Těhotenství v Irsku s cizincem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marrilla
Nováček 1 příspěvek 09.08.19 10:02
Tehotenstvi v irsku s cizincem

Ahoj holky.. tak jsem v prekerni situaci.. je mi 35 a asi dva roky zpatky jsem mela krizi, ze nikdy nestihnu mit dite a nepotkam spravnyho partnera. Pred zhruba pul rokem jsem se seznamila s jihoamericanem v irsku. Byl moc hodny a pozorny ale laska to nebyla. Vzhledem k tomu, ze mi rekl, ze je neplodny, tak jsem si rikala, ze spolu muzeme obcas travit cas a mit romanek. Vedel, ze budoucnost s nim neplanuju atp. Rekla jsem mu to nekolikrat. No a ejhle. Ukazalo se, ze se mylil. On si to totiz vydedukoval, protoze s zadnou s predchzich partnerek se mu dite nepovedlo. A ja se ho na zadny papir s potvzenim od doktora neptala! Je nadseny a mysli si, ze je to zazrak. Dite moc chce. Ja taky. Jenze uz pred timhle zjistenim to bylo na spadnuti. I pres to, ze to nebyl vazny vztah, je extremne zarlivy a nedaval mi zadny prostor. Chtel byt se mnou neustale. Jenze ja jsem hodne spolecensky covek a zacinal me opravdu dusit. Ted jsem v koncich, protoze mimi bych si moc chtela nechat. Jenze jsem nikdy neplanovala zit v irsku navzdy. Neumim si ani predstavit, ze by me dite muselo do irske skoly a stal by se z nej ir! Par let jeste zustat muzu, ale copak mu pak muzu dite vzit? On zarli i na mou nejlepsi kamaradku, ze by mi s ditetem pomahala a bydlela se mnou, jelikoz s nim bydlet nechci. Nechci byt frustrovana mama. Zatim porad jen brecim. Jsem v 6tt. Probirame to s nim dokola a dokola ale jsme z toho uplne na prasky. Proste jina mentalita. Utect nedokazu. To mu zas nemuzu udelat. Je to hodny clovek. Taky se trapi. Chtela bych aby dite melo tatu, i kdyz na dalku, nechci mu ho uplne vzit. Ale mi rodice v cz uz jsou taky dost stari a taky se odtud nechci divat jak starnou jeste vic a pak jet akorat na pohreb. Proste tady nechci zit dalsich 20let!! On uz souhlasil s potratem, at mame oba svaty klid. Ale pritom by to bylo tak milovane dite. Nedokazu si tehotenstvi uzivat kdyz vim ze bude jak tato vezenska koule na noze a bude mi branit byt stastna. Nevidim zadne vychodisko..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ulice
Závislačka 2918 příspěvků 09.08.19 10:11

@Marrilla Já bych řekla, že jsem byla na potratu a odjela zpět do ČR. Těhotná.

unuděná
Echt Kelišová 8493 příspěvků 09.08.19 10:12
@Marrilla píše:
Ahoj holky.. tak jsem v prekerni situaci.. je mi 35 a asi dva roky zpatky jsem mela krizi, ze nikdy nestihnu mit dite a nepotkam spravnyho partnera. Pred zhruba pul rokem jsem se seznamila s jihoamericanem v irsku. Byl moc hodny a pozorny ale laska to nebyla. Vzhledem k tomu, ze mi rekl, ze je neplodny, tak jsem si rikala, ze spolu muzeme obcas travit cas a mit romanek. Vedel, ze budoucnost s nim neplanuju atp. Rekla jsem mu to nekolikrat. No a ejhle. Ukazalo se, ze se mylil. On si to totiz vydedukoval, protoze s zadnou s predchzich partnerek se mu dite nepovedlo. A ja se ho na zadny papir s potvzenim od doktora neptala! Je nadseny a mysli si, ze je to zazrak. Dite moc chce. Ja taky. Jenze uz pred timhle zjistenim to bylo na spadnuti. I pres to, ze to nebyl vazny vztah, je extremne zarlivy a nedaval mi zadny prostor. Chtel byt se mnou neustale. Jenze ja jsem hodne spolecensky covek a zacinal me opravdu dusit. Ted jsem v koncich, protoze mimi bych si moc chtela nechat. Jenze jsem nikdy neplanovala zit v irsku navzdy. Neumim si ani predstavit, ze by me dite muselo do irske skoly a stal by se z nej ir! Par let jeste zustat muzu, ale copak mu pak muzu dite vzit? On zarli i na mou nejlepsi kamaradku, ze by mi s ditetem pomahala a bydlela se mnou, jelikoz s nim bydlet nechci. Nechci byt frustrovana mama. Zatim porad jen brecim. Jsem v 6tt. Probirame to s nim dokola a dokola ale jsme z toho uplne na prasky. Proste jina mentalita. Utect nedokazu. To mu zas nemuzu udelat. Je to hodny clovek. Taky se trapi. Chtela bych aby dite melo tatu, i kdyz na dalku, nechci mu ho uplne vzit. Ale mi rodice v cz uz jsou taky dost stari a taky se odtud nechci divat jak starnou jeste vic a pak jet akorat na pohreb. Proste tady nechci zit dalsich 20let!! On uz souhlasil s potratem, at mame oba svaty klid. Ale pritom by to bylo tak milovane dite. Nedokazu si tehotenstvi uzivat kdyz vim ze bude jak tato vezenska koule na noze a bude mi branit byt stastna. Nevidim zadne vychodisko..

Ach jo :roll: Na to, že je ti 35 jsi teda moc rozumu nepobrala. Věřit jihoameričanovi neplodnost :mrgreen: :pankac: Neměla jsi mu o těhotenství vůbec říkat a odjet domů. Jo, byla by to podpásovka, ale určitě lepší, než jít teď na potrat. Můžeš s ním tak maximálně probrat možnost, že si dítě necháš, jeho neuvedeš do RL, ale bude ho moci vídat, když přijede. Nebo zůstaň v Irsku s ním, ale troufám si myslet, že půjdete do roka od sebe tak jako tak.

Eemii
Neúnavná pisatelka 17631 příspěvků 09.08.19 10:15

Odjela bych těhotná domu. Neriskovala bych pak pripadne soudní tahanice o dítě v jiné zemi.

Russet
Neúnavná pisatelka 17984 příspěvků 09.08.19 10:16
@Marrilla píše:

To máš za to, že spíš s chlapem, se kterým nechceš strávit zbytek života. Holt za chyby se platí. Akorát to odnese dítě.

Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 09.08.19 10:17

No opravdu nezáviděníhodná situace. Ale já bych asi řekla, že jdu na potrat, na který bych ve skutečnosti nešla a zdejchla bych se zpět do Čr, kde bych se časem miminku pokusila najít tatínka náhradního. Fér to není, ale než žít celý život ve stresu z nevyhovujícího partnera na místě, kde vlastně ani žít nechci :nevim: A jít na potrat v 35 by podle mě bylo holý bláznovství.

Kotatko03
Echt Kelišová 8835 příspěvků 09.08.19 10:18

Uf, mám pocit, že žádné řešení nebude ideální, spíše budeš muset volit menší zlo. Z pohledu Tebe, můžeš se sebrat, odjet do ČR a na otce dítěte kašlat a malé vychovávat sama. Což by asi bylo pro Tebe nejpřijatelnější řešení.

Kotatko03
Echt Kelišová 8835 příspěvků 09.08.19 10:19
@Russet píše:
To máš za to, že spíš s chlapem, se kterým nechceš strávit zbytek života. Holt za chyby se platí. Akorát to odnese dítě.

Souhlasím…bohužel je to tak.

unuděná
Echt Kelišová 8493 příspěvků 09.08.19 10:20

@ulice @Popokatepetla Holky, asi bych to udělala taky tak, pokud by bylo jasné, že těhotnou mě odjet nenechá. Může se vymlouvat, že ten potrat a vše okolo s ní zamávalo a proto chce jet dom.

petra.hogreta
Povídálka 24 příspěvků 09.08.19 10:20

Asi si budeš muset vyjasnit priority, nemůžeš mít všechno. První jestli tedy dítě za těchto podmínek chceš a nebo ne. Ale vzhledem ke tvému věku a k tomu, jak píšeš, předpokládám to první. Pokud je pro tebe prioritní, aby dítě mělo biologického tátu a vztah s ním, budeš muset zůstat v Irsku. Pokud je pro tebe ale důležitější být s rodinou v Česku a v Irsku žít nechceš, asi se toho, že tvoje dítě bude mít poblíž svého otce, budeš muset vzdát.

Z toho, co píšeš, mi tvůj „partner“ nepřipadá zrovna jako někdo, s kým bych chtěla vychovávat dítě. Ani ho nemiluješ, je žárlivý a majetnický (třeba tohle by mi k tomu, abych zdrhla, bohatě stačilo), bydlet s ním nechceš… A ani se nezachoval zrovna fér, když ti sdělil, že je neplodný, aniž by to byla pravda. Dostal tě dost neférovým jednáním do téhle situace. Asi bych taky byla nefér, ale chránila bych své ještě nenarozené dítě - „partnerovi“ bych řekla, že jsem šla na potrat, přestěhovala se zpět do Česka a dítě vychovávala sama s tím, že se třeba časem naskytne člověk, který by mému dítěti mohl dělat tátu. Zní to hrozně, asi bych se necítila nejlíp, ale podle mě je to to nejlepší, co můžeš pro to malé nenarozené mimino udělat. Někdy je lepší žádný táta, než žárlivý a majetnický táta, kterého máma ani nemiluje, ani s ním nežije, ani nic… Podle mě by ti dělal jen problémy a bůhví, jak by se k výchově dítěte stavěl. Děsit se toho, že s malým nebudu moct třeba ani na návštěvu do ČR, protože jeho otec by to mohl považovat za únos… Nevím, tohle bych řešit nechtěla a v zájmu dítěte bych byla raději za megeru a „partnerovi“ lhala.

Pvln34
Kecalka 194 příspěvků 09.08.19 10:32
@Eemii píše:
Odjela bych těhotná domu. Neriskovala bych pak pripadne soudní tahanice o dítě v jiné zemi.

Maximálne súhlasím.
Susedka si pred par rokmi vzala krajana, avšak ona pracovala na vysokom poste v Belgii. Dopadlo to tak, že sa to ťahá na súde už X rokov, on to dieťa pravidelne berie a nevracia a Ona musí platiť alimenty JEMU, jelikoz zarába nadpriemerne :poblion: on nedela nič.
Ja by som podobný osud pre svoje dieťa neriskovala a proste sa zobrala spet do ČR, ideálne tak, aby on nevedel kde ta hľadať. Jo, je to nefer voči nemu ako otcovi, ale eliminujes tým veľa prípadných rizík (medzinárodný únos dieťaťa, psychické týranie teba - to sa už beztak deje, keďže ti zakazuje kamarátov, atď)

arinecka
Kelišová 6746 příspěvků 09.08.19 10:47

@Marrilla On souhlasil s potratem, aby jste měli oba klid, tak bych mu řekla, že jsem na něm byla a odjela domů. I když to není ani trošku fér, tak asi jinou možnost nemáš, pokud by se dítě narodilo tam, tak už se nehneš :nevim:

Russet
Neúnavná pisatelka 17984 příspěvků 09.08.19 10:57
@Pvln34 píše:
Maximálne súhlasím.
Susedka si pred par rokmi vzala krajana, avšak ona pracovala na vysokom poste v Belgii. Dopadlo to tak, že sa to ťahá na súde už X rokov, on to dieťa pravidelne berie a nevracia a Ona musí platiť alimenty JEMU, jelikoz zarába nadpriemerne :poblion: on nedela nič.
Ja by som podobný osud pre svoje dieťa neriskovala a proste sa zobrala spet do ČR, ideálne tak, aby on nevedel kde ta hľadať. Jo, je to nefer voči nemu ako otcovi, ale eliminujes tým veľa prípadných rizík (medzinárodný únos dieťaťa, psychické týranie teba - to sa už beztak deje, keďže ti zakazuje kamarátov, atď)

Je to dítě jich obou. Ale jestli on je klidně pro potrat, nemuselo by mu vadit dítěte se vzdát a pustit ji do Čech dobrovolně.

Čičorečka
Závislačka 2652 příspěvků 09.08.19 11:12

@petra.hogreta naprosto souhlasím. Situace nezáviděníhodná. Bez ztráty kytičky nejde vyřešit.

edding400
Kecalka 277 příspěvků 09.08.19 11:12

Super je třeba stridava péče s argentincem… Pak taky můžeš několik let dítě nevidět. Už zde několikrát navrhované řešení je asi nejlepší. Prostě odjezd do ČR, jeho neuvadet v rl.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama