Těhotenství v pozdějším věku a bez taty?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2.1.22 15:57

Těhotenství v pozdějším věku a bez taty?

Ahoj holcicky…
no… nevím kde úplně začít :(
Takže, letos v září mi bude 40. Mám dceru 12 a synka 4 roky.
Na Silvestra jsem si stále myslela, že zpoždění MS náleží prodelanemu Covidu v říjnu, měla jsem ji rozházenou…
Jenže test ukázal naprosto zřetelné //.
Obě moje děti neměly zrovna štěstí na tatínka, každý má zaprvé jiného a ten první nadelal dluhy a otec synka zemřel v červnu minulého roku (sebevražda). Už jsme spolu sice nežili ale podepsalo se to na nás všech dost… Takže - já už skoro rok chodila s přítelem. Žádný super vztah to teda není ale on je vcelku obětavý a milující, nicméně má taky určitou diagnózu. Třeba že mě stále ujišťoval, že má slepé náboje a já (jak stará tak blba) to tak zkrátka nechala :roll:
Když jsem mu to oznámila, byl samozřejmě “v rozpacích,” neni divu, je mu skoro 48…
No a od ty doby veee divny řeči, nejdřív že tedy záleží na mě, pak zase že spis ne, až začal s potratem :? No.. moje obd děti byly plánované a z lásky. Nejsem v žádných existenčních problémech, děti jsou uzasne, i když synek je na mě dost závislý a jsme hodně propojeni…
Js jsem sice ještě na gynde nebyla a nic poradne nevím, ale :zed: co mám dělat? Jak se rozhodnout? Co se týče mě, já zvládla téměř sama děti dvě, ale jedine, co mě tam ruší teď, je ten tatinek no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2044
2.1.22 16:01

Já na tvém místě bych šla na potrat. Ale ty nejseš já, takže se stejně budeš muset rozhodnout podle sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34112
2.1.22 16:03
@Smajlilinka píše:
Ahoj holcicky…
Na Silvestra jsem si stále myslela, že zpoždění MS náleží prodelanemu Covidu v říjnu, měla jsem ji rozházenou…
Obě moje děti neměly zrovna štěstí na tatínka, každý má zaprvé jiného a ten první nadelal dluhy a otec synka zemřel v červnu minulého roku (sebevražda). Už jsme spolu sice nežili ale podepsalo se to na nás všech dost… Takže - já už skoro rok chodila s přítelem. Žádný super vztah to teda není ale on je vcelku obětavý a milující, nicméně má taky určitou diagnózu. Třeba že mě stále ujišťoval, že má slepé náboje a já (jak stará tak blba) to tak zkrátka nechala :roll:
Když jsem mu to oznámila, byl samozřejmě “v rozpacích,” neni divu, je mu skoro 48…
No a od ty doby veee divny řeči, nejdřív že tedy záleží na mě, pak zase že spis ne, až začal s potratem :? No.. moje obd děti byly plánované a z lásky. Nejsem v žádných existenčních problémech, děti jsou uzasne, i když synek je na mě dost závislý a jsme hodně propojeni…
Js jsem sice ještě na gynde nebyla a nic poradne nevím, ale :zed: co mám dělat? Jak se rozhodnout? Co se týče mě, já zvládla téměř sama děti dvě, ale jedine, co mě tam ruší teď, je ten tatinek no :nevim:

Rozhodnout se musíš podle sebe, jestli si dítě chceš nechat, tak nech, v opačném případě nenechávej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9021
2.1.22 16:05

No jako koukám, že ty děti nemají štěstí ani na maminku. :roll:

Tak co no, pořídíš si třetí a pojedeš ve stejném trendu dál. Vztah na nic, ale děcko na cestě. Tak hlavně, že tě ten milující a obětavý chlap posílá na potrat. :roll:

Třeba pak stihneš ještě čtvrté s jiným stejně milujícím …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7197
2.1.22 16:06

Na tvém místě bych šla na potrat, ve 40letech neni zapotřebí zažít kdejaké dobrodružství. Myslím, že obstarat dvě děti sama je až dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
2.1.22 16:06

Sla bych s ohledem na starsi deti na potrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
2.1.22 16:07

Já bych si miminko určitě nechala, i kdyby ho otec nechtel. Mám jen mámu, otec mi nechybí. Máme krásný vztah, je to má nejlepší kamaradka. Zvládnete to :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3654
2.1.22 16:14
@Šmoulice píše:
No jako koukám, že ty děti nemají štěstí ani na maminku. :roll:

Tak co no, pořídíš si třetí a pojedeš ve stejném trendu dál. Vztah na nic, ale děcko na cestě. Tak hlavně, že tě ten milující a obětavý chlap posílá na potrat. :roll:

Třeba pak stihneš ještě čtvrté s jiným stejně milujícím …

Docela hnusny komentář ne? Jak jako děti nemají štěstí ani na maminku? Každá žena nemá štěstí na partnery a neznamená ze není milující matka, mas dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1406
2.1.22 16:17

Řekla bych, že když jsi zvládla prakticky sama dvě, zvládneš za stejných okolností i třetí. Ale záleží samozřejmě jen na tobě. Jestli se na to necítíš a bojíš se problémů ze strany otce, není co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13120
2.1.22 16:21
@Smajlilinka píše:
Ahoj holcicky…
Js jsem sice ještě na gynde nebyla a nic poradne nevím, ale :zed: co mám dělat? Jak se rozhodnout? Co se týče mě, já zvládla téměř sama děti dvě, ale jedine, co mě tam ruší teď, je ten tatinek no :nevim:

Já ti nevím, rozhodnout se musíš sama, to je jasný. Píšeš, že nemáš žádný existenční problémy, ale zvaž, jestli bys zvládla uživit sama tři děti, když chlap odejde, a ty budeš s miminem na rodičáku. Věk už taky tomu všemu moc nenahrává no. Kdybych byla na tvém místě, tak bych asi volila přerušení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6029
2.1.22 16:31
@VitaminC píše:
Sla bych s ohledem na starsi deti na potrat.

Souhlas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9705
2.1.22 16:34

Navíc v pozdním věku rodičů se dítě nemusí narodit zdravé. Zvládneš sama péči o dvě děti a třetí třeba postižené, co potřebuje dennodenní plnou péči celý život?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10521
2.1.22 16:41

Mě by zajímalo, jaké máš zaměstnání, že při dvou dětech nemáš jako samoživitelka problémy a další dítě by taky nebyl problém.
Pokud nemáš nějakou doživotní vysokou rentu nebo výsluhu nebo já nevím co, co dostáváš bez ohledu na tvůj zdravotní stav, tak bych s ohledem na ty dvě starší asi toto dítě nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
2.1.22 16:46

Upřímně? Já bych do toho nešla. Ve čtyřiceti a s vyhlídkou na to, že budete trojnásobná samoživitelka? Ne. Místo miminu bych ten čas věnovala těm dvěma, které už mám. A když k tomu ještě přičtu, co za otce by to další dítě mělo, tak už vůbec ne. Třeba je to nepopulární názor, ale geny nikdy úplně nepřevezete. Ani výchovou ne. U některých diagnóz je bohužel i dost pravděpodobné, že je děti po rodičích zdědí. Já osobně bych neriskovala si s takovými muži dělat děti… Místo toho bych řešila, proč si pořád dokola vybírám tento typ partnera. Vždyť to není dobré ani pro vás, ani pro ty děti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11002
2.1.22 16:47

Potrat, vzhledem k věku, každé dítě jiného otce, na děti bys byla sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat