologii, dokonce mi řekli že nikde není napsáno že vajíčka byla zničena až chemou, že mají i pacientky, které otěhotnění třeba hned po léčbě, bohužel se to nedá zjistit čím to mohlo být. Na gynde si mě celou dobu teda hlídají častěji a byla jsem i na onkologii na kontrole ale aspoň vím že je všechno dobré.. a jestli se to projeví později recidiva.. těžko říct ale byla jsem toho názoru že když to nezkusim tak nebudu vědět a kdybych děti kvůli tomu třeba neměla a pak se to stejně vrátilo.. těžko říct..

Sumila
Nováček 8 příspěvků 07.02.19 14:25

To si také říkám, vrátit se to muže vlastně kdykoliv, člověk nikdy neví. Takže těhotenství to ovlivnit muže a nemusí. Jen jsme chtěla slyšet i příběhy někoho u koho to dopadlo dobre a dítě i tak má a je vše ok.

helposhel
Kecalka 382 příspěvků 07.02.19 14:33

Jasně chápu.. ale právě že už jednou se to stalo tak to riziko je pořád a myslím že když se to bude mít vrátit tak se to vrátí a moc to neovlivnis, samozřejmě musíme myslet pozitivně, že jednou jsme tu mrchu porazily tak ji šanci podruhé nedáme.. ale četla jsem jsi celkem brzo po léčbě, mě teda pořád doporučovali počkat delší dobu, 5let, čím později, tím menší riziko komplikací atd.. ta chema v těle zůstává několik let, může být riziko vady miminka pokud bys teda měla svoje vajicka. A ještě dotaz, ty už děti máš?

Sumila
Nováček 8 příspěvků 07.02.19 14:37

Mám naštěstí uz syna. Ja jsme si také myslela ze 5 let, ale včera mě doktorka vyvedla z omylu, ze prý rok od poslední léčby. Tak se teď snažím nasbírat nějaké informace pro rozhodnutí. Mě se náměstí ms vrátila. Po celou dobu léčby jsem měla umělý přechod. Jestli ale půjde otěhotnět to zatím nevím.

helposhel
Kecalka 382 příspěvků 07.02.19 14:53

Mě teda přijde rok strašně krátká doba.. ale nevím nejsem doktor..já děti nemá, takže u mě volba byla jasná.. pokud bych měla už před tím,nevím jak bych o tom přemýšlela..

Sumila
Nováček 8 příspěvků 07.02.19 15:05

Ja furt nevím. Strašně bych druhé dítě chtěla aby syn jednou nebyl sám, aby měl parťáka. Jak mám ja. Pak si zas říkám zdrava máme jednoho dítěte je lepší než nemocná dvou. Jenže nikdo bohužel nezaruči ze se to nevrátí jak tak, tak i tak. Bude to těžké rozhodnutí.

helposhel
Kecalka 382 příspěvků 07.02.19 15:36

No to bude těžké.. asi bych tomu dala chvili čas a uvidíš.. třeba se to povede a ani to nebudeš čekat a bude to dobré

Sumila
Nováček 8 příspěvků 08.02.19 09:26

Dekuji, uvidíme jak to nakonec dopadne. Dekuji ale za zkušenost. Akorát jsem doufala, ze jsem napíše více lidi, více zkušenosti

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >