Těhotenství se dvěma dělohami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jannie.23
Kecalka 369 příspěvků 06.02.17 11:10
Těhotenství se dvěma dělohami

Ahoj,

mám dotaz na všechny, které mají také tuto anomálii nebo nějaké zkušenosti.
Jsem na konci 1. trimestru, v pravé děloze mám uhnízděné miminko a dle posledního vyšetření má levá děloha zvýšenou sliznici. Dle doktorky jde o reakci na těhotenství v sousední děloze. Dál jsme to bohužel neřešily, začala pak rozebírat cystu, která v té děloze byla na začátku těhu a nyní se vstřebala.
Původně mi doktoři říkali, že v těhotenství se jedna děloha podmaní těhotné děloze a zmenší svou velikost, aby mohla správně růst druhá děloha. Teď mám ale obavy, že by se mohlo v levé děloze jednat o jakési „pseudo-těhotenství“ a její velikost nebo příp. zvětšování by mohlo mít špatný vliv na plod v druhé děloze :nevim:
Děkuji za jakékoli rady či zkušenosti

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34160 příspěvků 06.02.17 11:47
@jannie.23 píše:
Ahoj,mám dotaz na všechny, které mají také tuto anomálii nebo nějaké zkušenosti.
Jsem na konci 1. trimestru, v pravé děloze mám uhnízděné miminko a dle posledního vyšetření má levá děloha zvýšenou sliznici. Dle doktorky jde o reakci na těhotenství v sousední děloze. Dál jsme to bohužel neřešily, začala pak rozebírat cystu, která v té děloze byla na začátku těhu a nyní se vstřebala.
Původně mi doktoři říkali, že v těhotenství se jedna děloha podmaní těhotné děloze a zmenší svou velikost, aby mohla správně růst druhá děloha. Teď mám ale obavy, že by se mohlo v levé děloze jednat o jakési „pseudo-těhotenství“ a její velikost nebo příp. zvětšování by mohlo mít špatný vliv na plod v druhé děloze :nevim:
Děkuji za jakékoli rady či zkušenosti

nevim, jak se muze druha deloha zmensit (deloha mimochodem je normalne hodne malicky organ, 8 cm na vysku), ale sliznice musi zakonite reagovat na hormonalni palbu, to by ani nemohlo byt jinak. Placenta v ni nenaroste. Bude to dobre.

jannie.23
Kecalka 369 příspěvků 06.02.17 11:53

@Pudloslava
Zmenšila by se tím, jak by na ni tlačila sousední děloha..tak mi to bylo alespoň řečeno. Po porodu by opět měly obě normální velikost.
Ale i tak děkuji za malé uklidnění ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Tichá válka mezi Plíškovou a Borhyovou? Snaží se navzájem trumfnout?

Zuří mezi Lucií Borhyovou a Karolínou Plíškovou nevyslovená válka? Vypadá to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >