Těhotenství s prasklým kolenním vazem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gybi
Nováček 3 příspěvky 06.11.18 13:48
Těhotenství s prasklým kolenním vazem

Dobrý den, chci se zeptat, jestli náhodou není nebo nebyl někdo v podobné situaci. Měla jsem jít na plastiku prasklého kolenního vazu, což jsem o pár měsíců odložila, aby mé dvouletédítě malinko odrostlo a nebylo tak divoké a v mezidobí jsem otěhotněla. Ortoped říkal, že to bude OK, ale tím pádem operaci minimálně o rok - dva odkládám. Tak mám strach, jak bude koleno reagovat na nárůst váhy a tím pádem i větší zátěž. Jinak chodím na fyzio a jezdím na rotopedu/kole.

Reakce:

neila
Extra třída :D 10472 příspěvků 06.11.18 14:19

já funguji s přetrženým kolenním vazem a nalomeným meniskem 5 let (pravé koleno), těhotná jsem byla, koleno bez problémů i při váze + 22 kg oproti normálu :palec: nepotřebovala jsem ani ortézu. Já jsem operaci odmítla, nebudu to podstupovat, když tak mám ještě 3 roky čas změnit rozhodnutí, ale vzhledem k tomu, že úspěšnost, resp. riziko opakovaného zákroku je 50/50, tak ani omylem. Nepřidal mi ani fakt, že sousedka je krátce po 7. zákroku, děs běs, její koleno už jako koleno ani nevypadá, furt se jí tam něco se*re, a to je v péči slavného Koláře…
Ale co se týče těhotenství, tak se nemáš čeho obávat, je to v pohodě.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32355 příspěvků 06.11.18 14:54

funguju přes 30 let s chybějícím předním křížovým vazem ;) Koleno těhotenství zvládlo v pohodě (přibrala jsem cca 20 kg), následně nošení dítěte v šátku. A těhotenství zvládlo i druhé koleno, které už v té době mělo operaci za sebou (to bylo v horším stavu).

gybi
Nováček 3 příspěvky 06.11.18 17:43

Díky, já se bojím předčasného rozvinutí artrózy a jsem zvyklá sportovat. To s těmi koleny bez vazu i lyžujete?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >