Těhotenství "starší" maminky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 13:42
Těhotenství "starší" maminky

Čtyřicítka už se blíží a muž už ji má za sebou :). Jsou tu takové, které i v tomto věku plánovaly miminko? Nechaly jste si udělat různá vyšetření - a tím nemyslím jen gynekologická, myslím celkové zdraví? Jak jste se v tomto věku připravovaly na dítě? Jaká vyšetření jste si nechaly udělat? Vím, že nemoc může přijít kdykoliv, ale přece jen…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

janoma
Kecalka 408 příspěvků 08.12.17 13:47

Mě je 37. Mam dva kluky 7a9 let a asi si dáme repete. Pokud se zadari. V září jsem bohužel byla na revizi a myslela jsem, že už mě to přešlo :srdce:. A nepřešli.
Záměrně jsem se nikde vyšetřovat nanechala, ale zlíbí mě krční páteř, tak mám za sebou komplet odběry krve, ty jsou v pořádku. A ještě jdu na sono štítné žlázy

histep
Závislačka 2907 příspěvků 08.12.17 13:58

Mně je 43 a snažíme se už 2 roky, tak nějak se daří/nedaří - viz podpis. Na žádném spešl vyšetření jsem nebyla, jen jsem si ze zvědavosti nechala udělat hormonální profil. A už mnoho let se léčím se štítkou.
Ale nějaké přípravy, vyšetření nebo tak, nic. Proč taky, vždyť to stejně člověku nic neřekne o tom, zda se povede, jak dlouho ještě bude zdravý a zda bude mít zdravé dítě.

Michalka80
Závislačka 4547 příspěvků 08.12.17 13:58

Ahojky, me je 37 a cekam treti mimi. Specialni vysetreni jsem neabsolvovala, neb jsem nemela zadne obtize. Jen jsem konzultovala s dr.gyn, zda do toho mam jeste jit v tomto veku. Ta se jen smala, ze je vse v poradku a ze kolikrat starsi maji teprve prvni. Bohuzel mi cca pred mesicem zjistili vcestnou placentu. Rizikovym faktorem krome dalsich je i vyssi vek. Tak jsem si rikala, jestli mi to stoji za to, je tam velke riziko krvaceni, predcasneho porodu, nutnosti cisarskeho rezu… Ono na tom neco bude, ze tehotnet se ma v mladem veku :think: Jo jeste v ramci pripravy pred otehotnenim jsem se snazila jist co nejzdraveji, vynechat vsechny prumyslove zpracovane potraviny a brala kyselinu listovou. Jinak nic. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.17 14:05

Me je 41 a taky bychom jeste jednoho prcka brali. Zadny vysetreni jsem si delat nenechala, jen odbery na stitnou zlazu.

Lenka_Hal
Závislačka 4214 příspěvků 08.12.17 14:08

Je mi 43 a mam 12 a 9 lete kluky a 11mesicni holcicku. Jim zdrave a sportuju, zadne obecne vysetreni jsem se nenechala delat. Jen jsem byla na gynekologicke prohlidce a zacala brat vitaminy. Zadarilo se na poprve. Behem tehotentsvi jsem si nechala teda udelat vsemozna vysetreni, vcetne genetiky z krve. Jinak jsem se moc neresila, sportovala jsem az do konce…

Helca729
Kecalka 359 příspěvků 08.12.17 14:38

Ve 39 jsem rodila. Zopakovala jsem si to po 17 letech :-)Prošla jsem standartními vyšetřeními + plodovkou, vše ok..

alifie
Extra třída :D 12409 příspěvků 08.12.17 14:49
@Anonymní píše: Čtyřicítka už se blíží a muž už ji má za sebou :). Jsou tu takové, které i v tomto věku plánovaly miminko? Nechaly jste si udělat různá vyšetření - a tím nemyslím jen gynekologická, myslím celkové zdraví? Jak jste se v tomto věku připravovaly na dítě? Jaká vyšetření jste si nechaly udělat? Vím, že nemoc může přijít kdykoliv, ale přece jen…

Druhé dítko jsem si pořídila ke čtyřicetinám. Chtěla jsem NT+ screeening (v 11-13 týdnu), ale bohužel jsem zjistila, že jsem těhotná až ve 4. měsíci, takže pro tenhle screening pozdě. Odmítla jsem odběr plodovky i test na cukrovku, pro klidné těhotenství a udržení zdravých zubů jsem dlabala hořčík, pro prevenci rozštěpu kyselinu listovou a ještě nějaké vitamíny doporučené pro těhule.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 08.12.17 15:13

Já jsem v 8 týdnu a po novém roce mi bude 39. 4 roky jsme strávili v CAR a nic a teď se povedlo přírodně. První jsem rodila v 33. Musím říct, že před těma 6 lety jsem to snášela mnohem lépe. Je mi doslova blbě jak psovi:-( Vyšetření uvidím podle toho jak dopadne první screening.

hanaross
Kecalka 134 příspěvků 1 inzerát 08.12.17 15:40

Mě je 38 a manželovi 42 a čekáme třetí, otěhotněla jsem hned, byli jsme na utz a odběru plodové vody i přesto ze utz ve 12 tt dopadl dobre, jinak jsem žádné vyšetření neabsolvovala pokud se člověk cítí dobre a zdravě tak si myslím ze je to zbytecné

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 08.12.17 16:41

První dceru jsem měla v 35 letech, pak jsem po 3 letech otěhotněla znovu, ale potratila jsem. Po potratu jsem znovu otěhotněla za tři měsíce, to mi bylo 38 let. Těhotenství pohoda, měla jsem tedy těhotenskou cukrovku, ale tu jsem měla i při dceři a dietou se to zvládlo. Hnali mě samozřejmě na genetiku, ale první screening byl ukázkový, pak triple testy taky ukázkový, ultrazvuky v pohodě, takže odběr plodovky jsem odmítla. V 39 se mi narodil zdravý kluk. Teď je mu 16 měsíců :srdce:

jestericka34
Kecalka 335 příspěvků 08.12.17 16:43

Jsem se trochu uklidnila :) me je 34 manzelovi 43 a čekáme 3ditko a přišla jsem so uz stará. Mam dva kluky, v březnu jsem otěhotněla a bohužel to nedopadlo. Ted 19tyden a čekáme holčičku:)
Ted malinko odbočím. Mam kamarádky, které maj ty dvě deti stejně stare jako já. Ted uz jsou pracovně vytížený a se třetím dítětem jsme zatím bez parťáků. Kolem nas maminky ve věku 20ti let a uz jsem někde jinde. Jak jste na tom? Nejsem člověk co musí mit za každou cenu kamarádku, ale mám obavy abych nebyla s prckem úplně sama.

Agrion
Závislačka 2740 příspěvků 08.12.17 18:23

@jestericka34 Mam to hodne podobne… starsi syn 6let, dcera 5 let a v kvetnu se nam narodilo tretatko ( me bylo 33, ted uz 34). Kamaradky taky mic nemam… jednak jsme se pred 2 lety stehovali a ve meste, kde ted zijeme se jeste nejak velke pratelstvi nenaskytlo… jednak casove moc nestiham - dopo pofackovat domacnost s miminem, nakoupit, uvarit, odpo maji starsi krouzky takze rozvazim, pak ukoly do skoly, vecere a spat. Zname co tu mame kolem maji bud starsi deti a nebo mimina, takze kdyz uz i nekam s nekym vyrazime, tak je to tezky… bud se nudi starsi a nebo je nespokojeny mimino. Celkove uz ten rodicak neni takova sranda jako se starsima…

jestericka34
Kecalka 335 příspěvků 08.12.17 19:01

Tak to každopádně. Ted to nebude taková brnkačka jako se dvěma. Ja mam 7 a 4 roky. Tak ze taky nebudu mit cas každý den na nějaký to scházení, dopoledne s mrnousem a odpoledne nějaký ten kroužek a učení se synem. Ale zas ten čas si vždycky nějaký udělám. At uz na sport, nebo sraz s kamarádkou, ja na takové to každodenní vysedavani stejne nejsem. A odkud jsi? @Agrion

Agrion
Závislačka 2740 příspěvků 09.12.17 00:50

@jestericka34 My zijeme v Nemecku…takze hlidani zadny, chlap v praci od nevidim do nevidim ( vcera vecer odesel do sluzby a vrati se az v nedeli vecer) takze dost bida :nevim: Vlastne na nejaky socialni zivot a kamaradky stejne nemam cas…ale na roce nejmladsiho ( v kvetnu pristiho roku) se budu stejne vracet do prace, takze me zadna depja z izolace netrapi…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama