Těhotenství v 16 co teď dal ?

Anonymní
8.10.21 12:39

Těhotenství v 16 co teď dal ?

Ahoj chtela bych se zeptat, je mi 16let a dělala jsem si test a mám ho pozitivní. Nevím co teď přítel o tom ví mysli si ze mám jít na potrat ale nevím mám strach ze už pak nebudu moct mít děti 😔 😔

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5647
8.10.21 12:45
@Anonymní píše:
Ahoj chtela bych se zeptat, je mi 16let a dělala jsem si test a mám ho pozitivní. Nevím co teď přítel o tom ví mysli si ze mám jít na potrat ale nevím mám strach ze už pak nebudu moct mít děti 😔 😔

Jdi na potrat, jsi mladistva, maji za tebe zodpovednost rodice, museli by se o dite starat nejvice oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1199
8.10.21 12:46

Tak ze všeho nejdřív se svěřit mamce. A probrat v klidu všechny možnosti s doktorem. Přece jen, jestli studuješ, a asi nemáte s přítelem finance, tak to budete muset řešit s rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6355
8.10.21 12:55

Je nepravdelodobne, ze bys po interrupci uz nemohla mit v budoucnu deti. Sver se matce. V 16 bych ale taky volila interrupci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10505
8.10.21 12:58

Jdi na potrat. V 16 bych nad jinou možnosti ani nepřemýšlela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23235
8.10.21 13:01

Prober to s mamkou, a to co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7385
8.10.21 13:02

Hlavně jste o následcích měli přemýšlet předem ( než jste spolu vlezli do postele).Teď ti nezbyde nic jiného, než se svěřit rodičům. Určitě nebudou skákat radostí. Popravdě mojí dceři je 18,a mě by asi trefilo kdyby mi oznámila tohle. Neštěstí má antikoncepci.
Nezavidim tuto situaci ani tobě, ani tvým rodičům. Je to těžké říct, ale volila bych interrupci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25334
8.10.21 13:02

Musíš to říct mamce v první řadě. Pokud dítě nechceš, tak naklušete na gyndu a půjdeš na potrat. Jo a není to zadarmo, tak řekni příteli, jestli nechce dalších 20 let platit alimenty, ať ti na to kouká přispět 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
8.10.21 13:32

Potrat, deti mit budes, to se urcite neboj. Ja znam vic zen, ktere na potrat sly, a vsechny pozdeji deti mely, v podstate bet vetsich komplikaci. Ani z doslechu neznam nikoho, kdo by po potratu nemohl mit deti. Myslim, ze dnes je to riziko naprosto minimalni.
Priste si davejte vic pozor :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
8.10.21 13:37

Ahoj, mě se stalo to samé. Nakonec jsem na potrat šla a měla jsem z toho šílené deprese do 22 let. Ale znám i kamarádky, co byly úplně v pohodě. Pokud jde pouze o to, jestli budeš mít děti, tak bych se nebála. Já teď už miminko mám a problémy v těhotenství jsem žádné neměla. Spíš si v hlavě srovnej, jestli už to bereš jako miminko, které dáš pryč nebo jako „buňky“. Já to už viděla jako miminko a bylo to pro mě pak peklo. Probrala bych to s rodiči, zamyslela se co od života očekávám, jestli dokážu dítě uživit. A pak se rozhodla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
8.10.21 13:51

Situace je těžká, ale ne bezvýchodná. Hlavně klid. Určitě by stálo za to svěřit se rodičům. Jejich reakce asi nebude nadšená, ale zvládnou to.
Pak se můžeš zkusit poradit na: Nesoudíme.. Pomáháme. Help linka: 800 108 000. Potrat není jediná možnost, jak tu všichni píšou. Ale určitě pro mnohé nejjednodušší.
Děti jsou starost, ale i radost. Hodně štěstí v budoucnu! A víc zodpovědnosti. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
8.10.21 14:14

Všichni tady hned radí potrat jen protože je to nejjednodušší ale nikdo tě nezná a záleží i na vztahu s rodiči a vaší finanční situaci. Jestli ti má kdo pomoct se starat o miminko a dodělat školu. Dítě neznamená konec života :) takže určitě to probrat s rodiči :) a taky záleží jak to cítíš ty a jestli by se partner zapojil nebo budeš sama a nevadí ti to. Je spousta faktorů které člověk musí zohlednit a nejde jen tak říct potrat. Takže šup za rodiči nebo někým z rodiny alespoň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9929
8.10.21 14:18
@Diane1990 píše:
Ahoj, mě se stalo to samé. Nakonec jsem na potrat šla a měla jsem z toho šílené deprese do 22 let. Ale znám i kamarádky, co byly úplně v pohodě. Pokud jde pouze o to, jestli budeš mít děti, tak bych se nebála. Já teď už miminko mám a problémy v těhotenství jsem žádné neměla. Spíš si v hlavě srovnej, jestli už to bereš jako miminko, které dáš pryč nebo jako „buňky“. Já to už viděla jako miminko a bylo to pro mě pak peklo. Probrala bych to s rodiči, zamyslela se co od života očekávám, jestli dokážu dítě uživit. A pak se rozhodla ;)

Kamaradky? A kolik vas otehotnelo v nacti? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9929
8.10.21 14:21

Tohle je tady x-krat do tydne. To jako v CR tehotni tolik nezletilych? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23235
8.10.21 14:34

@PaníBovaryová Tak jsem si to vygooglila. Ročně několik desítek. Takže méně než 100 ročně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat