Těhotenství při antikoncepci a brání antibotik, jaká je šance?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sumera
Nováček 4 příspěvky 21.02.18 13:22
tehotenstvi pri antikoncepci a brani antibotik, jaka je sance?

Dobrý den, beru antikoncepci půl roku a pravidelně. Jenže jsem také brala antibiotika cca 3 a půl měsíce. Poslední 2 měsíce jsem měla slabé menstruace (trvalý 2 dny a 3 den lehké špineni) a posledni 4 dny se mi mota hlava nejcasteji ráno a večer. Ráno mi býva i dost špatně a jidlo mi tomu moc nepomaha protoze zrovna ted jim a jim a hlad neustáva teď se jeste k tomu nedostanu ke svému gynekologovi. Tehotensky test si udělám ale až ráno. Bojím se že můžu být těhotná. Co si myslite o tom vy? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinepannda
Kelišová 6652 příspěvků 33 inzerátů 21.02.18 13:24

Nic, je milion věcí, které to můžou způsobovat. Až si uděláš TT, budeš jistější.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 21.02.18 13:29

Jestli bereš antikoncepci opravdu pravidelně tak je velmi malá pravděpodobnost těhotenství. Antibiotika sama o sobě účinnost antikoncepce nesnižují. Pouze pokud bys měla při jejich užívání průjem nebo zvracela. Případně pokud bys třeba v době nemoci antikoncepci zapomněla vzít.

iwa83
Kelišová 6769 příspěvků 21.02.18 13:33

Zase nová (myšleno nováček) potenciální těhule, která místo toho aby koupila test a udělala si ho, tak chce věštění z koule emimina. Já fakt nechápu - to je fakt tak těžké zajít do lékarny, koupit si test, udělat si ho a vědět jestli jo nebo ne… Asi je fakt jednodušší napsat na emimino… :zed: :zed:

A většina gyndařů nebere na potvrzení těhotenství dřív než 2 týdny po vynechaní a pozitivním testu. Předtím to nemá smysl… Já sama jdu až ve chvíli kdy budu 8+5. A nebyl s tím problém. buď bude srdíčko nebo nebude nebo se to případně vyvrbí jinak (jedno zamlklé a biochemické už za sebou mám).

P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 21.02.18 13:34
@Lucka1111 píše:
Jestli bereš antikoncepci opravdu pravidelně tak je velmi malá pravděpodobnost těhotenství. Antibiotika sama o sobě účinnost antikoncepce nesnižují. Pouze pokud bys měla při jejich užívání průjem nebo zvracela. Případně pokud bys třeba v době nemoci antikoncepci zapomněla vzít.

Teda nevím, ale mě při atb vždycky upozorňovali na to, že bych se měla chránit i jinak. Protože atb ovlivňují žaludek a tak. Ale asi je to o typu HA a atb.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 21.02.18 13:37

@P4ja tak ATB mohou samozřejmě způsobit průjem, to pak spolehlivost klesne. Ale není prokázaná žádná významná léková interakce mezi ATB a HA ať na úrovni účinku léků, nebo vstřebávání.

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 21.02.18 13:39

Než abys myslela na to, že jsi těhotná, zkus se zamyslet nad jinými věcmi, které můžou nevolnosti způsobovat. Dodržuješ pitný režim? Jíš? Nemáš třeba nízký tlak? Lepší je, když vždy používáš i jinou formu antikoncepce, pokud bereš léky. Pro jistotu. Udělej si TT.

P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 21.02.18 13:41

@Lucka1111 Nevím, já to vždycky řešila další ochranou. A pak člověk nemusí řešit, co kdyby.

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 21.02.18 13:46

Myslím si že ti nikdo neporadí, udělej si test a budeš chytřejší :)

Sumera
Nováček 4 příspěvky 21.02.18 14:28

@iwa83 já ho koupený mám jen vím že se doporučuje ráno takže si ho udělám rano

Sumera
Nováček 4 příspěvky 21.02.18 14:32

@SannaZ nizky tlak mívám ale většinou jen pri prudkém pohybu a ne když třeba ležím. Pitny režim i stravu dodržují samozřejmě myslela jsem i na srdce tam jsem byla minulý týden na vyšetření ale nic vážného nezjistili. Tak uvidím ještě u zbytku co mám vědět za týden

Sumera
Nováček 4 příspěvky 21.02.18 14:33

@Petruna21 určitě udělám. :) jen jak jsem napsala počkám do rána. :) a máte pravdu tady člověk nemůže čekat při nejmenším normální odpověď ale jen narážky:)

Bobby
Extra třída :D 14062 příspěvků 21.02.18 14:44
@Sumera píše:
@Petruna21 určitě udělám. :) jen jak jsem napsala počkám do rána. :) a máte pravdu tady člověk nemůže čekat při nejmenším normální odpověď ale jen narážky:)

Jestli mas slabsi ms uz dva mesice, tak ti to tt ukaze i ted

iwa83
Kelišová 6769 příspěvků 21.02.18 14:47

@Sumera a jak dlouho ti mešká? Já posledně (6 dní po) měla dálnici i před polednem. Kupuji ty obyč testy kde jsou dva v balení, tak mám dva pokusy.

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 21.02.18 15:22

@Sumera Já si myslím že jsem ti odpověděla normálně bez jaké koliv narážky :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >