Těhotenství - teď nebo nikdy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SKAndy91
Nováček 10 příspěvků 16.08.19 08:25
Tehotenství - teď nebo nikdy

Ahojte ženy, potrebovala by som poradiť, či máte niektorá podobnú skúsenosť.
Som po konizaci a včera mi doktorka oznámila výsledky - našli nález a ak chcem otehotnieť, tak teraz, alebo nikdy. Nález sa môže vrátiť a rozšíriť a v tom príopade by mi vzali celú delohu. A s deťmi sa môžem rozlúčiť. Tehotenstvom sa to však častokrát vylieči samo a je po probléme. Mám priateľa skoro 4,5 roka, žijeme spolu, rodinu plánujeme, deti máme radi, ale chceli sme to poriadne - svadba, dom, deti.. mám 27 rokov a on tiež a viem, že nie je na čo čakať, ale on chce deti až tak za 5 rokov. Mám trochu strach, že ak bude do rodičovstva takto tlačený, tak si rozmyslí celý náš vzťah a vycúva. Stalo sa Vám už niečo podobné? Resp. ako vaši chlapi na to reagovali, ten môj je strašne neutrálny a flegmatik. Vôbec netuším čo sa mu odohráva v hlave :/
Budem rada za každý názor. Vďaka.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
finduska
Neúnavná pisatelka 17366 příspěvků 16.08.19 08:28

Rekla bych mu to tak, jak to je, tak jak si to napsala. Crlou diagnózu, jak to vypadá a co si o tom myslí. A dál až podle jeho reakce. :think:

Agáta 84
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 16.08.19 08:38

Moje kamarádka to měla úplně stejně a do miminka šli hned i za cenu toho, že parner pracuje v cizině a ještě rok bude, jezdí domů jednou za 14dní, takže je na vše sama zatím..
Měli by jste dát řeč, aby partner pochopil, že je to vážné rozhodnutí a později by mohl litovat..
:think:

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 16.08.19 08:38

No a co ti na to řekl on? Na ty výsledky a výhled do budoucna?

Kukacka123
Závislačka 4224 příspěvků 16.08.19 08:38

Proste to s nim prober. Pokud je rozumny a deti chce, tak proste budou driv ;)

bbazek
Povídálka 13 příspěvků 16.08.19 08:38

Určitě bych s ním o tom promluvila. Důkladně. Zeptala bych se na jeho postoj. A myslím, že pokud se milujete, máte harmonický vztah a počítáte spolu do budoucna, tak určitě není důvod to těhotenství teď zatracovat, když říkáš sama, že to je „teď nebo nikdy“

truelly
Závislačka 3513 příspěvků 16.08.19 08:41

Vzala bych ho s sebou, aby to slyšel přímo od lékařky. Víc udělat nemůžeš. Hodně štěstí :kytka:

SKAndy91
Nováček 10 příspěvků 16.08.19 08:44

Ja som mu rovno včera povedala všetko narovinu, tak ako mne lekárka. Objal ma, povedal že ma bez mimča nenechá a viac o tom nehovoril. Nastala taká ta atmosféra, že by sa dal vzduch krájať. On je ten typ chlapa, čo sa moc nevyjadruje. Teraz musím počkať, kým si to nechá prejsť hlavou a uvidím ako sa rozhodne. Ja rozhodnutá som, síce to nie je podľa plánov, ale nemať dieťa vôbec, to nepripustím.

Ba-stet
Závislačka 3092 příspěvků 16.08.19 08:47

Promluv s ním a řekni, cos řekla nam. Jestli vám to klape, myslím, že do toho půjde (a možná bude rád, že se to za něj vyresilo shůry a že to není on, kdo musí udělat rozhodnutí, že už jste dost připravení, máte dost našetřeno, dost stabilní práci a můžete jít na to). Z jeho plánů si nic nedělej, kamarádka s mladším partnerem vyšilovala, že chce děti za pět let a muži po dvou letech zatikaly hodiny a bylo po plánech ;) Hlavně držím palce, ať jsi v pořádku!

Kukacka123
Závislačka 4224 příspěvků 16.08.19 08:48

@SKAndy91 a proc jsi se ho rovnou nezeptala, jak to teda mysli? Chapu, ze mu chces dat cas, ale…ono ho moc neni ze ;)

Ba-stet
Závislačka 3092 příspěvků 16.08.19 08:50

@SKAndy91 Dočetla jsem Tvou reakci. Podobného muže mám doma já. Dej mu pár dni, aby to strávil, teď netlač. Ale bude to dobré…

Karleon
Kelišová 5842 příspěvků 16.08.19 08:51

No tak 27 není na dítě málo, tolik bylo mému muži, když se nám narodila první dcera. Jestli chceš vědět, co se mu honí v hlavě, tak se ho na to zeptej.

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 16.08.19 08:57

Na nic nečekej a měj dítě. Jste spolu už nějakou dobu, budoucnost plánujete, neexistuje aby se v takové situaci nezachoval jako chlap a partner. Pokud selže, odejdi a udělej si dítě s jiným - chlapů jsou miliardy, a můžeš si nějakého najít za rok, deset let, padesát let. Dítě můžeš mít jen jednou, teď hned a pokud ne, dalších padesát let litovat, koukat do kočárķů a plakat.
Hodně štěstí :kytka:

Anny2148
Kecalka 376 příspěvků 16.08.19 09:33

Zažila jsem podobnou situaci, jen jsem s teď už manželem v té době byla asi 6 měsíců. Po konizaci mi doktorka řekla, že to nebylo ani za pět minut dvanáct, ale spíš už na maximální hraně. Mě tedy nevyhrožovala hysterektomií, ale dost razantně mi oznámila, že jestli chci děti tak před rokem už bylo pozdě (bylo mi taky 27). Tehdy jsem mu brečela do telefonu a od té doby vím, že je to chlap pro život. Domluvili jsme se, že počkáme do další kontroly a pokud to bude pořád tak na hraně tak hold budeme čas na tom začít pracovat. Nakonec, to po další kontrole nebylo tak horké takže jsme stihli ještě zrekonstruovat byt a teď máme tři děti. Bude dobře, neboj nic se nejí tak horké.

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 16.08.19 09:41

@Anny2148 to je pěkný :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama