Reklama

Těhotenství se dvěma dělohami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jannie.23
Kecalka 369 příspěvků 06.02.17 11:10
Těhotenství se dvěma dělohami

Ahoj,

mám dotaz na všechny, které mají také tuto anomálii nebo nějaké zkušenosti.
Jsem na konci 1. trimestru, v pravé děloze mám uhnízděné miminko a dle posledního vyšetření má levá děloha zvýšenou sliznici. Dle doktorky jde o reakci na těhotenství v sousední děloze. Dál jsme to bohužel neřešily, začala pak rozebírat cystu, která v té děloze byla na začátku těhu a nyní se vstřebala.
Původně mi doktoři říkali, že v těhotenství se jedna děloha podmaní těhotné děloze a zmenší svou velikost, aby mohla správně růst druhá děloha. Teď mám ale obavy, že by se mohlo v levé děloze jednat o jakési „pseudo-těhotenství“ a její velikost nebo příp. zvětšování by mohlo mít špatný vliv na plod v druhé děloze :nevim:
Děkuji za jakékoli rady či zkušenosti

Reklama

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 06.02.17 11:47
@jannie.23 píše:
Ahoj,mám dotaz na všechny, které mají také tuto anomálii nebo nějaké zkušenosti.
Jsem na konci 1. trimestru, v pravé děloze mám uhnízděné miminko a dle posledního vyšetření má levá děloha zvýšenou sliznici. Dle doktorky jde o reakci na těhotenství v sousední děloze. Dál jsme to bohužel neřešily, začala pak rozebírat cystu, která v té děloze byla na začátku těhu a nyní se vstřebala.
Původně mi doktoři říkali, že v těhotenství se jedna děloha podmaní těhotné děloze a zmenší svou velikost, aby mohla správně růst druhá děloha. Teď mám ale obavy, že by se mohlo v levé děloze jednat o jakési „pseudo-těhotenství“ a její velikost nebo příp. zvětšování by mohlo mít špatný vliv na plod v druhé děloze :nevim:
Děkuji za jakékoli rady či zkušenosti

nevim, jak se muze druha deloha zmensit (deloha mimochodem je normalne hodne malicky organ, 8 cm na vysku), ale sliznice musi zakonite reagovat na hormonalni palbu, to by ani nemohlo byt jinak. Placenta v ni nenaroste. Bude to dobre.

jannie.23
Kecalka 369 příspěvků 06.02.17 11:53

@Pudloslava
Zmenšila by se tím, jak by na ni tlačila sousední děloha..tak mi to bylo alespoň řečeno. Po porodu by opět měly obě normální velikost.
Ale i tak děkuji za malé uklidnění ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama