Těhotenství v mladém věku

Anonymní
7.6.21 21:24

Těhotenství v mladém věku

Ahojky holky, chtěla bych se tady s Vámi poradit. Mám za sebou 2 potraty- z ničeho nic ( oba dva 8+4 ). Dnes mě Dr. řekla, že mi udělá podrobnější testy z krve ( štítná žláza, genetika…) a partnerovi vypsala žádanku na spermiogram. Po dlouhé diskuzi s přítelem mi přítel řekl, že ve svých letech - 28 let toto nebude podstupovat. Nemám problém otěhotnět ale spíše udržet plod, aby se vyvíjel jak má. Poradíte mi, co dál? Vaše zkušenosti atd. Děkuji za cokoliv. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8997
7.6.21 21:27

Asi bych se zamyslela, jestli je partner ten pravý do života když ma problém s jedním blbým vyšetřením kde se jen vystrika do kelímku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24774
7.6.21 21:28

Tak bez vyšetření na obou stranách se to neobejde. Problém může být i na straně muze.
S jeho přístupem a statutem přítele by mi teda sakra začala blikat kontrolka, jestli s někým takovým chci mít rodinu a nest vsechny ty starosti, co to obnáší, když má problém ustřiknout si do skleničky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
7.6.21 21:30

Můj brácha byl teď na spermiogramu taky jim to nejde, nakonec bratr je zdraví ale problém je v partnerce ale podstoupil to vždyť to trvá chvíli říkal že to nebylo tak hrozný.. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17098
7.6.21 21:34
@Anonymní píše:
Ahojky holky, chtěla bych se tady s Vámi poradit. Mám za sebou 2 potraty- z ničeho nic ( oba dva 8+4 ). Dnes mě Dr. řekla, že mi udělá podrobnější testy z krve ( štítná žláza, genetika…) a partnerovi vypsala žádanku na spermiogram. Po dlouhé diskuzi s přítelem mi přítel řekl, že ve svých letech - 28 let toto nebude podstupovat. Nemám problém otěhotnět ale spíše udržet plod, aby se vyvíjel jak má. Poradíte mi, co dál? Vaše zkušenosti atd. Děkuji za cokoliv. :)

A proc to nechce podstoupit? Ego, strach, nebo dítě nechce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
7.6.21 21:35

Já ho asi chápu. Krom toho, ze je mladej a tyto problémy nečekal, tak já bych to nepovažoval za „blbé ustriknuti do kelimku“. Mně by teda bylo velmi nepříjemný, kdybych v nejake lékařské kabině musela masturbovat s pocitem, že proste musim vyvrcholit.. to si radši nechám stokrát vzít krev, půjdu na x pohovoru atp. Ale zas na druhou stranu, pokud by se problém ukázal u ženy, bude dost možná ona muset podstoupit i horší věci, než odběr krve. A ať je to sebevíc nepříjemné, pokud bych o dítě fakt stala, tak bych to podstoupila. Nebyla to ze strany přítele jen prvotní reakce, šok..? Dejte tomu čas. Pokud by i s odstupem trval na tom, že nikdy na žádné vyšetření nepůjde, tak bych ais šla o dům dál. Hledat někoho, kdo s měnou to dítě bude chtít i přes různé překážky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31312
7.6.21 21:40

Může být problém u partnera, který ty potraty způsobuje. Není to o věku ;) Spermiogram je jedno z prvních vyšetření, které pár postupuje.
Takže jestli dítě chcete oba, budete pro to muset oba něco udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53485
7.6.21 21:46

Tak ty asi taky nebudeš žádná „stařena“, že, a stejně se ti dějou takový smutný věci. Problém se spermiema může mít stejně snadno i osmnáctiletej. Zcela na rovinu bych s ním promluvila, jestl ty děti fakt chce a jestli mu přijde fér, aby do tebe píchali řezali horem dolem a muselas roztahovat nohy na desítky doktorů a jemu dělá problém JEDEN odběr. Pokud by na svém stanovisku trval, vážně bych popřemýšlela, jestli je tohle člověk, na kterého se můžu ve všech ohledech spolehnout a v těžkých chvílích se o něj opřít. Neb s nikým jiným bych si teda děti nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14307
7.6.21 21:47

Souhlasím s @Midaku. Jestli je to čerstvé info, nechala bych mu pár dnů, aby to strávil, a pak na to zavedla řeč znovu. Mého muže spermiogram úplně traumatizoval (jak odběr, tak výsledek. Nicméně dítě chtěl hodně, takže to podstoupil několikrát) a to je normální, dospělej chlap. Je to trochu chyba systému - muži nejsou zvyklí chodit na pravidelné prohlídky, ač by jim prospěly, a když se s nimi potom chce někdo bavit o něčem tak citlivém, jako je plodnost, tak je to úplně uzemní :nevim:

Nicméně pokud by byl razantně proti i později, jako partnera bych ho dost přehodnocovala. Už proto, že správný partner nenechá svoji partnerku opakovaně projít tak těžkou zkušeností, jako je potrat, jen kvůli svému egu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
7.6.21 22:02
@Midaku píše:
Já ho asi chápu. Krom toho, ze je mladej a tyto problémy nečekal, tak já bych to nepovažoval za „blbé ustriknuti do kelimku“. Mně by teda bylo velmi nepříjemný, kdybych v nejake lékařské kabině musela masturbovat s pocitem, že proste musim vyvrcholit.. to si radši nechám stokrát vzít krev, půjdu na x pohovoru atp. Ale zas na druhou stranu, pokud by se problém ukázal u ženy, bude dost možná ona muset podstoupit i horší věci, než odběr krve. A ať je to sebevíc nepříjemné, pokud bych o dítě fakt stala, tak bych to podstoupila. Nebyla to ze strany přítele jen prvotní reakce, šok..? Dejte tomu čas. Pokud by i s odstupem trval na tom, že nikdy na žádné vyšetření nepůjde, tak bych ais šla o dům dál. Hledat někoho, kdo s měnou to dítě bude chtít i přes různé překážky.

Jasně, že by asi nikdo nešel na takové vyšetření s radostí, ale ženy se taky nikdo neptá, jestli se jí chce ležet s roztaženýma nohama před kdoví kolika doktory. A podstupovat plno bolesti a strachu. Mnohdy zbytečně. Narozdíl od toho je tohle vyšetření akorát o chvilkovém pocitu studu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9144
7.6.21 22:14

Porovnej si, čím si procházíte. On má jít na trapnou proceduru. Ty zažíváš potraty. Pokud by nešel, už bych s ním dítě a vztah neplánovala. Nechala bych to chvíli vyhnít (bez snažení o miminko) a pokud by názor nezměnil, rozešla bych se kvůli svému zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
7.6.21 22:16

A ten věk je jako co? Kamarádčin manžel musel i na nějakou drobnou operaci a to si myslím, že mu ještě ani těch třicet nebylo. Po tom zákroku se postupně podařily i tři děti. A před ním bylo jen několik potratů.

Opravdu bych se zamyslela, jestli je tohle člověk, se kterým zestárnout bez pocitu hořkosti, že se na mě vykašlal v takové chvíli. A navíc se klidně může stát, že se vám to deset let dařit nebude, ty už pak budeš moc stará a on zahnízdí někde jinde a Tobě zůstanou jen oči pro pláč.

A ano, manžel za sebou spermiogram má a rozhodně u něj nevedl podobné řeči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
7.6.21 22:20

Zeptala bych se, s čím má problém. Když si představím, čím musí ženy kvůli dítěti procházet (těhotenství, bolestivý porod), přijde mi fakt směšné, že má chlap problém stříknout do kelímku, vždyť to pro něj není ani bolestivé. Můj muž šel bez keců (bylo to kvůli tomu, že mi doktor stimuloval ovulaci, tak aby bylo potvrzené, že není problém u partnera) na spermiogram, naštěstí vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
7.6.21 22:27

@prejeta_zaba však tu ženu do toho taky nikdo nenutí. A předpokládám, že žádná tam nejde s nadšením a radosti. Taky si posteskne. Chlap si posteskl a hned z něj všichni dělají blbce, co není ochotný se vystříkat do kelímku. Já to prostě chápu, taky bych z toho nebyla odvařená, ale kdybych dítě fakt chtěla, postupně bych se s tím smirila a na vyšetření šla. Třeba se přítel zakladatelky taky s tím smíři a půjde tam. Jen vyjádřil prvotní šok. To my tu přece nevíme..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22649
7.6.21 22:33

@Midaku já toho přítele také chápu, že se mu na to nechce, navíc partnerka už 2× otěhotněla, tak si určitě říká, že co by tam dělal, že v něm problém není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat