Těhotenství v době koronaviru

Anonymní
6.5.20 16:35

Těhotenství v době koronaviru

Jsem v 6 tt, miminko jsme plánovali, ale ppřišlo trochu dříve, než jsme si mysleli. I když to vypadá, že je koronavir na ústupu, mám trochu obavy, jestli nemůže negativně ovlivnit průběh těhotenství. Holky, které jste taky v podobné situaci, jak to máte vy? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1654
6.5.20 16:37

Neřeším… Člověk by se musel zbláznit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 16:38
@mackA159 píše:
Neřeším… Člověk by se musel zbláznit.

děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
599
6.5.20 16:47
@Anonymní píše:
Jsem v 6 tt, miminko jsme plánovali, ale ppřišlo trochu dříve, než jsme si mysleli. I když to vypadá, že je koronavir na ústupu, mám trochu obavy, jestli nemůže negativně ovlivnit průběh těhotenství. Holky, které jste taky v podobné situaci, jak to máte vy? Dekuji

Neřeším to, jsem v 27tt a užívám si to, až na pár drobností :-). Kdybych ještě myslela na Covid-19, tak se asi zblázním :). Jinak těhotenství to neovlivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 16:54

Já jsem hodně ve stresu, první dítě a jsem už starší, takže nechodím ani do sklepu. Do toho jsem přišla o práci těsně před tehotenstvím na jeseň, novou nenašla, díky tomu ani nic moc mateřská. Předtím jsem neměla řádnou smlouvu takže teď příjem žádný. Máme taky malou firmu, kterou jsme rozšiřovali v listopadu na úvěr, teď to asi padne celkem a úvěr nám zostane. Takže :pankac: mám co dělat abych příliš nehysteričila. Jedno pozitivum, že manžej má práci u farmaceutické firmy a některé léky zkoušejí na covid, takže příjmy z jeho strany jsou jisté. Hlavně ať jsme zdrávi a miminko se narodí v pořádku…

• Nahlásit
  • Citovat
2987
6.5.20 17:03

Neresim vubec..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2708
6.5.20 19:11

Neresim vůbec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.5.20 07:30

Řeším to pořád, ale je to k ničemu. Radši se teď na miminko. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
2226
7.5.20 07:40

Neřeším, končím 32tt. Chlap chodí do práce, dcera předškolák a fungovat musíme :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.5.20 08:15

Dekuji vsem za reakce:) jsem o něco klidnější.;)

• Nahlásit
  • Citovat
618
7.5.20 09:00

Jsem 15tt, čekám druhé dítě a jsem v klidu :)
Ziju v zahranici a přijde mi to tady celkově lépe ošetřené než v ČR :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
7.5.20 09:09

Ze začátku jsem nikam nechodila, ale teď už to tak moc neřeším. Jsem v 18 týdnu a za týden se vracím do práce. Manžel taky pracuje a v rámci práce musí jednat s klienty. Je třeba se zbytečně nestresovat a užívat si těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
7.5.20 09:22

Přečetla jsem si několik studií a závěru od doktorů z celého světa, kteří se těhotenstvim a porodem a vlivem covid na průběh zabývají. Nenašla jsem v podstatě nic, co my mě jako rodičku mělo rozhodit. Na průběh těhotenství ani na plod, toto onemocnění vliv nemá. Takže Ikdyz bys ho náhodou někde chytla, v klidu to přečká miminko bez následků. Nezpůsobuje na plodu retardace a trvale nasledky. Dokonce jsem se dočetla, že ženská imunita je v době těhotenství tak nastartována, že ani průběh u matky není nebo nebývá vážný. Dále jsem se dočetla, že porod u rodičky, která byla nakažená covidem byl veden nejčastěji sekcí. Bylo to ale z důvodu, že při možných dýchacích potížích by se mohla rodička rychle vyčerpat a tím se následně porod zkomplikovat. Takže spíš takový sychr doktorů, aby se nic nestalo.
Poradím ti, buď v klidu, nestresuj se, moc nečti bulvár a nesmysly na idnes a podobných stránkách. Užívej si těhotenství a těšte se. Je to to nejlepší co můžeš udělat pro sebe i prcka a i manžela :smiley: stres je pro vás daleko horším nepřítelem než covid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama