Těhotenství v zahraničí 1. trimestr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 14:07
Těhotenství v zahraničí 1. trimestr

Ahoj, jsem v USA a dnes jsem zjistila že jsem těhotná. Mám z toho obrovskou radost ale zároveň strach. Přijela jsem za přítelem který tady má práci, já mám zpáteční letenku na srpen. Tak nevím jestli si mám prebukovat let a letět domu nebo tady vyhledat gynekologii a když bude vše v pořádku tak tady zůstat. Od půlky července do konce července chceme cestovat po okolí. Má někdo zkušenosti s těhotenstvím v 1.trimestru v zahraničí? Co by jste mi doporučili? Moc děkuji za odpovědi :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21371 příspěvků 1 inzerát 24.06.19 14:10

No zůstat, co pojištění, oni tě tam nechají na jaké vizum? On tě bude živit, zaplatí porod? Běž kolem 8tt na vyšetření, budeš si ho muset nejspíš zaplatit.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2471 příspěvků 24.06.19 14:13

Kolem 8tt si zajdi k doktorovi na potvrzení těhotenství a pokud budeš už kolem 12tt zpátky v ČR, tak nic neřeš a na NT screening si zajdi až v ČR, nejlépe zavolej svému gynekologovi v ČR a on ti poradí.

Maminanamatersky
Kecalka 495 příspěvků 24.06.19 14:18

Zajit v usa na gyndu pro potvrzeni těhotenství si urcite muzes. Ale budes to muset zaplatit a nejlevnejsi to nejspis nebude. Jak bys tam pak chtela zustat? To asi jen tak nejde, ze jo. Predpokladam, ze jsi tam pouze na Estu. Musela by sis zadat o dlouhodoba viza a ty jen tak nekomu nedaji, a privandrovalce s bubnem uz vubec. Jejich politika je v tomhle hrozne prisna. Predstavujes si to jak hurvinek valku. Takze kdyby me netizily penize, tak bych si tam treba dvakrat zasla na gyndu, jestli je vsechno ok a v srpnu se normálně vratila domu. Jinak hned.

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Kelišová 7109 příspěvků 24.06.19 14:46

Ježíš, myslí, jestli jet okamžitě domu nebo když ji řeknou, že je to prosperující těhotenství, tak vydržet do toho srpna (jak saně zas, že kdyby náhodou si nějaká slépka mohla začít život v Americe) :lol: zakladatelko ono se dělá celkem dost vyšetření v prvním trimestru, kolik si týden?

P4ja
Extra třída :D 10040 příspěvků 24.06.19 15:31

Víš jak, můžeš být bez problémů a zůstat do srpna a nebo nikdy nevíš, co se stane. V první řadě bych si zjistila jestli pojišťovna bude plnit, pokud bys nedejboze měla nějaké komplikace.

Co se týká vyšetření, pak není je screening ve 12tt, ale mně nabírali později a dvakrát a byl to nějaký kombinovaný test. Takže volala bych pojišťovnu a svého gynekologa tady.

A s letenkou neporadím, jestli se ta tvoje dá nějak posunout nebo tak.

Deni-sa
Nováček 6 příspěvků 24.06.19 16:34
@pikola
@pikola píše:
No zůstat, co pojištění, oni tě tam nechají na jaké vizum? On tě bude živit, zaplatí porod? Běž kolem 8tt na vyšetření, budeš si ho muset nejspíš zaplatit.

Abych to upřesnila, nechceme tady zůstat přítel má tu práci taky jen do srpna, žít budeme v ČR.

Deni-sa
Nováček 6 příspěvků 24.06.19 16:37
@Bubla_Bučková píše:
Ježíš, myslí, jestli jet okamžitě domu nebo když ji řeknou, že je to prosperující těhotenství, tak vydržet do toho srpna (jak saně zas, že kdyby náhodou si nějaká slépka mohla začít život v Americe) :lol: zakladatelko ono se dělá celkem dost vyšetření v prvním trimestru, kolik si týden?

Ano přesně tak jsem to myslela. Teď jsem v 5 týdnu.

Deni-sa
Nováček 6 příspěvků 24.06.19 16:39
@Janina81 píše:
Kolem 8tt si zajdi k doktorovi na potvrzení těhotenství a pokud budeš už kolem 12tt zpátky v ČR, tak nic neřeš a na NT screening si zajdi až v ČR, nejlépe zavolej svému gynekologovi v ČR a on ti poradí.

Děkuji moc za radu. Vím že se musí brát kyselina listová, u nás se dává těhotným nějaká na předpis, nebo si můžu koupit volně prodejnou?

Deni-sa
Nováček 6 příspěvků 24.06.19 16:43
@Maminanamatersky píše:
Zajit v usa na gyndu pro potvrzeni těhotenství si urcite muzes. Ale budes to muset zaplatit a nejlevnejsi to nejspis nebude. Jak bys tam pak chtela zustat? To asi jen tak nejde, ze jo. Predpokladam, ze jsi tam pouze na Estu. Musela by sis zadat o dlouhodoba viza a ty jen tak nekomu nedaji, a privandrovalce s bubnem uz vubec. Jejich politika je v tomhle hrozne prisna. Predstavujes si to jak hurvinek valku. Takze kdyby me netizily penize, tak bych si tam treba dvakrat zasla na gyndu, jestli je vsechno ok a v srpnu se normálně vratila domu. Jinak hned.

Já si rozhodně nic nepředstavuji, nikdo tady zůstávat nechce v srpnu se máme vrace domu a nazpět už nepojedeme. Dekuji za názor

P4ja
Extra třída :D 10040 příspěvků 24.06.19 16:44

@Deni-sa No listovka je dobrá hlavně před početím. Teď už toho moc nezachráníš. A pokud budeš dobře jíst a jedla jsi, tak bych to neřešila.

Kelišová 7109 příspěvků 24.06.19 16:44

Tak jestli je letenka půlka srpna max, můžeš to dát :think: ono někde dělají screening v jeden den, někde chtějí krev nabrat 10. týden a ve 12. pak přijdeš… No je určitě spousta žen, který na nic takového nechodí. Taky se zkoumají protilátky a třeba cukrovka. Jo a pozor na ten screen jsou taky čekačky…podle letenky bych zařídila hlavně ten screen, v Americe bych si nechala udělat utz kolem 8 týdne a jestli dělají i nějaké odběry :nevim: jo a taky ti může za měsíc být pěkně blbě :mrgreen:

Kelišová 7109 příspěvků 24.06.19 16:47

Listovku můžeš volně prodejnou nebo vůbec ;)

Anirett
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 24.06.19 16:48

@Deni-sa
listovka na předpis není, kup si ji v lékárně a řekni jim, že jsi na začátku těhotenství, určitě ti dají i kombinovanou kvůli vstřebávání
V ČR by se s Tebou teď taky nikdo měsíc nebavil - maximálně by potvrdili těhotenství a pak musíš počkat do 10.tt nejméně, než tě začnou „brát vážně“ - náběr na NT screening je asi v 11tt vyšetření do konce 13tt - je to nejspolehlivější vyšetření, dobré nevynechat - počkala bych ještě týden, potrvdila prosperující těhotenství (třeba si zaplatit HCG z krve, ale mohl by stačit i test z lékárny co na něm bude vidět sílení HCG) a zavolala do ČR poradit se s gynekologem - ten srpen je hloupý v tom, že budeš na hranici pro screening :/

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21371 příspěvků 1 inzerát 24.06.19 16:48

Já myslela, že se ptáš že by jsi tam zůstala na vždy. :nevim: tak to je ok, pokud se na to cítíš tak proč ne. Ani ten screening není nic co by bylo nějak hrozně zásadní, nebo se dá zaplatit a není to nic co by vás zruinovalo. Zašla bych si na potvrzení těhotenství a pak uvidíš.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama