Těhotenství po potratu a Postinoru

17
8.11.20 22:12

Těhotenství po potratu a Postinoru

Zdravím a přeji pěkný večer,
Mám dotaz.
Mám čerstvě přítele. 3 měsíce nazpět jsem přes kondom otěhotněla, následovala miniinterupce. První MS byla v pořádku, silná a bolestivá. Nechala jsem si napsat antikoncepci, kterou jsem měla na radu gynekologa začít užívat až s další MS. Po měsíci od interupce jsme spolu zase začali spát, opět s kondomem. Ovšem měla jsem špatný pocit a vzala jsem si ještě do 36 hodin Postinor. Včera přišla MS neuvěřitelně slabá. Bolestivá mírně je, v termínu přišla. Těhotenský test si samozřejmě udělám.
Chtěla jsem se tedy zeptat. Stalo se někdy někomu něco podobného? Mohu být těhotná?
Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
956
8.11.20 22:33

Těhotná nebudete, buďte v klidu. Jste chvíli po potratu, naládovala jste se Postinorem, jasně že to tělo nebude reagovat jako obvykle. Je to nálož jako prase…

Antikoncepci jste tedy už začala brát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
8.11.20 22:45

Odpověď

Potrat byl přesně 2 měsíce nazpět, v září. Postinor 23. října. Jsem z toho s nervy v háji. Antikoncepci jsem začala brát včera, když se objevilo první krvácení. Do té doby jsme používali kondom. Na záchod chodím často, ale to nejspíše bude tím, že vypiju i 3 litry vody denně, mnohdy víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7219
8.11.20 23:05

Z těhotenství bych strach neměla, ale přemýšlela bych jak pojmenuji diskuzi č.3 :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
8.11.20 23:11

Postinor obsahuje velkou dávku hormonů, proto nepředvídatelným způsobem narušuje menstruační cyklus a ze slabého krvácení nemůžeš dělat žádné závěry. Nemůžeš ani předpovědět, kdy budeš mít další menstruaci. Těhotenský test dává spolehlivý výsledek nejdříve po 14 dnech od soulože. Dostala ses do složité situace a v ní ovšem nemá velký smysl. Uvědom si, že u nás je další potrat dovolený až po půl roce od předchozího! Jestliže měl partner oblečený kondom a punčoška se neroztrhla ani neshrnula, nemohlo se do Tebe nic dostat a tedy nemůžeš být těhotná. Je otázka, jak jsi mohla s kondomem otěhotnět. Teď musíš být opatrná jako nikdy dříve. Hormonální antikoncepci začni brát co nejdříve, ale i při ní nedovol partnerovi, aby v Tobě byl bez kondomu ani chvilku! Byla by škoda, kdybys teď, když Tě otěhotnění nedostalo na kolena a vyřešila jsi věc jako zkušená žena, znovu otěhotněla a nenašla nikoho, kdo Ti provede další miniinterrupci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
8.11.20 23:46
@Plmo píše:
Z těhotenství bych strach neměla, ale přemýšlela bych jak pojmenuji diskuzi č.3
To bylo těmi nervy, nevěděla jsem, kam dát příspěvek, aby mě maminy nezačaly kamenovat.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
9.11.20 00:02

@Lemrucha Děkuji za odpověď. Pravděpodobně se předtím kondom roztrhl a já otěhotněla. Teď jsme si dávali pozor, tak snad to bude v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 13:03

@Lemrucha
5 dětí, celý život mezi nimi brána antikoncepce, žádný stres při sexu, nač ještě kondom? Max.pri střídání partnera…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
9.11.20 20:47

Dobry den. 15 den po miniinterupci jsem mela sex, po cca 30-40 h jsem si vzala Postinorpro jistotu :roll: dnes mam presto zdraveho syna :nevim: :D doktor mi rekl ze po potratu ma zena tzv. Pohnojino… takze tehotenstvi bych 100 pro nevylucovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
9.11.20 21:22

Plodnost se po interrupci obnovuje velmi rychle. Protože u nás je další potrat povolený až po půl roce, musejí být ženy po potratu velmi opatrné. Naštěstí Assien ochránil kondom, takže nemusí mít strach, ale toho půl roku v ní přítel nesmí být bez kondomu ani na chvilku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat