Těhotenství - příspěvek od státu?

Anonymní
26.12.19 22:36

Těhotenství - příspěvek od státu?

Zdravím, mam rozsáhlý a složitější dotaz. Jsem v 7.mesici těhotenství, předtím jsem pracovala 3 roky pouze na DPP, manžel podnikal, ale podnikání začalo krachovat a jsme bez příjmu. Manžel shání práci, jenže do práce se musí nějak dostávat, to stojí dost peněz, mě nikde nezaměstnaji protože jsem těhotná (zkusila jsem jít do práce bez toho aniž bych to ohlásila, ale nezvládám pracovat tolik hodin denně a s fyzickou zátěži), nemáme už ani kde bydlet, o všechno jsme přišly, museli jsme prodat i auto, díky podnikání má manžel dluhy, které přešly i na můj účet, takže jakékoliv peníze vyděla nám berou, tudíž musí hledat výplaty v hotovosti. Máme nárok na nějakou podporu, aspoň na něco k jídlu? Na dopravu do práce? A to nemluvím za výdaje za různé screeningy apod.. ???? Vím, neměly jsme si pořizovat mimčo, jenže v tu dobu bylo vše ok, ale musela jsem ve 2.mesici na rizikový a jelikož jsem pracovala u manžela, tak práce začala stagnovat a všechno šlo do háje, nechci aby mě někdo poučoval, zajímá mě, jestli mi stát pomůže nebo jestli nás nechá na ulici umřít hlady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2313
26.12.19 22:42

A manžel nepracuje, protože je drahé dojiždění? Kde bydlite? Hlavně on by měl v tuto chvili maknout. Jinak se obrate na ÚP, tam vam reknou nejlip, na co mate narok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.19 22:44

No umrit hlady te asi nikdo nenecha ale reseni asi nebudou uplne prijemny. Kazdopadne pises malo info. Proc si partner nemuze najit praci s rozumnym dojezdem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 22:45

@Martina84 jak píšu, nemáme peníze na to aby jezdil každý den do práce a z práce a výplatu dostal až za měsíc a je těžké najít něco s výplatou v hotovosti, naposled takhle promrhal 14 dní v jedné práci a ne zaplatili mu a ještě nás to stalo peníze.. Ano chci jít na UP, ale myslim, že nás pošlou někam.. Mám z toho strach, nikdy jsem v takové situaci nebyla a nevím co bude dál..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.12.19 22:46

@Mika.ella1 protože v okolí 30km se práce najít nedá. Jak říkám, musi hledat něco s výplatou v hotovosti, což není nic jednoduchého..

• Nahlásit
  • Citovat
21087
26.12.19 22:48
@Anonymní píše:
Zdravím, mam rozsáhlý a složitější dotaz. Jsem v 7.mesici těhotenství, předtím jsem pracovala 3 roky pouze na DPP, manžel podnikal, ale podnikání začalo krachovat a jsme bez příjmu. Manžel shání práci, jenže do práce se musí nějak dostávat, to stojí dost peněz, mě nikde nezaměstnaji protože jsem těhotná (zkusila jsem jít do práce bez toho aniž bych to ohlásila, ale nezvládám pracovat tolik hodin denně a s fyzickou zátěži), nemáme už ani kde bydlet, o všechno jsme přišly, museli jsme prodat i auto, díky podnikání má manžel dluhy, které přešly i na můj účet, takže jakékoliv peníze vyděla nám berou, tudíž musí hledat výplaty v hotovosti. Máme nárok na nějakou podporu, aspoň na něco k jídlu? Na dopravu do práce? A to nemluvím za výdaje za různé screeningy apod.. ???? Vím, neměly jsme si pořizovat mimčo, jenže v tu dobu bylo vše ok, ale musela jsem ve 2.mesici na rizikový a jelikož jsem pracovala u manžela, tak práce začala stagnovat a všechno šlo do háje, nechci aby mě někdo poučoval, zajímá mě, jestli mi stát pomůže nebo jestli nás nechá na ulici umřít hlady.

To miluju tahle dramatická prohlášení o hnusném státu, co nechává těhotné na ulici umírat hlady. A vy jste chudáčkové v tom přitom úplně nevinně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6802
26.12.19 22:48

A kde tedy momentálně bydlíte? To nemáte rodinu či přátelé, kteří by vám v začátku mohli pomoct, než manžel dostane první výplatu? I když tam je to úplně jedno, jakmile nastoupí na smlouvu, do pár měsíců o něm stejně exekutoři ví a zaměstnavatel dostane příkaz mu to strhávat rovnou z platu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
26.12.19 22:49

Jestli nemate kde bydlet a co jist, tak vy bezte do azyloveho domu a partner at jde na nejakou ubytovnu. nez se zase postavite na vlastni nohy. mate exekuce? musi vam alespon nejake zivotni minimun nechavat na uctu ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.19 22:49
@Anonymní píše:
@Mika.ella1 protože v okolí 30km se práce najít nedá. Jak říkám, musi hledat něco s výplatou v hotovosti, což není nic jednoduchého..

Ne, tvuj muz musi hledat normalni praci abyste mohli jit do insolvence. Takhle se jen hrabete do vetsiho pruseru a dluhy rostou. Dojdi na pracak, nikdo te nevyhodi, reknou ti co delat. Kde ted bydlite kdyz pises, ze nebydlite?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 22:50
@hanka.br. píše:
To miluju tahle dramatická prohlášení o hnusném státu, co nechává těhotné na ulici umírat hlady. A vy jste chudáčkové v tom přitom úplně nevinně.

O čem to mluvíte? Já se ptala na to jak to je a ne, že to tak je, hledáte něco, kde nic není.. A odpovídáte na věci na které se nikdo neptal, to zase miluju já. Starejte se o svy, když nevíte nic k tématu a máte potřebu si ještě kopnout.

• Nahlásit
  • Citovat
26.12.19 22:51

Takže nemáte peníze aby on dojížděl, tak je raději doma bez peněz úplně? Co se obrátit na rodinu? Aby pomohli než dostane první výplatu? A bydlite kde? Dluhy jsou jak vysoké? Jako sedět doma a čekat dávky je přece nesmysl když čekáte dítě. Jdi na up, možná budete mit na neco nárok, ale to z tveho popisu nejde usoudit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6802

Jinak, pokud máte zmrazený účet a na něm peníze, banka je vám povinna měsíčně vyplatit nějaké životní minimum, nevím přesně jeho výši. Musíte osobně zažádat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
454

Teď si určitě zjisti, co platí pojišťovna u které jsi, většinou ten placený screening proplácí. A některé proplácí i léky a doplňky stravy pro těhotné, vitamíny a tak, někdy i základní hygienický balíček pro miminko. Dál pak můžeš využít porodné pokud splníš podmínky, zažádat o nějaké přídavky na děti a na bydlení. Chtělo by to se zeptat na místní sociálce, tam ti poradí na co máš nárok.
A co vyhlásit osobní bankrot a jít do insolvence :think:…? Nebylo by to ve vašem případě lepší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Jsou prace s ubytovanim. Holt se budete muset prestehovat, coz asi nebude problem ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 22:52
@Mika.ella1 píše:
Ne, tvuj muz musi hledat normalni praci abyste mohli jit do insolvence. Takhle se jen hrabete do vetsiho pruseru a dluhy rostou. Dojdi na pracak, nikdo te nevyhodi, reknou ti co delat. Kde ted bydlite kdyz pises, ze nebydlite?

Ale jak se do té práce dostane? Insolvence taky není zadarmo.. Prespavame po známých, každé dva dny jinde.. Je to hodně náročné, ale nějak to musíme zvládnout..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama