Těhotenství s kýlou a těhu cukrovkou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.6.22 11:25

Těhotenství s kýlou a těhu cukrovkou

Ahoj holky,

potřebuji se vypovídat a ideálně najít někoho v podobném stavu.
Je mi 34, jsem v 6 měsíci těhotenství.

Nikdy jsem nebyla klasická obdivovatelka kočárků a miminek, spíše jsem tíhla ke zvířatům a nebyla ani přesvědčená, že dítě opravdu chci. S přítelem jsme se ale rozhodli, že do toho půjdeme. Čekala jsem, že mi to bude trvat dlouho, ale i přes to, že jsem po 16 letech vysadila HA (naordinovali mi ji lékaři na nepravidelný cyklus!!!) a neměla menses, otěhotněla jsem rychle a nestihla se na to ani „psychicky připravit“.

Jsou dny, kdy se těším a jsou dny, kdy se bojím, jak to vše zvládneme (rekonstruujeme dům a provizorní bydlení, současně i byt na prodej, kterým získáme peníze - takže stále něco děláme a volno tedy je minimálně, možná večer v 8-9). Byla jsem vždy finančně nezávislá a vydělávala slušné peníze, takže z toho mám také strach, že o můj plat přijdeme - a při dnešních rostoucích cenách stavebního materiálu - tedy nejen… :nevim:

Většina kamarádek, která už děti má, nás nejprve „litovali“ za život bez dětí a nyní nás litují, „co“ přijde… Možná ani to mi moc nepřidává. Myslela jsem, že ženy se z dětí těší, protože radost je více vyvážená tou starostí, která je prostě samozřejmá a rozhodně si nic nemaluji růžově.

Navíc mi diagnostikovali tříselnou kýlu (která samozřejmě pobolívá) a teď i těhu cukrovku :zed:. Takže mám vztek na svůj stav, jak jsem neschopná být " v pořádku" a někdy přijdou černé chvilky, kdy si říkám, zda bylo otěhotnění správné rozhodnutí, občas si připadám jen jako nádoba na dítě. Samozřejmě, když jdu na kontrolu, vždy se modlím, aby byl malý v pořádku. Dodávám, že nejsem žádná květinka a jsem zvyklá pracovat jak fyzicky, tak i v zaměstnání. Nespoléhám jen na partnera, který je skvělý a mám velké štěstí :-).

Budu ráda, pokud máte některá třeba podobné pocity a prošli jste si něčím podobným.
Uvědomuji si, že některé ženy by za to daly cokoli, ale já si potřebuji ulevit svému svědomí za občasné černé myšlenky, proto prosím o relevantní komentáře k otázce.

Krásný den :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat