Těhotenství, úřad práce a jejich chování

26
11.4.16 17:35

těhotenství, úřad práce a jejich chování

Prosím o radu.
Jsem na úřadu práce něco přes rok před tím jsem podnikala. Nikdy mi nic nenašli ani mě nikam neposílali ale od chvíle co jsem oznámila že jsem těhotná mě má zprostředkovatelka poslala už na dvě schuze(mimochodem uplně zbytečný obsah) a teď mi volala, že pro mě má veřejně prospěšné práce.
Práce se nebojím ale je to vymodlené těhotenství po ivf a já mám strach z nemocí ve svém stavu jít zametat k silnici nechci. Poraďte prosím
Děkuji

Vysvětlovat u lékaře že nechci zametat a žádat si nějaké neschopenky je mi trapné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25445
11.4.16 17:38

@eliska-st tak asi budeš muset. Mimochodem, už dávno neplatí, že úp aktivně hledá práci a posílá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.16 17:39

A co jít celkově na neschopenku do doby, než porodíš. Takhle by ti nic dohazovat nemohla. Dítě máš vymodlené, hned bych se prala o to, zůstat doma vklidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.16 17:43

Ahoj, tak to koukám, že těhotným dávají úklidy??? Já jsem na neschopence kvůli rizikovému těhu a za měsíc mi končí smlouva v práci, kterou nechci prodlužovat a půjdu na ÚP, takže si mě vylekala, ale myslím, že když budu na pnce, že mě nic dohazovat nebude, nebo aspoň podle mě nemůže, když jsem na rizikovém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5026
11.4.16 17:43

Nechceš pracovat ani marodit. Tak odejdi z UP. Jiné řešení není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25445
11.4.16 17:44

@Karolina snažilka pokud jsi těhotná a smlouva ti končí, tak na ÚP nemusíš. Budeš marodit do porodu/nástupu na PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
11.4.16 18:00

Tak na nemocenskou jit nemuzes, pokud jsi na UP, ale existuje lejstro, ktere ti potvrdi asi nejlepe gynekolog, ze nejsi schopna plnit povinnosti uchazece o zamestnani, jinak pokud uz pujdes na verejne prospesne prace, tak budes muset mit stejne vstupni prohlidku u lekare a je otazka jestli ti nekdo napise, ze jsi schopna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50452
11.4.16 18:02

@hudečice jakou neschopenku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33304
11.4.16 18:03

@Nuníček na neschopenku klidně jít může, je to vlastně potvrzení, že nemůže aktivně hledat práci, dostavit se na přepážku atd. Znám lidi, kteří to tak měli. Samozřejmě peníze za to nedostali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54006
11.4.16 18:05

@eliska-st tak se odhlaš z úp ne, úp je pro ty co chtějí pracovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33304
11.4.16 18:08

@Markéta80 bez příjmu se těžko platí zdr. pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.16 18:14
@vokishka píše:
@Markéta80 bez příjmu se těžko platí zdr. pojištění.

Tak zajdi na ÚP, řekni, ať ti dají potvrzení pro doktora - stejně jej budeš muset mít, zda-li jsi schopná práce a doktorce řekni, že jsi těhotná po ivf a že máš být v klidu a né lítat kajsi se smetákem po zastávkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.16 18:23

@lleennttiillkkaa aha, ja myslela, ze musim prave na up, ikdyz jsem na rizikovem, kdo za me bude platit socialni? To znamena, ze budu jeste pul roku na pnce a pak nastup ma MD

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.16 18:32
@Karolina snažilka píše:
@lleennttiillkkaa aha, ja myslela, ze musim prave na up, ikdyz jsem na rizikovem, kdo za me bude platit socialni? To znamena, ze budu jeste pul roku na pnce a pak nastup ma MD

Nikdo za tebe nebude platit. Zdravotní platí pracak, sociální ne. A budes mit vůbec nárok na mateřskou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50452
11.4.16 18:37

@Karolina snažilka všechno záleží na tom, jestli jsi zaměstnaná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu