Těhotenství po potratu ve 25 týdnu těhu.

89
17.4.16 10:18

Tehotenstvi po potratu ve 25 tydnu tehu.

Moc vsechny zdravim. Velmi rada bych se podelila o opravdu pro me hruzny zazitek. A poprosila o radu. Ve stredu jsem byla na klasicke tehotenske kontrole ve 25 tt. Kde mi ale bohuzel rekly ze miminku nebije srdicko. Pro me a pro pritele se v tu chvilku zhroutil snad cely svet. Uz pred tim jsem mela dva samovolne potraty v 6tt. Takze toto bylo vymodlene miminko. Doma bohuzel jeste dite nemame. Druhy den jsem mela nastup do nemocnice kde jsem musela bohuzel mrtve miminko klasicky po vyvolani porodit. Neskutecne hnusny zazitek ktery nepreji nikomu. Dusevne jsem totalne na dne. Pritel me drzi jak jen se da. O miminko se samozrejme mame a taky chceme pokouset znovu. Bude to o strachu. Mam pry dodrzet sestinedeli coz samozrejme chapu. Ale ma otazka zni, jelikoz klasicke tehu nemam za sebou. Po jake dobe se muzeme pokouset znovu? Moc miminko chceme. Velmi dekuji za odpovedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3202
17.4.16 10:22

Zjistila se příčina proč?… Kamarádka po tomto raději podstoupila genetiku a podobné vyšetření, kor pokud už dříve proběhly potraty.. zeptej se sveho gynekologa, co s partnerem vše můžete podstoupit za preventivní vyšetření.. Jinak pokud jste oba dva v pořádku a byly to jen smutné náhody, pockala bych sestinedeli a aspon jednu, dvě normální MS… držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
17.4.16 10:22

Klidně po 6 nedělí. a přeji hodně sil, a co nejdřív zdravý miminko :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elot
17.4.16 10:26

To je mi moc líto. :hug: Mně se to stalo ve dvacátém týdnů. Taky první dítě. Otěhotněla jsem za dva měsíce. Teď mám doma už tři děti. Každopádně ale trvej na vyšetření, mě je taky dělaly a byly v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
5818
17.4.16 10:35

@Karvaz22 asi bych zašla do centra asistovane reprodukce aby vám udělí všechny testy u nás byly takto potrat dva a došli na problém s genetikou. Přejí hodně štěstí aby to vše vyslo, vim jak ti je a chce to cas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3620
17.4.16 10:42

@Karvaz22 To je mi strašně moc líto. Umím si to představit, já jsem měla vloni SP v 16 týdnu a rok předtím ve 14, ale plod byl v pořádku, u mě byla asi nějaká infekce, která vyvolala stahy a všechno šlo do háje. Teď jsem těhotná a podařilo se nám to po 3 měsících, vlatsně na první pokus. Ono je to hodně o hlavě, urovnala jsem si priority, předtím jsme to vždy hrotili a šlo to pomalu a každé další měsíšky jsem nesla špatně. Teď jsem v naprostém klidu, jsem v půlce 17 týdne a zatím to vypadá dobře, optimismus neztrácím a věřím, že to dopadne. Určitě budou dělat vyšetření, proč miminku přestalo bít srdíčko a určitě se domluv s lékařem na vyšetřeních, aby se vyloučily všechny možné příčiny. Každopdáně držím pěsti, ať se přes toto nelehké období dostanete a co nejdříve se vám miminko podaří :hug: Důležité je, že máš podporu v partnerovi, to je k nezaplacení!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Gabriela1234
17.4.16 10:47

Hodně sil!
Zkus jednak genetiku, ale také imunologii! Můžeš mít problémy s imunitou, že tělo napadá jinou DNA. Na výsledky se čeká několik týdnů, ale když se ten problém objeví, je řešitelný medikací. Fyzicky můžeš otěhotnět rychle, ale tři nedonošená miminka, to už bych viděla na nějaký problém, který by stálo za to hledat a podchytit.
:srdce: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
89
17.4.16 10:47

My uz podstoupily pred tim veskera vysetreni a vse z nasi strany v poradku. Ted se pry miminku omotala snura kolem nozicky a neproudila krev. Proto zastava srdicka. Bylo to ale z hodiny na hodinu den pred tim jsem odpoledne citila jeste pohyby. A druhy den odpoledne uz nezilo. Po porodu mi prave lekarka rekla ze mel zdeformovanou nozicku od snury. Verte ze dnes je nedele a jsou to tri dny kdy jsrm porodila a bolest dusevne je hrozna. Moc dekuji za rady. Protoze o miminko moc stojime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3202
17.4.16 10:54

@Karvaz22 :hug: Ver mi, umim si představit, jak to bolí, sice jsem nerodila mrtvé miminko, ale tu bolest znám moc dobře. Pokud jste geneticky v pořádku, doporučuju sestinedeli a jednu ms. Hlavní je se s tím vyrovnat psychicky… Naplánujte třeba dovcu, soustřed se na jiné příjemné věci a uvidíš jak to pak půjde samo :hug: :hug: držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
17.4.16 11:13

@Kattynka000 moc dekuji. Plany uz mame. Kvuli miminku jsme zacaly predelavat byt. Tak postupne dodelame. Po sestinedeli me ceka navrat do prace. Tam se snad take vse trochu zlepsi. A pak zacneme pomalu pracovat na mimi. Ale jak rikam bude to o strachu z kazdeho vysetreni. Ale vsem moc dekuji za ohromnou podporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17326
17.4.16 11:20

Po „potratu“ ve 2. trimu se doporučuje počkat půl roku, ve 3.trimu po šestinedělí.
Hodně štěstí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2401
17.4.16 11:25

@Karvaz22 mám za sebou to stejné, s tím rozdílem, že jsem ho nemusela porodit.
Další těhotenství jsem odložila a po necelých 3 letech se nám narodil zdravý kluk. Ale byly to nervy a rizikové těhotenstí :-/ manžel už další po tomhle nechce :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Gabriela1234
17.4.16 11:25

Tak to je opravdu velmi nešťastná náhoda!!! Hodně sil!

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
3202
17.4.16 11:58

@Karvaz22 Taky se bojím každého dalšího vyšetření, teprve jsem začala druhý trimestr a děsím se každého bodnutí v podbříšku, každého zašpinění.. Ten strach, že příště poví, že už nebije srdíčko je strašný, ale doporučuji už jen kvůli té psychické pohodě navštívit psychologa.. Mě tedy strašně pomohl psychiatr po smrti malého a nějak i pomohl na tu šílenou úzkost kdy mi při každém vyšetření u gynekologa bylo už týden předtím špatně… Takže teď už místo kolabování z panické hrůzy je to jen to, že se bojím, jestli není něco špatně, což je po tom zážitku prý přirozené.. Držím moc palce, určitě to tentokrát dobře dopadne.. Jinak mě Mudr doporučovali počkat šestinedělí + půl roku navrch, původně mlel o roce, protože jsem po porodu musela ještě pod kudlu s hematomem, ale povedlo se nám otěhotnět po 3 měsících od porodu absolutně neplánovaně a vážně je (ťuk ťuk) zatím vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
17.4.16 12:09

Až se budeš cítit lépe tak hned začněte. Šla bych do genetu na vyšetření ihned jak to půjde. Držím palečky :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat