Těhotenství těsně před 40. narozeninami

Anonymní
1.1.21 16:01

Těhotenství těsně před 40.narozeninami

Ahoj holky s partnerem uvažujeme o společném dítěti, nicméně nejsme už nejmladší já 39 partner lehce přes 50 - proto se chci zeptat, jak jste jako starší maminky zvládly těhotenství, jak dlouho trvalo než se zadarilo a jak třeba tohle pozdní těhotenství hodnotíte oproti předešlém v mladším věku. Bylo něco, co vás zásadně překvapilo? Dekuju moc - anonym s ohledem na to, ze o našem snažení nikdo zatím neví a kamarádky sem na web chodi také. Jinak oba děti máme, ale již téměř dospělé…zázemí a spol problem není, jdeme čiste o ty zdravotní stránku veci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17183
1.1.21 16:05

Jdi do toho, určitě :* :hug: zaplatila bych si panorama test, jinak to bude všechno normální. I mladé maminky mají obtíže atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
1.1.21 16:12

Věk není ideální, ale jestli jste jinak zdraví, při sile fyzické i psychické, proč ne… rodí i starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51660
1.1.21 16:17

Jestli mate oba deti, ktere vznikly v ex vztazich. Uz bych se na to v tomhle veku vykaslala. Brzo muze byt jina zivotni etapa, ze budete prarodice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7388
1.1.21 16:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky s partnerem uvažujeme o společném dítěti, nicméně nejsme už nejmladší já 39 partner lehce přes 50 - proto se chci zeptat, jak jste jako starší maminky zvládly těhotenství, jak dlouho trvalo než se zadarilo a jak třeba tohle pozdní těhotenství hodnotíte oproti předešlém v mladším věku. Bylo něco, co vás zásadně překvapilo? Dekuju moc - anonym s ohledem na to, ze o našem snažení nikdo zatím neví a kamarádky sem na web chodi také. Jinak oba děti máme, ale již téměř dospělé…zázemí a spol problem není, jdeme čiste o ty zdravotní stránku veci.

Těhotenství není o nic horší než to první ve 30. Co ale přijde potom a jak budeme po 40 zvládat školkové a mladší školní dítě, to je otázka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
1.1.21 16:21

Rodila jsem taky po čtyřicítce. První dítě to nebylo. Velký překvapení, že se to ještě podařilo. Celou dobu jsem byla na riziku a porod teda taky žádná sranda. Rodila jsem týden po termínu a jediné, co mě během těhotenství trápilo, byl vyšší tlak a nevolnost. Téměř celé těhotenství jsem proválela. Taky pěkně nabobtnala. Ale neměnila bych. Je to dar.Jsem vyrovnanější a rozhodně víc si mrně užívám a rodina taky. Sice už mladice nejsem, ale kdo z nás vlastně ví, jak dlouho tu ještě bude. Držím palec. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
1.1.21 16:22

Ja bych do toho sla. Pokud jste zdravi, zabezpeceni a dite si prejete tak proc ne. Kecy, ze brzy nebudete mit dostatecne energie abyste zvladli vetsi dite, neposluchejte. Ja znam spoustu matek tricatnic co zvladaji maximalne fnukat jak nic nestihaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 16:24
@Anonymní píše:
Ahoj holky s partnerem uvažujeme o společném dítěti, nicméně nejsme už nejmladší já 39 partner lehce přes 50 - proto se chci zeptat, jak jste jako starší maminky zvládly těhotenství, jak dlouho trvalo než se zadarilo a jak třeba tohle pozdní těhotenství hodnotíte oproti předešlém v mladším věku. Bylo něco, co vás zásadně překvapilo? Dekuju moc - anonym s ohledem na to, ze o našem snažení nikdo zatím neví a kamarádky sem na web chodi také. Jinak oba děti máme, ale již téměř dospělé…zázemí a spol problem není, jdeme čiste o ty zdravotní stránku veci.

Pokud chcete oba, jděte do toho. Hodně štěstí :kytka: u nás si toužebně přeji druhé dítě já (38), manžel (43) nechce, prý je starý.

• Citovat
  • Nahlásit
1198
1.1.21 16:32

A tusi partner, ze se pravdepodobne nedozije promoci vaseho ditete? Zvracena doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
1.1.21 16:42

Já teď budu rodit první dítě ve 38. letech, těhotenství v pohodě, cítím a cítila jsem se celou dobu dobře, mám 3 týdny do termínu a v pohodě ještě běhám okolo našeho hospodářství s cca 50ti zvířaty, ale co bych ti doporučila - zarazila mě ve tvém příspěvku hned první věta - myslím si, že ve vašem věku nemáte čas „uvažovat o dítěti“ - měli byste se co nejdříve rozhodnout a podle toho urychleně jednat, nemáte čas uvažovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42228
1.1.21 16:43

Ahoj, já bych do toho šla. První dítě jsem měla skoro v 36 druhé skoro ve 40. Zdravotní problémy jsem měla od 30, dřív to nešlo. Nelituji, chlapovi je 47 mě 40. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4392
1.1.21 16:46

Já bych do toho rozhodně nešel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8632

Nešla bych do toho. Ty máš věk na hraně a chlap už je prostě na dítě starej. Vést dítě v 60 do první třídy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
@VitaminC píše:
A tusi partner, ze se pravdepodobne nedozije promoci vaseho ditete? Zvracena doba.

Jsi trapná jako vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304

Mne bylo 39, kdyz jsem otehotnela podruhe. Trvalo to nejak pres rok. Zdravotne v pohode, az na tehotenskou cukrovku, ale stacilo nejist sladky a hotnoty ok. Bylo mi skvele, prakticky jsem nepribrala. Akorat jsem teda usinala pri uspavani starsi :mrgreen: Porod blbej, ale to my tak nejak mame v rodine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat