Těhotenství v zahraničí - Kanada

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 21:48
Těhotenství v zahraničí - Kanada

Ahoj vsem, jsme s pritelem v zahranici na pracovnich vizech. No a ja necekane otehotnela (pro rypalky: ano kondom jsme pouzili). Jenze ja ted nevim, co dal.

Oba praci mame, ted zarizujeme i mistni pojisteni abychom meli zdravotni peci zdarma, ale je to proste silena zmena planu… Kdybych si to nechala, do CR bychom se vratili asi az po porodu (vyhoda pro to male - dvoji obcanstvi). Ale vratili bychom se prakticky „do niceho“ a museli zustat u rodicu alespon do zacatku.

Jinak vysokou skolu uz mame za sebou, pritel ma praxi v CR i tady v Kanade. Ja mam rok praxi v CR a tady jsem jako Aupair (uplne mimo svuj obor).

Nemate s tim nektera zkusenosti? Jak byste jednali vy? Vzdy jsem chtela manzelstvi, domov, karieru a pote az mrne. Ted se me to obratilo vzhuru nohama a ja nevim, co dal. Je me 27 let, priteli 26.

PS: pojisteni uz mam a prvni info schuzku za sebou. Vse co se tyka tehotenstvi a porodu je v ramci tohoto pojisteni zcela zdarma.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
modravlocka
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 20.03.19 21:58

Je ti 27, máš přítele, hotovou školu,…a nevíš, co dál? :lol: Zní to jako vtip.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 20.03.19 22:04

A v čem je jako problém? POkud používáš jen kondom, tak snad musíš vědět, že pravděpodobnost tam je. Tak holt nebudeš mít mateřskou a nebudeš v Kanadě- očividně se chceš vrátit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 22:12

@modravlocka me to jako vtip neprijde :)

Az se vratim nebudu mit nic, mus se vratit k rodicum. Mela jsem v planu karieru a tohle me udelalo caru pres rozpocet. Mam velmi rozporuplne pocity a chtela jsem se pobavit s nekym, kdo si timhle prosel. To je cele.

VeHE
Závislačka 4209 příspěvků 2 inzeráty 20.03.19 22:17

Musíš sama cítit jestli to miminko chceš nebo ne. Navíc jste na to dva předpokládám. ;)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 20.03.19 22:22
@Anonymní píše:
@modravlocka me to jako vtip neprijde :)Az se vratim nebudu mit nic, mus se vratit k rodicum. Mela jsem v planu karieru a tohle me udelalo caru pres rozpocet. Mam velmi rozporuplne pocity a chtela jsem se pobavit s nekym, kdo si timhle prosel. To je cele.

A on se nevrátí a nepostará se? Jak to vidí?
Proč teda nezůstat tam, on bude makat a možná spadnete to nějaké kategorie pro příspěvky. Co vím, tak pro matky jsou v KAnadě hodně dobré podmínky.
A myslí na stará kolena, třeba to tu bude tak na houno, že mladej/mladá s kanadským občanství si vás vezme na prérie na důchod. Kariéru můžeš dělat i s děckem, záleží teda v čem.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 20.03.19 22:24
@Anonymní píše:
@modravlocka me to jako vtip neprijde :)Az se vratim nebudu mit nic, mus se vratit k rodicum. Mela jsem v planu karieru a tohle me udelalo caru pres rozpocet. Mam velmi rozporuplne pocity a chtela jsem se pobavit s nekym, kdo si timhle prosel. To je cele.

Jestli ti to pomůže, mam také neplanovane dítě. Ale tak to se stává. Člověk si může tisíckrát něco vysnivat, plánovat, očekávat, ale realita bývá často odlišná. Měla by ses naucit brát život trochu s nadhledem, rozlišit, co je skutečně důležité a některé věci přijmout tak, jak přichází. ;)
Osobně bych se na tvém místě s přítelem sbalila, vrátila se do ČR, za těch 9 měsíců zařídila bydlení a praci pro přítele (to teda ideálně hned) . Kanadské občanství pro dítě, pokud neuvazujete, že tam zůstanete, bych ozelela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 22:26

@jenny.fields
my jsme oba Cesi a chteli bychom to udelat tak,ze se vratime s miminem po 6 nedeli. Oba. Viza nam stejne dele neprodlouzi.
Ja uz v CR rok makala,takze bych teoreticky mela mit narok na materskou,pokud si to tady vse obeham.
Je to spis rana ve smyslu toho,ze jsme to necekali. Pritel me samozrejme podpori.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 22:28

@modravlocka
hm.. to se me prave nechce,protoze ja tu muzu pracovat za docela dobrych podminek a pritel taky. Nevim,kde by me ted tehotnou vzali,navic 30 hodin v letadle v 1.trimestru je dost nebezpecny.
Kazdopadne diky za komentar. Ver me, velmi se snazim brat veci a situace tak,jak jsou. Ale ted jsem tak emocne nestabilni,jako nikdy :D

veria
Nadpozemská drbna 25048 příspěvků 20.03.19 22:41

V Kanade je prý naprosto strašne zdravotnictví. Kamarádka tam žila rok, taky měla tohle pojištění ale bylo celkem k ničemu. Nenašla pediatra pro syna, nenašla gynekologa pro sebe, se vším museli na pohotovost kde se čeká mnoho hodin (třeba 10 hodin čekání, někdy i více). Když bylo něco akutního, musela jít do privátního zarizeni a tam to zaplatit. I z tohoto důvodu se odtamtud vrátila. Zjistila bych si co a jak se zdravotnictvím (třeba jsi v lepší oblasti - toto byl Montreal) a když tak se radši vrátila, tady mas peci v těhotenství špičkovou. Letadlem určitě v 1. Trimu ležet můžeš a z KanadY let snad netrvá 30 hodin. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 22:48

@veria
A kamaradka zila v jake provincii? My jsme v Alberte a zadne takove historky neznam :) . Zatim na me byli vsichni strasne mily a cekala.je max 10 minut (ale mam za sebou zatim jen 2 prohlidky).
Zalezi kde byla. My bydlime na malem meste a ta nemocnice je neskutecne rodinna. Hodne se o tebe zajimaji.
Minuly let trval s prestupem 30 hodin (nejlevnejsi letenka). A i doktorka rikala,ze ke to v 1.trimestru dost riskantni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 22:54
@veria píše:
V Kanade je prý naprosto strašne zdravotnictví. Kamarádka tam žila rok, taky měla tohle pojištění ale bylo celkem k ničemu. Nenašla pediatra pro syna, nenašla gynekologa pro sebe, se vším museli na pohotovost kde se čeká mnoho hodin (třeba 10 hodin čekání, někdy i více). Když bylo něco akutního, musela jít do privátního zarizeni a tam to zaplatit. I z tohoto důvodu se odtamtud vrátila. Zjistila bych si co a jak se zdravotnictvím (třeba jsi v lepší oblasti - toto byl Montreal) a když tak se radši vrátila, tady mas peci v těhotenství špičkovou. Letadlem určitě v 1. Trimu ležet můžeš a z KanadY let snad netrvá 30 hodin. ;)

Jinak u nas se me teda spickova pece moc nezda. Tady si muzes vybrat jestli budes rodit s family doctor, porodni asistentkou nebo primo doktorem. Neni to tak striktni a prijde me,ze jsou daleko vic otevrenejsi k tomu,co zena citi.

veria
Nadpozemská drbna 25048 příspěvků 20.03.19 22:55

V Montrealu, primo ve meste. Četla jsem i v rozhovoru s Dianou Kobzanovou o strašnem místním zdravotnictví, ze taky dlouho cekali když bylo něco s dcerou a ze když viděla ty hrozny doktory tak si radši vydupala císařský těžce však to druhé už porodila na Floridě. Ale možná je to specialita Québecu. Není prý výjimka čekát 17 hodin u lékaře.
Tak 30 hodin to jste museli hodně dlouho někde čekat na přestup, čistý čas v letadle je tak 10 hodin, tak byste holt vzali něco drazsiho.
Ale nevím co vlastně resis tak jestli jsi tam s dr spokojena tak tam zůstaňte.

pikola
Generální žvanilka 20514 příspěvků 20.03.19 22:56

Já bych hlavně doporučila svatbu, spousta papírování bude pak jednodušší

veria
Nadpozemská drbna 25048 příspěvků 20.03.19 22:58
@Anonymní píše:
Jinak u nas se me teda spickova pece moc nezda. Tady si muzes vybrat jestli budes rodit s family doctor, porodni asistentkou nebo primo doktorem. Neni to tak striktni a prijde me,ze jsou daleko vic otevrenejsi k tomu,co zena citi.
Říkám pece v těhotenství. Ta je opravdu na špičkové úrovni. Tolik vyšetření ti nikde jinde neudelaji. :D
Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama