Těhotenství u prvního a u druhého dítěte

3425
27.8.07 12:22

Těhotenství u prvního a u druhého dítěte

Ahoj, holky,

příští rok na jaře plánujeme druhé miminko, sice se ptám trošku předčasně, ale už teď uvažuju, jaké asi bude mé druhé těhotenství a taky jaké asi bude moje druhé dítě, co se teda týče povahy. V těhotenství jsem hodně přibrala - skoro 30kg, naštěstí tak 25 šlo pryč hned během 6tinedělí, bylo mi špatně asi od 6tt do 13tt, v 8tt jsem ležela v nemocnici s hematomem, jinak všechno bylo v pohodě. Tak mě zajímá, jakou jste měly zkušenost vy, tedy maminky, které už mají druhé dítko, jestli druhé těhotenství u vás probíhalo podobně jako to první. Nejvíc mě teda zajímá, jak moc je pravděpodobné, že zase tolik přiberu, protože je fakt, že tehdy jsem si hoooodně dopřávala dobrůtek a sladkostí… :oops: Teď mám v plánu si stravu hlídat, ale jestli to pomůže a nepřiberu, to nevím.
A ohledně té povahy děťátka - všichni mi říkají, že každé dítě je úplně jiné. No, já mám doma dost akční dceru, která neposedí a jako miminko byla hodně uplakaná, snad půl roku jen řvala, tak si říkám, že třeba to druhé dítě bude hodnější, klidnější… :lol: Jak to máte vy?
Trošku jsem se rozepsala, tak se omlouvám… :oops:
Mějte se, zdravím,

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

281
27.8.07 12:32

Ahoj.

Já mám doma raubíře s čertem v těle, co mu budou v září 2 roky. Jsem teď ve 14.tt s dvojčaty. Chtěli jsme mu pořídit sourozence, že prý čím blíž k sobě, tím víc se zklidní, když nebude moci být jen on sám středem pozornosti. Bum, zadařilo se lépe, než jsme čekali. Ale jde to. Na to, jak je „malý“, sám se nají, umí se svléknout, oblékat pomáhá. Pomáhá i doma - je extrémně pořádku milovný, pokud teda nejde o hračky. Díky velké zahradě a rod.domu má pořád co na práci a já mohu v mezích normy polehávat. Přeci jen - je to jiné.

To aspoň k těhu. Jaké je mít 2 (3) dítka mohu napsat SNAD až po Novém roce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
27.8.07 12:42

Jo a zapoměla jsem - s ním jsem přibrala 16kg (5kg poslední měsíc díky otokům -byl to srpen 2005) a teď jsem zatím 4,5kg v mínusu, protože nejsem schopná pořádně jíst. Už je líp, ale pořád ještě to není ono a hlavně nechci zase přibrat příliš. Jím zdravě, častěji a míň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
27.8.07 13:20

Ahojky, těhotenství jsem měla obě bezproblémová. Žádné nevolnosti, přibrala jsem průměrně kolem 12,5 kg u obou. První dcera je dračice, ale hlavně teď má období největšího vzdoru. Jako mimčo byla celkem klidná, dobře spala i jedla. Synek je zatím (podobně jako byla ona) hodný a i dobře spí, pokud si zrovna nedám česnek, to opravdu nemusí 8O . Ale myslím, že opravdu co dítě to osobnost a předpokládat nemůžeš vůbec nic. Snad se jen sama hlídat ve stravě, a pak tolik nepřibereš. Hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
27.8.07 13:41

První těhu - odpovídalo podle MS i UZ. Bylo mi nevolno. V 6 tt špinění od hematomu. Od 14 do 20tt jsem i zvracela. Do 20tt jsem hubla. Od 17tt pohyby, od 16tt kontrakce. Ve 25 tt sem skončila na kapačkách. Měsíc před TP začaly poslíčky a odcházet kontrakce, rodila jsem na termín s 6 kg oproti začátku těhu.

Druhé těhu - ovulovala jsem později, takže neodpovídá. Nevolnosti výrazné, na pachy všeho druhu. Mám zatím dosud. Nehubnu. Zkraje jsem hodně natekla, teďjak kdy. Problémy s tlakem. Oproti prvnímu výrazná chuť na sex.Dneska jsem 14plus 3, podle MS. Podle OVU 12plus5. Byla jsem na pohotovosti kvůli silnému špinění. Asi praskla žilka.

No jem zvědavá, v jakém duchu půjde zbytek těhu. Svým způsobem nemám čas o všem přemýšlet, takže jakoby to šlo jedním dechem mimo mě a přitom druhým si to vyžírám…

Oproti prvnímu těhu mám trochu strach, protože užívám léky navíc…o tom, jaké dítě, sním pořád. Doufám, že výrazně klidnější než to první, nebo z antidepresiv přesedlám rovnou do bohnic:D

Myslím, že nejlepší je čekat, že každé těhu je jiné, nesrovnávat. U dítka se říká, že bývá opačné než to první, ale jsou výjimky. Já radši přece jen zkouším myslet na to, že to bude horší než poprvé:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
27.8.07 15:00

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
27.8.07 15:05

Mě by spíš zajímalo, je-li možné jedno těhotenství prozvracet a jiné mít bez nevolností. U syna mi nebylo vůbec špatně, tak jestli s tím můžu kalkulovat, anebo se radši připravit na možnost, že podruhé budu mimo provoz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
27.8.07 15:09

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
27.8.07 15:12

Fakt, jo? Tak to je blbé :lol: . Jaksi to není ještě aktuální, ale jsem fanda do plánovaného rodičovství, tak jsem si to chtěla představovat stejně hladce jako minule a opět si k těhotenství přibrat nějakou činnost. Kromě toho děsně nerada zvracím :roll: (na rozdíl od ostatních, že :twisted: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
27.8.07 15:35
Len-til-kah píše:
Fakt, jo? Tak to je blbé :lol: . Jaksi to není ještě aktuální, ale jsem fanda do plánovaného rodičovství, tak jsem si to chtěla představovat stejně hladce jako minule a opět si k těhotenství přibrat nějakou činnost. Kromě toho děsně nerada zvracím :roll: (na rozdíl od ostatních, že :twisted: ).

Jej tak to nejsi sama - tuhle jsem to zvracení rozcházela týden…ale popravdě řečeno zažila jsem stavy, kdy jsem se modlila, ať se aspoň vyzvracim, aby se mi ulevilo…:D

Jinak Lilo Bára je asi tak jako Tom, tak doufám, že to druhé bude jako Petr:D Ale bez těch prvních 8 týdnů:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
27.8.07 16:02

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
27.8.07 16:24

Ahoj, já jsem měla první těhot. rizikové, taky hematom v 6 t.t. a ke konci pořád tvrdnutí břicha. Strašně jsem se bála a nervovala aby to dopadlo všechno dobře. Přibrala jsem víc jak 25 kg a většina mi zůstala. Porod byl děsnej, ale dítko hodné Honzík pořád spal. A je hodný do teď.
Druhé těhu bylo super. Žádné komplikace, pěkně jsem si to užívala, akorát to strašně rychle uběhlo. Když je starší dítě, tak není moc času přemýšlet nad budoucím porodem, sice jsem se bála díky tomu že poprvé to byl takovej horor, ale na druhou stranu jsem se těšila.
Ani jsem moc nepřibrala, protože jsem byla pořád v pohybu. Akorát ke konci jsem měla vysoký tlak, tak jsem zůstala v týden nemocnici. Porod byl taky nakonec pohodovej, malá vyklouzla ani nevím jak. Když to shrnu, druhé těhot. bylo o sto pro lepší. Renatka je taky hodná akorát je to někdy divočina, jinak pohodička. Přeji pohodové druhé těhu. EVA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
27.8.07 16:56
Len-til-kah píše:

Rozhodně je to možné - v prvním těhu jsem nezvracela vůbec, zato při druhém jsem zvracela neustále! :roll: :roll:
Ale třeba budeš mít štěstí a budeš mít druhé těhu stejně pohodové jako první! Moc bych ti to přála. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
27.8.07 18:26
Hanna píše:
Ale třeba budeš mít štěstí a budeš mít druhé těhu stejně pohodové jako první! Moc bych ti to přála. :D

Nelži :lol: (nebo že by tu kromě mě opravdu byly samé nezávistivé, přející osoby 8) ?). Jak čtu, že někdo měl první těhotenství prozvracené a stejně má odvahu jít s malým prckem, pro kterého třeba ani nemá hlídání, do druhého/třetího atd., taky prozvraceného, tak mi nezbývá, než obdivovat :roll: .
Zase na druhou stranu má člověk naději, že se dočká satisfakce u druhého porodu, který bude rychlejší a snazší, a potřetí už to dítě, doufám, vypadne úplně samo :P .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
27.8.07 21:34

Lentila tak s tím prvním pohodovým a druhým nevím, jen teda co sbírám zkušenosti stejně postižených matek (tzn. blijících jak alík od rána do večera) tak jak je první blicí tož je druhé ještě horši. Můžu potvrdit. No věř mi, že kdybych měla lepši pamět tak možná podnájemnik v tom břiše neni. :lol: Ale zatím jsem tedy nelitovala že tam je, jen o tom třetím dítku už fakt neuvažuji, protože jestli by opět ty nevolnosti šly geometrickou řadou tak v tom špitále skončím stoprocentně a kdo by se staral o ty dvě předchozí to fakt netuším. :? Resp. tuším, ale pak nevím kdo by nás živil. :idea:

Jinak zatím můžu srovnávat jen málo přeci jen s druhým dítkem jsme moc nepokročili 10tt. Ale u prvního jsem otěhotněla okamžitě teď nám to tři měsíce „trvalo“. U 1. jsem měla nevolnosti v podstatě od početí, ale jen pocity na zvracení ovšem zato neustále až od 6tt zvracení ale jen tak 3× týdně jinak mi vadili smrady, tento stav vydržel do 20tt. Teď mi bylo špatně taky téměř okamžitě, ale mnohem silněji a se zvracením v podstatě neustálým (natahuje mě i s mýdla) jak dlouho to bude trvat netuším. :? Mnohem rychleji mi teď vykouklo bříško. (To taky kamarádky potvrzují, že u druhého je bříško dřív a větší.) U prvního jsem nejprv zhubla 5kg a pak přibrala 11kg. Teď už mám 5kg dole teď, takže kolik to bude ve výsledku netuším - no aspoň to potom nebudu muset shazovat. :lol: U prvního jsem kolem 20tt přestala nevolnět, ale zato se začala otvírat - hrozili špitálem, ale nakonec jsem to s magnezkem za 14dní vyležela a pak jsem se ke konci zase neotvírala vůbec. :roll: Porod byl 16hodin fest bolestivých stahů posledních pět hodin po 1/2minutě. Neexistovat epidurál tak jsem to zabalila a šla domů s tím že nerodím a basta. Viki nepostupovala a když konečně postoupila tak se blokla - no skákali mi po břiše vytáhli jí fialovou. Dalších 16hodin byla v inkubátoru. Mě šili další hodinu. Tak doufám že aspoň porod bude rychlejší (sic si s těmi tvrdýmy srůsty jizev na čípku nedělám super naděje) a hlavně si chci konečně užít to čerstvě narozený miminko a první přisátí a vůbec hlavně bez nervů tyhle okamžiky. Strach z porodu mám, ale né o sebe já když jsem vydržela první tak vydržím aj druhý, ale o mimčo aby to tentokrát když tak opět rozdýchalo jako starší segra. :(

se koukám že jsem moc neporadila a zas je to elaborát. :roll: Omlouvám se. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama