Těhotenství v zahraničí 2018/2019

85
21.11.18 21:32

Těhotenství v zahraničí 2018/2019

Ahoj, není tu náhodou někdo těhotný v zahraničí? Všechny diskuse na toto téma jsou už staré, tak doufám, že se najde někdo, kdo řeší podobné problémy jako: Jak zvládnout dítě (nebo v mém případě dvojčata), když máte rodinu daleko. Jak vychovávat děti dvoj a více-jazyčně, atd :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

7586
21.11.18 22:14

@Thea42 já bydlím v Německu, ale už mám dítě roční. A těhotná znovu(asi :oops:) ještě nejsem :(. Ale řeším témata podobná i teď 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
568
21.11.18 23:37

Asi taky záleží jak daleko a kde… ja jeste nejsem těhotná ale snažíme se o mimi, tak resim kam na gyndu a jak to tam resit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
22.11.18 00:49

Ahoj, jsem těsně před porodem, bydlím v Německu a taky jsme tu s manželem sami = výchova bude jen na nás bez pomoci příbuzenstva. A určitě chceme, aby naše dítě ovládalo němčinu i češtinu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
22.11.18 01:05

Jee, to jsem ráda, že se nás tu pár našlo a třeba ještě další přibudou :-)
@Aduš8 @1Bublina a jakým jazykem mluvíte doma, jinými slovy jakým jazykem mluví váš partner? Můj manžel je Francouz a bydlíme v Lucemburku. Doma mluvíme zatím jen francouzsky a děti chceme pak dát do soukromé francouzské školky. Je to sice strašně drahé, ale chtěla bych, aby uměli dobře francozsky a česky. Takže státní školka, kde by měli lucemburštinu a pak němčinu mi přijde už moc. Jen se bojím, že čeština bude natolik menšinový jazyk, že mi budou rozumět, ale budou odmítat mluvit česky… Ale jestli máte partnery Čechy, tak to snad u vás nehrozí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
22.11.18 01:17

@Anny A Kde bydlíte, jestli se můžu zeptat? Já řešila to samé. A mám super klasickou doktorku, tak jsem si nechala gynekoložku doporučit. A měla jsem štěstí, že spadá přímo pod polikliniku (jednu ze 2 největších porodnic tady, která se mi svým přístupem moc líbí), tak mi to zároveň rovnou i řeší kde rodit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
22.11.18 01:20

@Thea42 U nás je to jednodušší, jsme oba Češi :nevim: Takže doma se mluví převážně česky, ale zase chci dítěti číst německý pohádky, uslyší němčinu v televizi, potom v jeslích a ve školce.. Takže jsme „jen“ na dvou jazycích. Třetí, angličtina, přibyde až později ve škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
599
22.11.18 07:31

Jsem dnes 5+0 a také bydlím v zahraničí. Manžel je cizinec, ale má tady celou svou rodinu, akorát že rodina bydlí cca 500 km daleko. V budoucnu se chceme stěhovat blíž k jeho rodině, ale to teda nebude v nejbližších letech, takže moc pomoci od nikoho čekat prozatím nemůžeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7586
22.11.18 09:12

Dobré ráno :kytka: @Thea42 manžel je Němec, bydlíme v Německu. Malý teď v roce začal chodit do německých jeslí. Já s malým mluvím jen česky, manžel jen německy. Podle dětské doktorky a vlastně všech příruček je hlavně nutné oba jazyky nemíchat. Už teď v jeho roce ví, že táta i Papa je jedna a ta samá osoba a taky podle toho mluví. Když je se mnou, křičí tatatata(je to tatínkova prdelka) a na něj křičí Papaaaa. :lol: taky si ale myslím, že němčina bude převládat, na druhou stranu je důležité, že bude rozumět mé rodině, protože manžel se se svými příbuznými téměř nestýká. Co se té samoty týká, my máme rodinu v okruhu 100km,bydlíme u hranic s ČR, ale stejně jsme tu sami. Nemůžeme večer nikam jít, malého bereme všude s sebou. Ale nestěžuji si. Je tedy pravda, že jsem ráda za jesle a možnost se vrátit v roce dítěte do zaměstnání. Za tři roky bych se jen s dítětem doma asi zcvokla :oops:. Naštěstí mám dítě, které se do holek v jeslích zamilovalo, od třetího dne tam chodí jako domů, udělá mamce pápá a nezájem. Teď je týden doma, má průjem a je to s ním k nevydržení, nudí se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7586
22.11.18 09:15

@1Bublina ahoj, to máte jednoduché. Co se té němčiny týká, kamarádce radili, aby na malého vůbec německy nemluvili(oba Češi), aby si nenaposlouchal tu špatnou výslovnost, kterou my Češi máme. Já když byla s malým sama, pouštěla jsem mu na Youtube německé dětské písničky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
22.11.18 09:19

@Aduš8 Na tom taky asi něco bude :think: No uvidíme, jsem na to sama zvědavá, je to moje první dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7586
22.11.18 09:56

@1Bublina já mám neteř v Anglii a ti s malým mluví jen anglicky(on je Brit). A přijde mi to tedy škoda, nikdy se nedorozumí se svojí vlastní babičkou, tetou… A sama si nedokážu představit s malým mluvit jen německy, nedá se to tak hezky vyjádřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
568
22.11.18 13:05

@Thea42
Bydlime ve Slovinsku. Muj pritel je Cech ale ma tu praci a mame to kousek od more - jsme oba teplomilni :D ale jsme tu teprve rok a doktory jsem si ještě obehala kdyz jsme byli v lete v CR. A vy budete rodit nejak brzy? Tak na zapade bych strach nemela tam to bude na dobre urovni. :) Slovinsko je na tom podobne jako CR takze to taky ujde :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.18 13:14

Těhotná v Německu

Ahoj, mám devítiletou dceru, bydlíme osm let v Německu. Mluví perfektně česky a německy a naučila se ještě anglicky. Jsem těhotná, muž je američan, původem z Kolumbie, takže náš syn bude mluvit anglicky, španělsky a česky :) Německy nejspíš ne (pokud ho tedy nebude učit starší dcera), příští rok se totiž stehujeme do Ameriky :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
23.11.18 10:54

@Anny A
Já mám termín ve druhé polovině dubna, ale počítám, že to bude spíše dříve, protože máme dvojčata.

Jazyky řeším ale už teď, přemýšlela jsem, že bych měla na manžela více mluvit česky, ale je to těžké, když umí jen pár slovíček a nemůžeme mít normální konverzaci. Navíc mi to přijde zvláštní mluvit doma česky…

Naopak když je u nás moje máma, tak na sobě krásně vidím, co píší články o tom, jak si děti fixují jazyk na rodiče. Je mi natolik nepříjemné na ni mluvit jinak, než česky, že mluvím občas česky na ní a pak to samé zopakuji manželovi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama