Těhotenství s vrozenou srdeční vadou + náhradní chlopní

Anonymní
17.9.20 16:39

Těhotenství s vrozenou srdeční vadou + náhradní chlopní

Zdravím, chci se zeptat zda někdo vás byl těhotný s rozenou srdeční vadou ( KOMPLETNÍ DEFEKT AV SEPTA = korekce AVSD ) + mám plastiku mitrální chlopně ( střední těžká mitrální stenoza ) + mám biologickou trikuspidální chlopeň (lehké stenozy) a jako bonus mám i kardiostimulátor.. Problémy se srdcem mám akorát při větší zátěží že mam bušení, ale to mám celý život. Na operaci jsem před rokem šla abych jednou mohla mít aspoň jedno dítě. Chci se zeptat zda znáte někoho nebo vy sami jste byli těhotné s vrozenou srdeční vadou (biologickou chlopní) a jak to probíhalo? Na Homolce mi řekli že to bude rizikové těhotenství, ale s ničím jiným jsem ani nepočítala. Moje srdeční vada by neměla být dědičná jelikož byla způsobena napadením plodu v těhotenství. Budu ráda za každý názor, dítě bych opravdu chtěla, ale nevím zda to vážně chtít za každou cenu? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60483
17.9.20 16:41

Moje spolužačka má 2 děti. Ano, byla na rizikovém a mela pravidelně kontroly na kardiu.. Rodila cs, přirozený porod byl zamítnut.. Jinak zvládla skvěle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2853
17.9.20 20:00

Mám v ordinaci slečnu, takovou dost simplexní tedy, je po operaci Fallotovy tetralogie, má poměrně významnou pulmonální regurgitaci. A už porodila 2 děti. V prvním jsem jí dokopala na kardiologii (v tu dobu žádala invalidní důchod tak tam šla), doporučili jí porod v Motole, nebo alespoň v nemocnici s kardiocentrem a pravidelné kontroly. Ona se nechala odvézt do okresní porodnice. Naštěstí tam byla předtím byla vyšetřená kardiologem a tak když viděli zprávu tak jí poslali do krajské nemocnice. Po půl roce otěhotněla znova, to už na žádné kardiologii nebyla. Obě děti porodila normálně, zdravotní stav jí to asi moc nezhoršilo. Jelikož ale nechodí na kontroly tak to s ní jednou neskončí dobře. Ale domluvit si nenechá a už 2× jsem jí objednala na kardiologii a ani jednou tam nedorazila, ani se neomluvila.
Zakladatelko na to jak bude rizikové těhotenství se musíš zeptat v kardiocentru, ale podle toho co píšeš předpokládám, že nemáš žádnou mechanickou chlopenní protézu a tudíž nemáš warfarin. Tak si myslím, že by těhotenství neměl být zas takový problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 20:24

@Lucka1111 Fallotova tetralogie, ač je závažná vada, tak těhotenství je dobře snášeno. Je to funkční vada a ta regurgitace nevadí. Já ji mám taky významnou, dětí mám mnohem víc, ale nejsem hazarder, chodím na pravidelné kontroly na specializované pracoviště. Všechna těhotenství ok, fungovala jsem do poslední chvíle, rodila normálně.
Zakladatelka má anatomickou vadu a dle slov mých kardiologu je to mnohem větší problém. Paní musela k vůli těhotenství na operaci. Toto bych vůbec nesrovnavala s radikálně korigovanou TOF. ID 1.stupne mám taky, ale těhotenství s tím nesouvisí. Není to měřítko k hodnocení závažnosti vady.

• Citovat
  • Nahlásit
2853
17.9.20 20:38
@Anonymní píše:
@Lucka1111 Fallotova tetralogie, ač je závažná vada, tak těhotenství je dobře snášeno. Je to funkční vada a ta regurgitace nevadí. Já ji mám taky významnou, dětí mám mnohem víc, ale nejsem hazarder, chodím na pravidelné kontroly na specializované pracoviště. Všechna těhotenství ok, fungovala jsem do poslední chvíle, rodila normálně.
Zakladatelka má anatomickou vadu a dle slov mých kardiologu je to mnohem větší problém. Paní musela k vůli těhotenství na operaci. Toto bych vůbec nesrovnavala s radikálně korigovanou TOF. ID 1.stupne mám taky, ale těhotenství s tím nesouvisí. Není to měřítko k hodnocení závažnosti vady.

no ale zakladatelka má vadu snad taky korigovanou. Problematické jsou mechanické chlopenní náhrady a pak nekorigované vady. A to hlavně stenózy, regurgitace by měly být snášeny dobře. A velkým problémem by byla dilatace aorty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 21:11

@Lucka1111

Právě že warfarin beru, moje kardioložka mi chtěla dát anopyrin, ale ten hůře snáší můj žaludek.. Mám biologickou chlopeň právě a jsem pravidelně pozorována..

• Citovat
  • Nahlásit
2853
17.9.20 22:18
@Anonymní píše:
@Lucka1111Právě že warfarin beru, moje kardioložka mi chtěla dát anopyrin, ale ten hůře snáší můj žaludek.. Mám biologickou chlopeň právě a jsem pravidelně pozorována..

no warfarin se nesmí velkou část těhotenství. Ale zase když by ti stačil jen anopyrin tak riziko trombosy chlopně není tak velké. A byla by možnost píchání clexanu. A co ti řekla kardioložka na případné těhotenství?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 22:28

@Lucka1111
Ano anopyrin bych mohla začít užívat, dříve jsem ho brala a po operaci mi dali warfarin a zatím nezměnily.. Úplně mi to nezakazala, jen řekla ze to bude rizikové

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama