Těhotenství s psychiatrickou diagnózou

18.2.20 21:14

Těhotenství s psychiatrickou diagnózou.

Ahojky, chtěla bych zjistit jestli je natom více maminek jako já. Už asi 10 let se léčím na psychiatrii. Momentálně mám diagnostikovanou panickou poruchu, generalizovanou úzkostnou poruchu, občasná derealizace a depersonalizace. :( :(. Teď jsem zjistila že jsem neplánovaně otěhotněla i přez ochranu, jsem si vědoma svou diagnózou. Nyní jsem ve třetím týdnu a bojím se co bude dál. Jestli budu muset na potrat atd. Beru samozřejmě léky a nevím jak se to dá zkloubit aby to miminku neublížilo. Beru neurol, protiaden a pregabalin. Za každou odpověď nebo příspěvek někoho kdo má zkušenosti budu ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12837
18.2.20 21:20

@Rose1987 tak rychle k psychiatrovi, ať posoudí, zda můžeš tyto léky dál užívat nebo se musí léčba změnit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 21:27

Tohle bych hned zítra volala psychiatrovi. Myslím, že neurol určitě nemůže Tehulka je navykový

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 21:40

Hlavně nic sama nevysazuj. Zejtra zavolej na psychiatrii a oni ti už poradí. Nejseš první ani poslední. Potrat ti nutit nebudou, jen se bude měnit medikace :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
18.2.20 21:40

Klidek. Bylas obdarena nejvetsim pozehnanim, jake zena muze mit. Dite uz mas, jen zatim ve svem brise. Prisla k tobe tvoje zivotni laska, tak hlavu vzhuru…

Příspěvek upraven 19.02.20 v 08:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
18.2.20 22:02

A to dítě si chceš nechat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21995
18.2.20 22:02

Na potrat určitě nemusíš…Jsi časně těhotná, takže léky dítě nemohly poškodit, je zatím vyživováno ze žloutkového váčku. Ale jak píší holky, hned zítra volej na psychiatrii, nahlas, že jsi těhotná v raném stadiu, s velkou pravděpodobností ti změní medikaci.
Užívej si těhotenství, je to dar :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 22:04

Je možné, že s tebou bude diskutována možnost potratu vzhledem k diagnózám. V principu jde o to, jestli budeš schopna se o to dítě postarat. Ale to je věc, ke které musíš zaujmou stanovisko sama. Nikdo ti interrupci proti tvé vůli neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 22:47

Hele klid, hlavně žádnou paniku. Takových ženských je hafo. Čekala jsem nějaký vyšší level typu bipolární poruchy nebo schizofrenie. Uzkostne poruchy fakt nejsou důvodem k potratu nebo nedoporučeni těhotenství. :slight_smile:Rada žen při jejich lecbe otehotni i plánovane a dokonce s posvěcením lékaře.
V každém případě se psychiatrovi co nejdrive ozvi, aby případně mohl upravit léky a jejich dávkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4915
19.2.20 08:31
@Rose1987 píše:
Ahojky, chtěla bych zjistit jestli je natom více maminek jako já. Už asi 10 let se léčím na psychiatrii. Momentálně mám diagnostikovanou panickou poruchu, generalizovanou úzkostnou poruchu, občasná derealizace a depersonalizace. :( :(. Teď jsem zjistila že jsem neplánovaně otěhotněla i přez ochranu, jsem si vědoma svou diagnózou. Nyní jsem ve třetím týdnu a bojím se co bude dál. Jestli budu muset na potrat atd. Beru samozřejmě léky a nevím jak se to dá zkloubit aby to miminku neublížilo. Beru neurol, protiaden a pregabalin. Za každou odpověď nebo příspěvek někoho kdo má zkušenosti budu ráda.

Neboj, na žádnej potrat nemusíš. Jen zavolej svému lékaři, abyste probrali medikaci, možná ji bude potřeba změnit a budeš docházet častěji na kontroly. Na gynekologii můžeš mít víc UZ a testů, abyste ohlídali zdraví miminka. Gratuluji k těhotenství :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4915
19.2.20 08:34
@Pruhovaný_mýval píše:
Je možné, že s tebou bude diskutována možnost potratu vzhledem k diagnózám. V principu jde o to, jestli budeš schopna se o to dítě postarat. Ale to je věc, ke které musíš zaujmou stanovisko sama. Nikdo ti interrupci proti tvé vůli neudělá.

Pochybuju, že taková diskuze proběhne..víš kolik žen bere v těhotenství léky? Nevidím důvod, proč by nebyla schopná se o děťátko postarat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 10:55

Mám kamarádku se schizofrenní, momentálně 33 tt. V prvním trimestru nebrala žádné léky, aby nedošlo k poškození plodu, od druhého normálně zobe antidepresiva. Konzultace u psychiatra či gynekologa nutná! Jde hlavně o první trimestr, kdy se tvoří orgány. Těhotesntví může proběhnout úplně v pořádku, držím Vám palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
835
19.2.20 11:08
@sahrazad1 píše:
Klidek. Bylas obdarena nejvetsim pozehnanim, jake zena muze mit. Dite uz mas, jen zatim ve svem brise. Prisla k tobe tvoje zivotni laska, tak hlavu vzhuru…Příspěvek upraven 19.02.20 v 08:01

Sorry, ale to jsou kecy :roll:

@Rose1987 Neplaš a jak radí ženský nade mnou, ihned se objednej k psychiatrovi na úpravu medikace. Není to žádná kovbojka, jen přizpůsobí typ a množství léků tvojí situaci. A jak mi onehdá řekli v psychologické ambulaci - pro miminko je nejdůležitější, aby byla máma v psychické pohodě. I za cenu medikace.

Držím palce a gratuluju k miminku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 12:27
@baimoli píše:
Pochybuju, že taková diskuze proběhne..víš kolik žen bere v těhotenství léky? Nevidím důvod, proč by nebyla schopná se o děťátko postarat

A ty zakladatelku znáš? Jsi ošetřující lékař? Prd, víš houby. Vím kolik žen bere v těhotenství léky, je to moje zaměstnání :mavam: A taky vím, že tyhle rozhovory probíhají a probíhat musejí. A důvodů, proč by hypoteticky nemusela být schopná se o dítě postarat, je mraky. Ale to už je na jejím zralém uvážení, jestli to zvládne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.20 12:48
@Pruhovaný_mýval píše:
A ty zakladatelku znáš? Jsi ošetřující lékař? Prd, víš houby. Vím kolik žen bere v těhotenství léky, je to moje zaměstnání :mavam: A taky vím, že tyhle rozhovory probíhají a probíhat musejí. A důvodů, proč by hypoteticky nemusela být schopná se o dítě postarat, je mraky. Ale to už je na jejím zralém uvážení, jestli to zvládne.

No, tak takový rozhovor proběhne i v ordinaci gynekologa u naprosto zdravé ženy při potvrzení těhotenství. Většinou to bývá první otázka hned mezi dveřmi, jestli si dítě žena plánuje nechat. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama