Těhotenství v nevhodnou dobu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 16:12
Těhotenství v nevhodnou dobu

Ahoj. Prosím anonym.
Stalo se to, že jsem otěhotněla. Dozvěděla jsem se to až po nastěhování se do domku, který musí projít kompletní rekonstrukcí.
Bydleli jsme v bytě a když nám nešlo zplodit miminko, tak jsme se na to vykašlali a už se přestali snažit. Na léto jsme se přestěhovali do domu, s tím, že budeme rekonstruovat. Jenže jsem po 2 měsících bydlení zde zjistila, že jsem těhotná. V bytě by to bylo lážo plážo, ale teď… no jde o to, že mám strach jak to zvládnu. Na malého se těšíme neskutečně, ale… má se narodit na zimu a v domě není zavedeno ústřední topení a jeho zavedení není zde zas tak jednoduché a levné. Jsou tu kamna. V každé místnosti krbová na uhlí i dřevo a je pravda, že místnosti jsou malé a nízké a dají se lehce vytopit + jsem přemýšlela přikoupit elektrické radiátory a holt zaplatit po sezoně navíc na elektrice. Nedovedu si ale představit běhat přikládat mezi dvěmi kamny a miminkem, ale bohužel na zavedení topení tolik financí nezbude. Protože buď uděláme místnosti krásné obyvatelné a bude se topit v kamnech jednu zimu nebo to topení a bude se žít v jedné místnosti :nevim:. Je to starý dům, takže vcelku bez ničeho a my ho chtěli postupně dávat dohromady, jenže stalo co se stalo a vybavicka taky takových 25tisic sežere.
Opravdu si nechceme brát žádné půjčky a tak prostě děláme měsíc co měsíc postupně.
Zase si říkám, že i dřív to zvládali, hlavně že bylo pro dítko hezké prostředí, čisto a teplo. :nevim:

Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 13.08.19 16:15

:lol: hlavně klid. Máme starou chalupu, kamen několik a i mezi patry a fakt to není o běhání mezi kamny a dětmi. Proste jednou za čas přiložíš. Udělala bych pořádné místnosti a topení až za rok.

kjhui
Závislačka 2643 příspěvků 13.08.19 16:27

Rekla bych nový kotel a radiátory všude, a „na hezky“ kuchyň a jednu cimru. A ostatní pokoje a chodby později postupně.

S děláním radiátorů (popř. elektrika, voda) později si rozdrbete ty cimry které byste už „na hezky“ měli udělané.

Než se dítě rozlozí do roka ti bude stačit jedna čistá místnost plus nějaké to místo na sušení prádla apod. A kuchyň samozřejmě. A radši mít třeba jednu koupelnu „na hezky“ a zbytek baráku pak za pochodu.

monzaj
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 13.08.19 16:28

Také jsem porodila syna do rekonstrukce baráku… Vytapeli jsme dvě místnosti - ložnici plus kuchyň, do koupelny a na WC jsme si pořídili elektrické a zvládli jsme to.. Syn vyrůstal na staveništi a řekla bych, že si to dost užíval - měl k dispozici štěrk, písek, pomáhal tátovi.. složitější je to s úklidem, ale jak jsem psala zvládlo se to ;)

martina bl
Kecalka 142 příspěvků 13.08.19 16:50

Udělejte topení, stejně budete s mimi potrebovat jen kuchyň a ložnici :mrgreen:

zuza92
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 13.08.19 16:56

Taky jsme začali rekonstrukci a já zrovna otěhotněla. Prostě jsme si mákli. Dělaly se rozvody elektřiny, vody. Necelý měsíc před termín se na nás vykašlal obkladač. Všechno musel dodělat manžel sám. Když jsem byla v porodnici měl týden dovolenou a makal ve dne v noci abychom se měli kam vrátit. Byly hotové 2 místnosti kuchyň a koupelna. Záchod fungoval ale byl v původnim stavu. Dětský pokoj, záchod a chodba se dělali až s dcerou. Neboj to zvládnete :kytka:

tmeren
Stálice 54 příspěvků 13.08.19 17:04

Udělejte topení :palec: mně se narodila holčička v březnu, takže jsme topili max dva měsíce ve stejný situaci jako ty :roll: my teda měli provizorně kamna tak, že vytopily patro, ale byly tady na hoře - občas kouř, když prikladas = nervy, že to malá bude dýchat - větrání = nervy, že nastydne… Neustálá starost o topivo (z toho bordel), prach… Tenhle rok už jsem řekla dost a zařídili jsme tepelný čerpadlo. Takže za mě s obdobný situace si udělejte rozhodně topení, i kdyby jen v jedné místnosti :think:

Kriss Tina
Extra třída :D 11684 příspěvků 13.08.19 17:05

Udělala bych topení, i kdyby ste mělo být nějakou dobu v jedné místnosti jako v garsonce :nevim: stejně byste pak zas všechno zničili až by se dělalo topení. A mimčo nezabere prakticky žádné misto takže lepší jedna místnost a pohoda než narychlo dělat celý dům bez topení

Any111
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 13.08.19 22:22

Taky si myslím, že je vždy lepší udělat na čisto jednu nebo dvě místnosti, ať si pak nenosite bordel po celém domě :nevim:. Už jsem v pár rekonstrukcích bydlela a nejhorší je dělat všechno naráz a mít bordel úplně všude

Váš příspěvek
Reklama