Těhotenství s jedním vejcovodem, je to možné?

265
26.8.21 15:00

Tehotenstvi s jedním vejcovodem

Chtěla jsem se zeptat za jak dlouho a jestli se vám podařilo otěhotnět s jedním vejcovodem. Mám dvě děti je mi 26 teď bohužel naše třetí plánované mimodělozni které mi poškodilo vejcovod takže musel být odebran.
Včera jsem měla operaci vím že musím dodržet 6nedeli ale upřímně se bojím aby to opět nebylo zase mimodělozni a ne odebrali i druhy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2851
26.8.21 15:15

Mam jeden vaječník a jeden vejcovod..na operaci jsem byla po první dceri. Po operaci jsem do 4 měs otěhotněla. Než se mi to srovnalo vše… A otěhotněla jsem i po třetí a teď i po čtvrtý.. takže Nevěš hlavu a hlavně klid…určitě to brzy dopadne. Doporučuji i gynex pak na úpravu menstruace..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 15:21

Moje mamka mela odstraneny vejcovod a vajecnik v 17 po prasknuti ( nahla prihoda brisni) a brecela cele mladi jak nebude mit detis jednim vajecnikem, no a ve 32 potkala tatku a bez problemu otehotnela celkem 4 krat bez zadneho snazilkovani ( 1991 jedna holka, 92 interupce ( nechteli dalsi), 94 ( dvojcata my se sestrou- nechali nas protoze jsme byly dve :lol: ), 96 dalsi interupce na vlastni prani. Zadne leceni, zadne snazeni…Takze jde vsechno :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
138
26.8.21 22:45
@llenas píše:
Chtěla jsem se zeptat za jak dlouho a jestli se vám podařilo otěhotnět s jedním vejcovodem. Mám dvě děti je mi 26 teď bohužel naše třetí plánované mimodělozni které mi poškodilo vejcovod takže musel být odebran.
Včera jsem měla operaci vím že musím dodržet 6nedeli ale upřímně se bojím aby to opět nebylo zase mimodělozni a ne odebrali i druhy

Ahoj, taky jsem se bála… Miminko bylo vymodlené.. No v únoru 2020 to bylo mimodelozni a v únoru 2021 jsem otěhotněla :) takže hodně štěstí a hlavu vzhůru :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
27.8.21 04:33

Poprvé jsem otěhotněla ihned po operaci, teď podruhé sice po 7 měsících, ale je to tam :srdce: (ale já mám ještě endometriozu, takže je to složitější), tak nevěs hlavu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
27.8.21 10:35

Děkuji za odpověďi dali jste mi naději že to snad brzy vyjde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
27.8.21 12:17
@llenas píše:
Děkuji za odpověďi dali jste mi naději že to snad brzy vyjde :)

Držím palce… také jsem moc nevěřila a pak se zadařilo! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.21 12:22
@Anonymní píše:
Moje mamka mela odstraneny vejcovod a vajecnik v 17 po prasknuti ( nahla prihoda brisni) a brecela cele mladi jak nebude mit detis jednim vajecnikem, no a ve 32 potkala tatku a bez problemu otehotnela celkem 4 krat bez zadneho snazilkovani ( 1991 jedna holka, 92 interupce ( nechteli dalsi), 94 ( dvojcata my se sestrou- nechali nas protoze jsme byly dve :lol: ), 96 dalsi interupce na vlastni prani. Zadne leceni, zadne snazeni…Takze jde vsechno :palec:

Je mi z toho dost spatne…

• Citovat
  • Nahlásit
417
27.8.21 14:34

Mimodelozni těhotenství

Ahoj. Jsem asi v podobné situaci, čerstvě. Minulý čtvrtek jsem byla u svého dr pro potvrzení těhotenství, dlouho na uz hledal a pak sdělil, že jsem těhotná, alw mimo dělohu. Takže hned do nemocnice a v pátek operace. Laparoskopie, vzali pravý vejcovod. Včera jsme byla u svého dr na stehy, ten mi jen vytáhl stehy a na kontrolu mám přijít za měsíc.
Dle jeho slov stačí 2 měsíce a pak se můžeme snažit znova. Ovšem tu nastává problém, že manžel už nechce, protože má o mě strach. ❤️ Já bych ještě jedno dítě ale chtěla, tak doufám, že změní názor. :wink: Doma máme 2 letého syna, mě 28, manžel 38. Má strach, aby se to ne opakovalo nebo nebyl nějaký problém.
Já hi chápu, ale pro syna ještě sourozence bych brala.
Kdo to měl podobné a následně těhotenství proběhlo dobře? A kdy se zadarilo? :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.21 20:03

@kacaaa Uklidním tě :hug: Měla jsem mimoděložní v prosinci 2020, otěhotněla jsem pak s jedním vejcovodem 3.měsíc snažení. Také jsem trnula, aby se to neopakovalo, ale je to v pořádku. A to jsme o cca 10 let starší než vy. Jděte do toho, ať má synek sourozence, určitě to dobře dopadne :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
417
27.8.21 22:00
@Anonymní píše:
@kacaaa Uklidním tě :hug: Měla jsem mimoděložní v prosinci 2020, otěhotněla jsem pak s jedním vejcovodem 3.měsíc snažení. Také jsem trnula, aby se to neopakovalo, ale je to v pořádku. A to jsme o cca 10 let starší než vy. Jděte do toho, ať má synek sourozence, určitě to dobře dopadne :kytka:

Děkuji, zase nechci manzela vyloženě nutit, abych si to pak třeba i nevycitala 😏
Nechám to chvilu uležet a uvidíme jestli sám nezmění názor.
Ve mě to taky hloda, teď jako naprosto zdravá se mi stalo, co se stalo.
Ale děkuji za povzbuzení :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7798
27.8.21 22:07

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.21 22:17

@kacaaa mé kamarádce se to taky stalo, další několikrát potratila, třetí musela na potrat ze zdravotních důvodů. Málokdo má 2 děti bez jakýchkoliv problémů, jen se o tom často nemluví.
Mně doktorka řekla, ať s otěhotněním neotálíme, že po té laparce budou vznikat srůsty, které pak mohou dělat problémy. Ale je jasné, že nebudeš manžela nutit. Teď to máte čerstvé, nechte to uležet, stejně je lepší dát tu 2 měsíční pauzu a pak se uvidí :kytka:
Když jsem pak otěhotněla, šla jsem k Dr na ultrazvuk hodně brzy, aby se mimoděložní vyloučilo. Takže, když si to ohlídáš, nic by ti nemělo hrozit.

• Citovat
  • Nahlásit
417
27.8.21 23:44
@Anonymní píše:
@kacaaa mé kamarádce se to taky stalo, další několikrát potratila, třetí musela na potrat ze zdravotních důvodů. Málokdo má 2 děti bez jakýchkoliv problémů, jen se o tom často nemluví.
Mně doktorka řekla, ať s otěhotněním neotálíme, že po té laparce budou vznikat srůsty, které pak mohou dělat problémy. Ale je jasné, že nebudeš manžela nutit. Teď to máte čerstvé, nechte to uležet, stejně je lepší dát tu 2 měsíční pauzu a pak se uvidí :kytka:
Když jsem pak otěhotněla, šla jsem k Dr na ultrazvuk hodně brzy, aby se mimoděložní vyloučilo. Takže, když si to ohlídáš, nic by ti nemělo hrozit.

Přesně takto si to říkám taky, když se to pohlída hned od začátku (radši dřív), tak by se teoreticky nemuselo nic stát..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
28.8.21 02:04

@llenas ahoj zakladatelko, ja jsem ted tehotna po ctvrte - prvni potrat cca v 7 tt, po dlouhem snazeni, kdyz mi bylo 31, druhy ve druhem trimestru, kdyz mi bylo 32, pak dlooouho nic, nedarilo se. Pak s novym partnerem skoro hned, ale bohuzel mimodelozne a brali mi levy vejcovod loni v rijnu.. po sestinedeli jsme se vzhledem k veku meli zacit snazit hned a povedlo se na druhy pokus - v prosinci.. dnes jsem na konci 37tt a cekame holcicku, v rijnu mi bude 40 🙂. K tomu jsem mela cysty a diagnostikovanou endometriozu. Takze jde vse, zachovat klid 🙂. Po mimodeloznim jsem pila kontryhel na hojeni a obnovu a jedla pupalku dvouletou. Drzim pesti❤️!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat