tehotenstvi po vylecene rakovine

17026
21.7.06 14:33

tehotenstvi po vylecene rakovine

ahoj holky,
mam jeden dotaz,ktery se netyka primo me,ale ptam se za svou svagrovou.
Mate nekdo zkusenost s otehotnenim po vyleceni rakoviny?
Jak dlouho jste se musely snazit(tedy az to slo)?Jde to dobre?Jde to vubec?
A kdyz ano,jake je pak takove tehotenstvi?..

Moje svagrova je velmi hodna a mila holka,takova zrozena pro materstvi..
Asi ve 23 onemocnela rakovinou,nejakou dobu se lecila-uspesne,po te se nesmeli 5let snazit.Ta doba uz skoncila.Loni na podzim.Do te doby bracha mluvil,jak pak budou mit rodinu a tak.Od te doby je ticho,nikdo nechce zbytecne vytahovat otazky,ktere muzou ublizit-prece jen snazilce,ktera se dlouho snazi neni prijemne,kdyby se ji nekdo porad ptal,kdy uz…zvlast,kdyz vsichni kolem ni z rodiny a mladsi ty deti pomalu maji…
Moc bych ji prala,aby byla maminkou,ja bych taky chtela mit v rodine zase miminko,rada bych byla teta :wink: ..
Primo zeptat se nemam odvahu,nerada bych ji ublizila,tak se ptam nekoho,kdo ma treba zkusenost a napise mi,ze ma treba i vic deti :D /jeji lekar tehdy odpovedel neprimo-neodpovedel,jestli bude moct mit nekdy deti,ale odpovedel,ze jeho pacientky nektere deti maji../

Diky

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

374
21.7.06 14:59

rakovina

Ahojky
Nemám sice zkušenost s otěhotněním po vyléčené rakovině .Ale pokusím se popsat příběh z naší rodiny.Můj táta si po rozvodu s moji matkou našel bezva přítelkyni ,celou dobu jsem do nich vandrovala ,kdy že konečně budou mít miminko.Byli na toto tema dost vztahovačný.A když bylo tátovi 50 svěřil se mi že maceška asi čeká miminko,já měla obrovskou radost mtáta obavy jestli to v tomhle věku zvládne ,macešce bylo v té době 36.Vše probíhalo v pořádku zhruba do 2 měsíce v té době přišli výsledky z cytologie a byli špatn ,vyšetření zopakovali ,a bylo to ještě horší ,po té poslala macešku k Apolináři kde zase výsledky zopakovai takto se to táhlo až do 26tt.Doktoři doporučili okamžitě ukončit těhotenství císařským řezem narodila se holčička o váze 910g ,naštěstí se z toho malá dostala dnes jsou ji 2 roky a je zcela v pořádku .Postupem času jsem se dozvěděla ,že sami doktoři nevěděli jak moc bude nádor rozsáhlý ,ale podle výsledků řekli ,že těhotenstvím to rostlo rychleji než kdyby těhotná nebyla .Při operaci ji vzali celou dělohu ,vaječníky a 1/3 pochvy.Dnes chodí každé 3 měsíce na kontroly a naposledy ji řekli že až za půl roku.
Vím je to o hodně jiná situace a maceška neměla na výběr.

Nevím já osobně bych asi do otěhotnění nešla a to z důvodu ,že by mi to přišlo nezodpovědný vůči dítěti pokud by se se mnou něco stalo a taky bych asi měla strach ,že se to vrátí .Možná to samé prožívá i tvoje blízká.

Přeji ,ale at se rozhodne jakkoli ,aby vše dopadlo dobře a ona i miminko byli v pořádku.
Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
21.7.06 15:03

Ahojka, nejsem si jistá, ale asi i záleží na tom, co to bylo za typ onemocnění. Jestli se přímo týká reprodukčních orgánů, jestli nebyla součástí chemoterapie i nějaká hormonální léčba atd.
Ale pokud její lékař řekl, že těhotenství nevylučuje, tak bych to asi jako problém neviděla a ani to těhotenství nemusí být „jiné“.
Hlavně aby byla zdravá, držím palec.

Jazzi a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.06 15:53

Ahoj,

nemám osobní zkušenost,ale kamarád ze školy má ženu a ta v asi 24letech prodělala rakovinu -nevím přesně čeho,kažkopádně ale ženských orgánů, dr.si s tím rady moc nevěděli, tak ji poslali do Prahy,kde ji operovali a rakoviny zbavili samozřejmě i nějakým ozařováním, těhotenství říkali že nejspíš nebude možné, že se můžou pokoušet,ale asi jim to nevyjde a dneska mají asi 1,5roční zdravé dítko,takže pokud dr.těhotenství vyloženě nedoporučují,tak proč ne.Koneckonců už je to dlohá doba a po nemoci ani památka,tak co.
hodně štěstí
laura

• Citovat
  • Upravit
2058
21.7.06 15:56

No, já bych rozhodně neříkala, že by to případné těhu bylo nezoodpovědné. Nikde není napsáno, že se nemoc vrátí a nechat si od ní i po těch těžkých chvílích diktovat…to ne.
Já sama rok před otěhotněním zjistila, že mám pozitivní rakovinné testíky. Nikdo neví, kdy to propukne a jestli vůbec, prostě mám v krvi hormony, které produkují zhoubné nádory, jen hraničně naštěstí. Chodím á 3 měsíce na hromadu testů, ultrazvuky uzlin atd. Ze začátku jsem tomu podléhala, měla strach a tak, ale dnes.. koukněte na metřík, za 25 dní už možná budu chovat našeho druhého syna Tadeáška a jsem děsně šťastná, že jsem nepodlehla strachu. A tu sílu mi dal můj první syn a manžel, ono kvůli dětem člověk dokáže zázraky, nemyslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
21.7.06 16:10

Ale pet let je podle me dost dlouha doba, aby clovek veril tomu, ze je zdravy. Asi bych pochybnosti mela. ALe v onkoiogii se myslim pocita zrovna pet let jako hranice a ze pokud se do te doby rakovina nevrati, je clovek vyleceny.
Ja bych dite urcite chtela. Otazka je, aby ji lecba neposkodila reprodukcni organy nebo tak neco. Ale to by vedeli spis doktori.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
24.7.06 14:00

ahoj holky,
dekuji moc za odpovedi.
Rakovinu zenskych organu nemela,ovsem jestli je lecba poskodila…nevim.Vim,ze se nesmeli snazit tech pet let-chemo a horm.lecba,proste i kdyby se povedlo driv,bylo by to spatne..

Po zdravotni strance si myslim,ze tuk tuk tuk,je to snad uz v poradku,uz pet let nic,dokonce tento mesic uz nebude ani v plnem inv.duchode..(na svou tichou mirnou povahu se tato zena poprala s nemoci obdivuhodne silne a s neprekonatelnym nasazenim-ma muj obrovsky obdiv!!)

Matulienko,drzim ti moc palecky,at se se vsim poperes s plnou vervou,uzivej krasneho miminka,myslim,ze to je fakt nejvetsi dar.Myslim,ze nikdo nema pravo odepirat zene mit deti..
S tou zodpovednosti je to tezke,i ja muzu byt nezodpovedna,protoze zitra me muze prejet auto,muze si mi vzdy neco stat…

Jeste jednou dekuji,ja verim,ze se snad mimca v rodine brzo dockame :wink:

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2741
12.1.16 13:42

@Anyone já mám po rakovi 7 let a jsem ted těhotná… nedělala bych z toho nějakou vědu, určitě to jde neboj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2741
12.1.16 13:49

@Aladina člověk není „vyléčený“ jak tvrdíš, ale snižuje se tím riziko návratu ;)
každopádně šance na vrácení už tam oproti zdravým lidem je samozřejmě vyšší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.17 18:34

Dite po ukonceni lecby rakoviny prsu

Ahoj holky,

Pred rokem jsem ukoncila lecbu rakoviny prsu. Absolvovala jsem odstraneni nadoru, chemoterapie a ozarovani. Lecbu jsem zvladla bezvadne, bez komplikaci. Mam pravidelnou menstruaci. Nemela jsem hormonalni formu, tudiz me hormonalne nelecili.

Moc bych si prala dite, vzhledem k veku nechci moc otalet ( je mi 40, deti uz mam). Moje onkolozka rika, ze radsi uz ne, nicmene znam nekolik tehotnych s rakovinou, ktere chodily na chemo v tehotenstvi a deti se jim narodily zdrave. Tudiz si myslim, ze je u me celkem pravdepodobne, ze se mi narodi zdrave dite.. Byla bych samozrejme extremne sledovana a pripravena tehotenstvi ukoncit, pokud by se neco spatneho delo.

Mate zkusenost s tehotenstvim po rakovine prsu? Jak to dopadlo? Jak byste se pripadne rozhodly a proc? Dalsi dite i za cenu zvyseneho rizika pro vas ci pro dite?

Dekuji

• Citovat
  • Upravit
26560
30.1.17 19:33

Pro koho jsou ta rizika?
Pravděpodobně bych nechtěla těhotenství, pokud by bylo riziko pro mne nebo pro dítě. speciálně kdybych už děti měla. Jednak kdyby se mě něco stalo, třeba znovu rakovina, nechám tady mimino/batole a děti, a riziko pro dítě? Když se bude něco dít, tak jí na potrat. To mi přijde špatné.

Nevím, jaké riziko je pro dítě, ale je spousta věcí, které se v těhotenství neodhalí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
30.1.17 20:14

To nejvetsi riziko vidim hlavne u nenarozeneho ditete, co kdyz mu neco bude? Kdo se pak o nej postara? Sourozenci? A to vazne a na 100% protoze ten rak blbej, ze ted ustoupil, neznamena, ze uz je vyhrano na porad. To vis prece sama:/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
999
30.1.17 20:53

Toto bych chápala u ženy co nemá děti…ale ty je máš…rok po léčbě je strašně krátká doba…může se stát ještě cokoliv…neriskovala bych, že případne těhotenství nemoc zase probudí…děti které máš tě potřebují…toť můj názor..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19484
30.1.17 21:41

Rok po lecbe je moc kratka doba. Navic ja tedy vidim rizika spis na strane matky nez ditete. Tehotenstvi je hormonalni boure a prsy ji opravdu usetrene nejsou. Onkolozka je ta, ktera vi nejlepe, jaka jsou rizika a pokud chces riskovat i pres jeji nesouhlas, kdyz uz mas deti, jsi blazen.
Obcas to nekomu vyjde, ale to neznamena, ze to tak bude i u tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama