Těhotenství po očkování na covid

91
24.2.21 10:18

Tehotenstvi po ockovani na covid

Dobrý den,

vím, že je to ještě brzy a moc Vás ještě nebude, ale kdyby se někdo našel, budu moc ráda.

Je tu některá z Vás, která už má za sebou očkování na covid a poté se jí podařilo normálně otěhotnět? Příp. jak dlouho je dobré po očkování počkat. Nebo to žádný vliv nemá?

Začínáme se s přítelem snažit a v práci nám oznámili, že nás budou očkovat. Jsem z toho dost na rozpacích a nevím co si myslet (jestli je to dobře/špatně). Doktoři tvrdí, že lepší je se očkovat před těhotenstvím, než covid v těhotenství dostat. Ale dá se tomu věřit?

Za případné zkušenosti děkuji.
K.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25117
24.2.21 10:23

Očkování je věc dobrovolná, tudíž to, že něco oznámili není směrodatné. Možná už těhotná si, takže bych očkování nepodstoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
24.2.21 10:27

A ty pracuješ ve zdravotnictví nebo jsi učitelka? Pokud ne, tak očkování se na tebe dostane až bůhví kdy. Jinak sestra pracuje ve zdravotnictví, a bylo ji řečeno, že dva měsíce po očkování není doporučeno otěhotnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
24.2.21 10:28

To určitě ano, ale paní ředitelka, zněla dost striktně, i když samozřejmě kdybych nechtěla, tak s tím nic neudělá. Těhotná určitě ještě nejsem, spíše ale nevím jestli by nebylo dobré se přeci jen očkovat nebo spíše ne. Neumím si na to udělat názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
24.2.21 10:28

Jsem učitelka právě. Dva měsíce ufff, to je dlouhá doba. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
24.2.21 10:30

Jinak tady máš podobnou diskuzi.
https://www.emimino.cz/…d-19-419623/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
24.2.21 10:37

Děkuji, mrknu na to :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
24.2.21 10:53

Jsem v Belgii, a tady se doporučuje počkat 1-2 roky (jak od očkování, tak od prodělání), ale myslím, že to je čistě preventivně, protože žádné studie na to nemůžou existovat. A je to jen doporučení, asi těžko by vypadly 2 generační ročníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
24.2.21 11:04

Ty blaaho, 2 roky 8o mně přijde, že už je teď pozdě a jsem stará…a ještě dva roky čekat. To je situace tohle fakt. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
24.2.21 11:08

Tak jsem ještě napsala doktorce maila, ať mi přidá ještě svůj názor. Racionálně si říkám ať do toho jdu, ale červíček pochybností hlodá. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1025
24.2.21 11:14

Hele pokud neucis prvnaky/druhaky /koncici rocniky tak bych se asi uplne nestresovala s ockovanim, normalne se snazte s pritelem dal, spete spolu co nejvic a ockovani bych odmitla. Imho stejne mam pocit, ze tenhle skolni rok se deti do lavic nevrati takze kdyz otehotnis ted nekdy tak bys po velkych prazdninach mohla nastoupit na nemocenskou a byt do porodu uz doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
24.2.21 11:31

Řekni jim, ze jsi možná těhotná, pokud se snažíte, rozhodne bych do toho nesla. Mamka se takhle kdysi vyhnula očkováni proti chřipce, a pak po něm lehl cely podnik :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2494
24.2.21 12:49

V urcitych zemi nedoporucuji tehotnym ci zenam, ktere se snazi ockovat, samo nikdo jim v tom nebeani, ale nedoporucuji, protoze bnemaji k tomu zadna data, ockovaci latka je nova..takze ti ted nikdo presne nerekne jak dlouho cekat, zda to ma vliv..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 12:52

Jsem sestřička, mám očkování za sebou a normálně pokračujeme v CAR. Můj názor je ten, že lepší být očkovaná než to chytnout během těhotenství.

• Citovat
  • Nahlásit
91
24.2.21 12:59

Já mám druháky, takže ve škole každý den. Asi to nechám na osudu. Buď to stihneme a bude to vyřešené nebo ne a nechám se očkovat. Opravdu stále nevím, co si o tom myslet. Také tu kolují zvěsti, že nenaočkovaní budou muset zůstat doma na nemocenské…ale to jsou nejspíše jen smyšlené drby. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat