Těhotenství, studentka a vše okolo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SáraKl
Povídálka 11 příspěvků 16.02.18 15:00
Těhotenství studentka a vše okolo.

Dobrý den, :)
Chtěla bych se zeptat. Jsme studentka třetího ročníku na SŠ a čekáme s přítelem miminko. Jsem na konci 6 měsíce. A chtěla bych se zeptat na co mám a na co nemám nárok. A zda pokud jsem studentka a má mě v péči otce zda musím bydlet i s malým u něj doma či nikoli.
děkuji za odpověď :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

lasička1
Echt Kelišová 8063 příspěvků 16.02.18 15:31

@SáraKl Máš nárok na peníze od partnera, se kterým malého čekáš. To je první a nejdůležitější nárok. A ještě na přídavek na dítě, pokud má přítel nizké příjmy. Po porodu na rodičovský příspěvek. Ale vždy se začíná u rodičů dítěte, ktří by ho měli zaopatřit.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13113 příspěvků 16.02.18 15:35

A možná porodné

SáraKl
Povídálka 11 příspěvků 16.02.18 15:37

Přítel je právě státní zaměstnanec tak nevíme zda máme nárok na nějaké přídavky apod. Slyšela jsem, že jelikož jsem studetnka a můj otec mě má v péči tak dookud nedostuduji musím i s malým bývat u mého otce.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13113 příspěvků 16.02.18 15:38

@SáraKl a jsi plnoletá nebo ne?

SáraKl
Povídálka 11 příspěvků 16.02.18 15:39

Ano jsem :)

lasička1
Echt Kelišová 8063 příspěvků 16.02.18 15:39
@SáraKl píše:
Přítel je právě státní zaměstnanec tak nevíme zda máme nárok na nějaké přídavky apod. Slyšela jsem, že jelikož jsem studetnka a můj otec mě má v péči tak dookud nedostuduji musím i s malým bývat u mého otce.

Nárok na přídavky není tím zda je člověk státní zaměstnanec nebo třeba řezník. Ale dle výše příjmů.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13113 příspěvků 16.02.18 15:41

Tak trošku ted nechápu, proč teda nebydlíš u přítele a ten tě neživí, aby jsi nebyla závislá na otci :nevim:

SáraKl
Povídálka 11 příspěvků 16.02.18 15:42

No právě sem se dočetla že by jsme s přítelem neměli mít nárok jelikož je státní zaměstnanec tím padem má jakoby dostatek financí

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13113 příspěvků 16.02.18 15:42
@SáraKl píše:
No právě sem se dočetla že by jsme s přítelem neměli mít nárok jelikož je státní zaměstnanec tím padem má jakoby dostatek financí

na co by jste neměli mít nárok?

SáraKl
Povídálka 11 příspěvků 16.02.18 15:43

No jelikož jsem pořád studentka tak by mě měl živit pořád můj otec a né přítel. dokud nedostuduji

SáraKl
Povídálka 11 příspěvků 16.02.18 15:43

Na přídavky na dítě

GirlsNick
Kecalka 399 příspěvků 16.02.18 15:44

@SáraKl Přídavky jsou podle Vašeho příjmu. Ne podle toho kdo je kde zaměstnán.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13113 příspěvků 16.02.18 15:45

Přídavky na dítě jsou podle výše mzdy a né podle toho co kdo dělá

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13113 příspěvků 16.02.18 15:45
@SáraKl píše:
No jelikož jsem pořád studentka tak by mě měl živit pořád můj otec a né přítel. dokud nedostuduji

a tvoje dítě bude živit kdo?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se s ní stalo? Bývalá Víznerova láska Vendula Křížová vypadá unaveně

Herečka Vendulka Křížová (46) se vypravila na Mikulášský charitativní bazar... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >