Těhotenství - rizika, strach po přečtení diskuze

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
28
5.5.22 09:33

Těhotenství - rizika, strach po přečtení diskuze

Ahoj holky, tak jsem před pár dny zjistila, že jsem těhotná ( tt 2-3) těhotenství bylo planovane, takže v tu chvíli bych radosti vyskočila do nebe…ale začala jsem si tu číst nějaké diskuze, které na mě vyskočily na internetu a z radosti se vystřídal strach a obavy z toho, že to vůbec nemusí být v pořádku…měly jste to podobně? Asi to budu muset přestat číst, jelikož každý druhá o miminko přišla, nebo někam mimoděložní těhotenství… Toho jsem se tedy po přečtení tady také dost bála.. ale když jsem si našla statistiku tak jsou to jen 2% ze všech těhotenství.. asi to tu budu muset přestat číst, abych se uklidnila a věřila, že všechno bude v pořádku :D :D

Příspěvek upraven 05.05.22 v 09:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16130
5.5.22 09:39
@Sabinka000 píše:
Ahoj holky, tak jsem před pár dny zjistila, že jsem těhotná ( tt 2+3) těhotenství bylo planovane, takže v tu chvíli bych radosti vyskočila do nebe…ale začala jsem si tu číst nějaké diskuze, které na mě vyskočily na internetu a z radosti se vystřídal strach a obavy z toho, že to vůbec nemusí být v pořádku…měly jste to podobně? Asi to budu muset přestat číst, jelikož každý druhá o miminko přišla, nebo někam mimoděložní těhotenství… Toho jsem se tedy po přečtení tady také dost bála.. ale když jsem si našla statistiku tak jsou to jen 2% ze všech těhotenství.. asi to tu budu muset přestat číst, abych se uklidnila a věřila, že všechno bude v pořádku :D :D

2+3 jsou 2 dny po ovulaci. Spíš budeš tak 4+2.
Jinak asi necti co kde píšou. Samozřejmě, že je vždy riziko že se něco pokazí, zvlášť na začátku, ale to prostě nijak neovlivnís. Potratila spousta žen. Ale tvůj případ to být nemusí. Já jsem otehotnela 3 a mam 3 děti. Taky jsem se v každým těhotenství tak nějak přirozeně bála aby bylo vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
5.5.22 09:40

Vítej v klubu a buď v klidu. Tyhle obavy jsou normální a budeš je mít minimálně do konce 2. trimestru :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1786
5.5.22 09:40

Necti to, ja taky cetla v prvním trimestru a jen to člověka stresuje. Zalezi i jestli jsi mela, nějaké problémy pred těhotenstvím, nějaké biochemka potraty a ten strach je pak ještě větší. Ale můžu ti říct že se budeme bat uz pořád :D Dnes jsem 23+6tt a bojím se pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
5.5.22 09:44
@Veronika1886 píše:
Vítej v klubu a buď v klidu. Tyhle obavy jsou normální a budeš je mít minimálně do konce 2. trimestru :)

A pak plynule přejdou do obav z komplikaci u porodu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29735
5.5.22 09:46

2+3 určitě nejsi, to bys o těhotenství ještě ani nevěděla. Jinak ten strach co cítíš už tu bude napořád, celé těhotenství se budeš bát, jestli je vše v pořádku, po porodu se budes bát o dítě, to je prostě normální a nezmizí to už do konce života. Ty si to ale nesmíš tolik připouštět, musíš věřit, že to bude dobré, necist ty hrozné příběhy, myslet na hezké věci, jinak se z toho zblaznis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
5.5.22 09:48
@Kriss Tina píše:
2+3 určitě nejsi, to bys o těhotenství ještě ani nevěděla. Jinak ten strach co cítíš už tu bude napořád, celé těhotenství se budeš bát, jestli je vše v pořádku, po porodu se budes bát o dítě, to je prostě normální a nezmizí to už do konce života. Ty si to ale nesmíš tolik připouštět, musíš věřit, že to bude dobré, necist ty hrozné příběhy, myslet na hezké věci, jinak se z toho zblaznis.

Na tt testu mám 2-3, takže budu nějaký 4 týden tuším :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29735
5.5.22 09:50

@Sabinka000 test ukazuje týdny po ovulaci, musíš pripocitat ještě 2 týdny navíc, takže budeš nějaký 5tt ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
881
5.5.22 11:24

Přesně tak, přestaň to číst a stresovat se. Těš se krásného období, které máš před sebou. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1068
5.5.22 12:48

Ahoj, já se také hodně stresuji celou dobu, je to u mě vymodlene těhotenství, teď jsem ve 12 týdnu a už je to lepší, přece jen riziko potratu minimální. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3704
5.5.22 13:16

Ber to tak, že většinou se ozývají ty, co měly problémy a komplikace, o bezproblémovém početí, těhotenství a porodu jaksi není moc co psát. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21673
5.5.22 14:12

Ano - to nejlepší co můžeš pro sebe a svou rodinu udělat je přestat číst na intneretu o tom, co se všechno může stát.

Zároveń ta naprostá drtivá většina žen, co měla běžné těhotenství a prostě porodily, tak to na ten intenret nepíšou, proč by to taky dělaly. Takže tam najdeš jen katastrofické případy, více či méně odborné věci, které se taky věnují komplikacím, ne to mu normálnímu a pak marketing založený na strachu, protože prodat něco vyděšené těhotné či prvomatce s tím, že když si to nekoupí, tak je špatná matka a její dítě určitě umře je strašně jednoduchý.

Těhotenské hormony posilují vnímavost k úzkosti, takže čím víc se budeš vystavovat tomu, co všechno se můžeš stát, tím vyděšejněí budeš a tím víc budeš chítt číst o otom, co se může stát…
https://www.grada.cz/…enstvi-8576/

Kup si domů tuhle knihu a co nebude v ní, konzultuj buď s ošetřujícím lékařem/kou, nebo začni chodit na předporodní přípravu. Prostě to řeš s někým naživo, s někám, kdo s těhotnejma pracuje. Negoogli. Vždycky skončíš u černého scénáře - to je tak nějak obecné pravidlo všech, co spoléhají na doktora interneta :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.22 14:34

Podívej, já jsem ten případ, komu se stalo snad všechno špatné, co se stát může, dítě zatím nemám. Jsem teď znovu těhotná…a už jsem se tak nějak naučila žít s tím, že jsou věci, které člověk neovlivní. Stejně s nimi nemůže nic dělat i kdyby se na hlavu stavěl. Proto nemá smysl na ně myslet a řešit je, dokud tomu nic nenasvědčuje. Je třeba myslet na to, co je teď aktuální, co můžeš ovlivnit, nejlépe z čeho můžeš mít radost. Co by kdyby nemá smysl. Stejně nás ten život dostane vždycky něčím, co nečekáme vůbec. Moje máma je celoživotní pesimista, co si pamatuju spřádá hororové scénáře, co všechno zlého se určitě stane. Z toho co vymýšlela se nestalo nikdy nic, za to se většinou semlelo něco úplně jiného, co nevymyslela ani ona.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.22 18:38

Vibec to necti..
Strach budes mit pořád. Po //, srdicko, screening, porod, vlastne porad.

A nikdo ti nikdy nerekne jestli to bude dobre.
Ja taky cekala a byla stastna ze jsem jiz pres 12 tt a stejne ZT
Tak ze si uzivej tehotenstvi, bud v klidu a koukej po vecech na miminko.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat