Těhotenství s novým partnerem v manželství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 13:04
Těhotenství s novým partnerem v manželství

Ahoj ženy. Mám prosbicku. Jsem těhotná s přítelem, ale jsem vdaná. Je to moooc komplikovaná situace, dlouho bych to tu rozebírala… každopádně se chci rozvést a být s otcem mého dítěte. Nevíte jak postupovat, aby mělo malé partnerovo příjmení? Děkuji za odpovědi. :*

Reakce:

Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 01.11.18 13:08

Musíte po narození dítěte s manželem podat na soud žalobu na popření otcovství. Ideálně se před tím ještě rozvést. Teprve po tom bude nový přítel zapsán jako otec a dítě může mít jeho příjmení.

janny079
Kecalka 369 příspěvků 01.11.18 13:08

No, slozita situace. Pokud budes vdana, prijmeni je manzela. 270 dnu po rozvodu je take prijmeni puvodniho manzela… jedine, kdyz:
A) pred porodem si vezmes noveho pritele
B) byvaly rozvedeny manzel ti podepise papir, ze se vzdava ditete, resp. prijmeni, ze neni otec a soucasne na matrice predlozite zadost noveho pritele o jeho prijmeni pro miminko. Tohle ti ale poradi spis pravnik nebo na urade, ne ja…

Znami to tak resiili a nakonec se vzali rychle na urade asi dva tydny pred porodem a meli klid.

Příspěvek upraven 01.11.18 v 13:09

Tichošlápek
Extra třída :D 10459 příspěvků 01.11.18 13:08

Tak hlavně bude v rl mít tvého manžela, pokud se nestihnes znovu vdát než se narodí - což by vyřešilo i to příjmení

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 01.11.18 13:12

Kolegyně to tak udělala, rozvedla a vdala za otce dítěte těsně před porodem..ex manžel jí to tedy dost komplikoval ale zvládli to.

Miasofi
Kecalka 283 příspěvků 01.11.18 13:13
@Anonymní píše:
Ahoj ženy. Mám prosbicku. Jsem těhotná s přítelem, ale jsem vdaná. Je to moooc komplikovaná situace, dlouho bych to tu rozebírala… každopádně se chci rozvést a být s otcem mého dítěte. Nevíte jak postupovat, aby mělo malé partnerovo příjmení? Děkuji za odpovědi. :*

A stihneš se rozvést než se malé narodí? Můj chlap by na dohodu, že dítě není jeho nikdy nepřistoupil. Ikdyž je nad slunce jasné, že jeho není. A rozvést se pravděpodobně nestihnu, čtyři měsíce trvalo, než mi soud svěřil děti. Takže to budeme řešit soudně až porodím

terinka4444
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 01.11.18 13:15

Jedině se vdát, nic jiného ti nepomůže. Jinak bude do RL zapsán manžel a budete to muset měnit soudně.

Jeremi
Kecalka 257 příspěvků 01.11.18 13:59

Jediná možnost, jak by v tomto případě mohlo mít dítě hned při narození příjmení svého biologického otce, je před porodem se stihnout rozvést a znovu vdát.
Ve všech ostatních případech bude první domněnka otcovství svědčit aktuálnímu manželovi a dítě automaticky dostane při narození to příjmení, na kterém jste se pro děti dohodli při svatbě.
Pokud se alespoň stihnete rozvést, lze do jednoho roku od narození dítěte určit otcovství k němu ve zjednodušeném řízení, kdy bývalý manžel prohlásí, že dítě není jeho, partner prohlásí, že dítě je jeho, a matka se k oběma prohlášení připojí. Dítě potom dostane nový rodný list, případně i s novým příjmením.
Pokud ex-manžel nebude ochoten k součinnosti, tak holt nezbude nic jiného než absolvovat v prvním kroku řízení o popření otcovství a v dalším pak určit otcovství třeba souhlasným prohlášením se skutečným otcem. A nespoléhala bych se na to, že návrh na popření podá ex-manžel, ale podala bych ho sama co nejdřív po narození dítěte.

lachtanice86
Kelišová 6396 příspěvků 01.11.18 21:18

Svatba

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >