Těhotenství půl roku po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

topkiss
Kecalka 254 příspěvků 04.02.18 09:43
Těhotenství půl roku po porodu

Ahoj holky,
je tu někdo, kdo otěhotněl půl roku po porodu? Jak jste zvládaly? Probíhalo těhotenství dobře?
Dalo se zvládat s tak malými dětmi?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

0___Lenka___0
Stálice 69 příspěvků 04.02.18 10:40

Ahoj, ano dceři bylo 6m když jsem znovu otěhotněla. První trimestr byl náročný, bylo mi špatně a totál bez energie. Jen jsem s ní ležele na zemi u hraček a silou vůle si hrála. Od druhého trimestru v pohodě. Bydlíme v druhém patře, takže jsem jí 2× deně tahala z/do schodů. Chodila jsem s ní i plavat a prostě co tělo dovolilo se jí věnovat. Byla dost mamánek, ještě 3 dny před porodem se vzteky pokakala, že jsem sla na nákup a jí nechala doma s tátou. Takže jsem se bála, jak příjme sourozence, ale opak se stal pravdou. Za ty tři dny co jsem byla v porodnici hrozně vyspěla. Zvládla to v pohodě, bráchu miluje, pořád ho pusinkuje, maže mu prdku krémem, dává mu čajíček, nosí hračky. Takže se to zvládnout dá, ale myslím, že hodně záleží na ovaze dětí. Teď mají jeden 22m a druhý 6m.

topkiss
Kecalka 254 příspěvků 04.02.18 10:44

@0___Lenka___0
Tak to nezní tak hrozivě, jak všude čtu. Úplně se desim toho, jak bude reagovat okolí.
Taky mám strach, abych starší nějak nezanedbavala. Užila sis obě děti?

Mollify83
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 04.02.18 10:58

Projdi si diskuze skoro dvojčat, tam máš informací fůru, i já tam cerpala :lol: máme kluky od sebe 16,5m. Začátek masakr, ale když se zajede režim ( u nás po dvou měsících) tak je to fajn. Teď mají kluci 2,5 a 15m a už jsou z nich parťáci, těch blbin co vymysli :lol: ale je to samozřejmě i srumec, dost často nápor na nervy, ale neměnila bych :srdce: nakonec jsem ráda, že nebudu doma dlouho a můžu zase do práce. A hlavně, já si dát odstup a plánovat druhé, tak se nejspíš nerozhodnu, jsem ráda, že už mám miminkovska období za sebou, nebavilo mě to :)

0___Lenka___0
Stálice 69 příspěvků 04.02.18 13:16

@topkiss samozřejmě jsou momenty, kdy to je na mašli, ale jsou to opravdu jen momenty. Všichni řikaj, že začátek byl těžký, u nás to tak nebylo. Prvních 6 týdnů malej jen spal, takže pohoda. V noci to bylo trochu horší a do dnes se v noci často budí. Po 6 týdnech měl asi měsíc koliku, ale i na to jsme přišli jak řešit. A největší pomoc je, že starší nežarlí. Užívam si oba, ale nutno přiznat, že jednomu dítěti se můžeš věnovat samozřejmě víc. Ale pokud je manžel schopnej jedno či druhé chvilku pohlídat, tak se můžeš věnovat oboum.

A co řekne okolí? Tak to snad nebudeš řešit ne, ať si myslej co chtěj. Ty jejich život taky nežiješ. Mimoto budete mít rozdíl 16 m, to není žádný extrém.

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 04.02.18 13:52

@topkiss Gratuluji k těhotenství :kytka:
Všech 11 dětí máme s malými věkovými rozdíly (z toho jednou dvojčata).
Neboj se toho, věř, že to půjde (a mezi námi, jít to bude muset, moc na výběr nemáš :) ). Já se přiznám, že mně přišlo nejhorší první dítko. Jednak byla dcerka náročná a prvních pár měsíců byl masakr. A já si nebyla zrovna jistá v kramflecích, co a jak. Prostě první dítě, no. S druhým to naskočilo úplně samo, už jsem věděla, co udělat a co nedělat. K tomu byl syn naprosto úžasné miminko. Minimálně ve srovnání s prvorozenou.

Rozhodně bych pořídila dvojkočár, u nás byl nezbytný a přišlo to pohodlnější pro mě i pro děti.

Na reakce okolí bych nekoukala, předpokládám, že vás a děti nikdo šatit, ani živit nebude, tak co. Čas od času si zřejmě někdo rýpne, jak to asi zvládneš a že se roky nevyspíš a podobné řeči, ale klidně bych to ignorovala. Je to vaše věc a vaše rozhodnutí.

Hlavně přeju klidné těhotenství, to byla vždycky první věc, které jsem se bála, kdyby bylo něco špatně a já musela do nemocnice, ale naštěstí se mi to vždycky vyhnulo ;)

Držím pěsti :kytka:

topkiss
Kecalka 254 příspěvků 04.02.18 14:38

Děkuju moc za podporu. Z těhotenství mám taky trochu strach. První bylo úplně v pohodě. Žádný nevolnosti nic. Ještě to nemám ani potvrzené od dr, ale tři pozitivní testy. Trochu se bojim, jestli mi nevynada, že takhle brzo. Jestli je tělo ok. Ale já se cítím dobře. Dcera asi od 3 měsíců spí celou noc, takže je zlatá. Tak nějak počítám s tím, že nám to druhý dá sežrat :) Taky už snad nějak budu vědět. První je vždycky takový zkušební. Nezkušená matka :) Tak doufám, že i z toho pohledu to půjde líp.
Tak nějak je mi jedno, co říká okolí. Ale nevím proč to řeší. S manželem jsme chtěli děti s menší věkovým rozdílem. Tak jsme si řekli, že se půl roku po porodu budeme pomalu snažit a šlo to rychleji, než jsme čekali. Známí čekali na druhé rok, tak jsme chtěli začít včas :))

0___Lenka___0
Stálice 69 příspěvků 04.02.18 14:58

@topkiss Řešíto, protože si myslí, že oni sami by to nezvládli, tak samozřejmě nemůžeš ani ty. Ale ty to dáš v pohodě, když člověk musí tak mu vlastně ani nic jiného nezbude. Koulni na @fragola, 11 dětí a stíha i emimino :palec: :pankac: :potlesk:, tak ty dva caparty taky zvládneš. Uvidíš, že nakonec budeš ráda, že je máš takhle u sebe. :hug: a všichni pak budou zase říkat jak to je super věkovej rozdíl.

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 04.02.18 15:09

@0___Lenka___0 Přiznám se, že před porodem druhého jsem měla celkem vítr, jak to půjde. Vlastně jsem se takhle bála před každým porodem, takže pro jisté obavy tady mám pochopení ;)
Teď tu straším hlavně proto, že na mě děti naprskaly nějakého prímového bacila a já jsem ráda, že jsem ráda.

0___Lenka___0
Stálice 69 příspěvků 04.02.18 15:44

@fragola Jisté obavy má snad každý, to je normální. Ale musím říct, ze s 11 kusy jste pro mě hvězda. Nemáte někde fotku rodinky? Doufám, že nejsem moc osobní, ale ráda bych se na ní podívala pokaždé, když si budu myslet, že toho mám až nad hlavu :D. Jinak přeji brzké uzdravení, my jsme s mimčem taky nemocný, už aby to bylo za náma.

topkiss
Kecalka 254 příspěvků 04.02.18 15:52

@fragola je hustá :mrgreen: :potlesk:
To už se ničeho nebojím :lol:

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 04.02.18 16:00

@0___Lenka___0 Není co obdivovat, my jsme to takhle chtěli. Chápu, že počet dětí není standard a ne každý to chápe, ale my jsme za děti moc rádi. Jsou úžasný. S takových chlapem, jako mám doma, se do toho dá jít. Nemůžu ho opomenout, sice je doma jenom po večerech, což je jasné, ale i tak pomáhá víc než dost. Kdyby mi přišel domů a svalil se na gauč, asi by mě brzo odvezli ;) Fotky na net nedávám, nezlob se.
I vám přeju, ať jste brzo fit :kytka:

@topkiss Jestli tě to až takhle nakoplo, tak jsem ráda :lol: Ale jak jsem psala, já jsem ten plašan, který se klepe celé těhotenství, aby se něco nepoto, pak abych další mrně zvládla a tak. Naštěstí mě moje daleko klidnější polovička dokáže lehce brzdit :) Máme to tak pěkně rozděleno.

0___Lenka___0
Stálice 69 příspěvků 04.02.18 16:24

@fragola Jasně chápu, to víš zvědavost byla silnější než já. Standard to není, ale to se mi právě líbí. Máte odvahu a proto vám fandím, celé rodince. Btw, přemýšleli jste někdy kolik budete mít vnoučat? Já mám kamaráda z ameriky a jeho maminka je ze 17ti dětí. Je jich asi 56 vnoučat a když se sejde celá rodina tak to je víc než 500 lidí, samozřejmě počet roste každým rokem :lol:.

Musím se přiznat, že když jsem podruhé otěhotněla, tak jsem hledala diskuze na stejné téma jako zakladatelka, taky jsem si to nedovedla představit. No a v jedné jsem narazila na příspěvky právě od tebe a musím říct, že mě to taky uklidnilo. ;) to si tenkrát ale měla JENOM 10 dětí a mimčo na cestě. :jazyk:

topkiss
Kecalka 254 příspěvků 04.02.18 16:44

@fragola
Nakoplo hrozně :)) Ty zvládáš 11 a já se hroutim ze dvou :D
Teda zatím mám jedno, ale teď mám pocit, že to zvládnu levou zadní :)

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 04.02.18 17:23

@0___Lenka___0 Ale tak to víš, že občas přemýšlíme, co a jak bude. Muž to s humorem sobe vlastním komentuje, že rodinné akce se budou konat na Strahově :lol: Holt u nás jede všechno ve velkým - jídlo, prádlo, kam člověk šlápne, tam je nějaké dítě. Zrovna včera jsme se s mužem smáli, že si pojedeme odpočinout na hlavní nádraží do Prahy, že tam bude zajisté větší klid :lol: Ale jinak mám ten cvrkot ráda :P

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Že se nestydíš, ty spratku?! Žena slovenského zpěváka naložila Rytmusovi

Kluk z Petržalky? Patrika Vrbovského (41) překřtili na spratka z Petržalky. V... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >