Těhotenství po nástupu do zamestnání

Anonymní
1.6.21 20:52

Těhotenství po nástupu do zamestnání

Dobrý večer, svůj dotaz zkrátím. Máme 1 dítě a chtěli jsme s manželem vždycky 2,mysleli jsme si, že budou na sebe navazovat. Jenže manžel onemocněl, bral cytostatika a další těhotenství nám zatrhli, nyní manžel je 7 měsíců bez léků a po různých vyšetření nám sdělili, že teď nic nebrání dalšímu početí. S tím jsem vůbec nepočítala, protože nejdřív se zdálo, že to nepůjde. Končí mi rodicak a v srpnu se vracím do práce. Tak mě teď šrotuje v hlavě, že co kdyby se to povedlo a já třeba za 4 měsíce otěhotněla? Bojím se, že na mě bude zaměstnavatel naštvaný, je ale samozřejmě možné, že to bude nějakou chvíli trvat. Vím, že by bylo nejlepší odpracovat rok a pak otěhotnět, ale bude mi 34 a čekat se mi dlouho nechce.
A zadarmo být doma taky nemůžu. Tak teď babo raď. Měla jste to některá také tak?
Podotýkám, že nejsem žádné nemakačenko a před mateřskou jsem pracovala v kuse 10 let u jedné firmy bez marodění. Proto to tak řeším. Nástup bude ale do jiné firmy i když ve stejném oboru.
Díky za přečtení :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
300
1.6.21 21:04

Jděte určitě do toho a na zaměstnavatele neberte ohled. Nějak mu to vysvětlíš a určitě nebudeš taková první. Nemáte na co čekat. Nepočítala bych, že se to povede napoprvé. Hodně štěstí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 21:05

Já bych odpracovala rok (nebo alespoň necelý) a až pak se začala snažit. Sama jsem to tak měla v plánu, jen se “zadařilo” dřív a mě v 6. měsíci skončí smlouva a budu muset být do porodu na pracáku :roll: Teď si trhám vlasy, že jsme nepočkali déle.

• Citovat
  • Nahlásit
1593
1.6.21 21:13

Záleží jak je na tom manžel. Nevím co má za nemoc, jestli se může znovu vrátit, nebo můžou být komplikace atd. Pokud tam je šance, že třeba za pár měsíců může ty léky zase brát, tak to těhotenství zkuste.
Pokud už je ale vyléčený tak bych odpracovala ten rok a začala se snažit nějak tak aby to opravdu vyšlo, že bych v práci ten rok byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
1.6.21 21:14
@Anonymní píše:
Já bych odpracovala rok (nebo alespoň necelý) a až pak se začala snažit. Sama jsem to tak měla v plánu, jen se “zadařilo” dřív a mě v 6. měsíci skončí smlouva a budu muset být do porodu na pracáku :roll: Teď si trhám vlasy, že jsme nepočkali déle.
Jenže jí žádný pracák nehrozí
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
1.6.21 21:15

Proč sis trhala vlasy? Jako že jsi byla 3 měsíce na pracáku nebo žes neměla mateřskou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34535
1.6.21 21:35

Zaměstnavateli se nemáš za co omlouvat. Tyto situace jasně definuje a řeší zákon, když nastanou.
Taky mám v okolí případ, kdy žena otěhotněla v měsíci, kdy se měla vracet do práce po tříleté rodičovské, protože to dva roky před tím i přes veškerou snahu prostě nešlo.
Hoď to za hlavu a dejte věcem volný průběh. Ve svém věku to neodkládej. Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
1.6.21 21:36

A vracis se do původního zaměstnání? Jestli Jo, tak o mateřskou neprijdes ani kdybys otěhotněla hned a vyhodit te taky nesmí, takže nezůstanes doma zadarmo, jestli jdeš do nove, tak bych se snazenim pockala aspoň přes zkusebku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9394
1.6.21 22:05

Zaměstnavatel za tebe vždycky bude muset hledat náhradu, ať to bude za rok, za dva, nebo za tři… ale tobě to otěhotnění za rok, dva, tři může jít už obtížněji… Moc bych to neodkládala, ale pohlídala bych si zkušebku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat