Těhotenství se dvěma dělohami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jannie.23
Kecalka 368 příspěvků 06.02.17 11:10
Těhotenství se dvěma dělohami

Ahoj,

mám dotaz na všechny, které mají také tuto anomálii nebo nějaké zkušenosti.
Jsem na konci 1. trimestru, v pravé děloze mám uhnízděné miminko a dle posledního vyšetření má levá děloha zvýšenou sliznici. Dle doktorky jde o reakci na těhotenství v sousední děloze. Dál jsme to bohužel neřešily, začala pak rozebírat cystu, která v té děloze byla na začátku těhu a nyní se vstřebala.
Původně mi doktoři říkali, že v těhotenství se jedna děloha podmaní těhotné děloze a zmenší svou velikost, aby mohla správně růst druhá děloha. Teď mám ale obavy, že by se mohlo v levé děloze jednat o jakési „pseudo-těhotenství“ a její velikost nebo příp. zvětšování by mohlo mít špatný vliv na plod v druhé děloze :nevim:
Děkuji za jakékoli rady či zkušenosti

Reakce:
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34467 příspěvků 06.02.17 11:47
@jannie.23 píše:
Ahoj,mám dotaz na všechny, které mají také tuto anomálii nebo nějaké zkušenosti.
Jsem na konci 1. trimestru, v pravé děloze mám uhnízděné miminko a dle posledního vyšetření má levá děloha zvýšenou sliznici. Dle doktorky jde o reakci na těhotenství v sousední děloze. Dál jsme to bohužel neřešily, začala pak rozebírat cystu, která v té děloze byla na začátku těhu a nyní se vstřebala.
Původně mi doktoři říkali, že v těhotenství se jedna děloha podmaní těhotné děloze a zmenší svou velikost, aby mohla správně růst druhá děloha. Teď mám ale obavy, že by se mohlo v levé děloze jednat o jakési „pseudo-těhotenství“ a její velikost nebo příp. zvětšování by mohlo mít špatný vliv na plod v druhé děloze :nevim:
Děkuji za jakékoli rady či zkušenosti

nevim, jak se muze druha deloha zmensit (deloha mimochodem je normalne hodne malicky organ, 8 cm na vysku), ale sliznice musi zakonite reagovat na hormonalni palbu, to by ani nemohlo byt jinak. Placenta v ni nenaroste. Bude to dobre.

jannie.23
Kecalka 368 příspěvků 06.02.17 11:53

@Pudloslava
Zmenšila by se tím, jak by na ni tlačila sousední děloha..tak mi to bylo alespoň řečeno. Po porodu by opět měly obě normální velikost.
Ale i tak děkuji za malé uklidnění ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Rozčílila ji vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >