Reakce rodičů na otěhotnění ve 20 letech

Anonymní
14.2.20 13:25

Těhotenství ve 20 let. - reakce rodičů

Zdravím především mladé maminky, které poprvé otěhotněli mezi 18-23 lety věku 8)
Zajímalo by mě reakce vašich rodičů, při oznámení, že budou prarodiče. Popřípadě jak jste jim to oznámily? Vtipně, nápaditě nebo jste to prostě vyklopili :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5924
14.2.20 13:33

Tak jestli bydlíš s přítelem a oba pracujete, tak bych se to rodičům říct nebála. Ale vtipy bych si odpustila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22134
14.2.20 13:36

Vtipně asi ne. Normálně. Pokud máš stálý vztah, partnera znají, máte na dítě podmínky, tak v pohodě.
My jsme dávali poukázky na vnouče. Ale bylo mi 26, po promoci a 2 roky vdaná. I tak ale reakce byly rozporuplné, šok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32866
14.2.20 13:41

Oznamovala jsem na vánoce, kdy dostali fotku ze screeningu v rámečku s textem kdy přiletí čáp..ale bylo mi 28..
ve 20ti bych z toho vtip nedělala…ale pokud bydlíš sama, máš dostudované, práci, atd..tak myslím že v pořádku…pokud jsi studentka, bydlíš s rodiči tak to bych se vtipů rozhodně vyvarovala..a před tím bych rodiče hodně opila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
14.2.20 13:43

Mamce jsem to řekla hned, normálně, byla ráda. Tatkovi jsem se to bála říct, vykecali mu to prarodiče, takže reakce ještě horší, než kdybych mu to řekla sama a hned. Bylo mi 23.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
14.2.20 13:43

Pokud mas hotovou skolu a mate svoje bydleni tak si myslim ze uplna pohoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 13:52

Tak ségra otěhotněla ve 20,mamka se stala babickou v necelých 40ti :lol: ja otěhotněla ve 23 po cca roce a pul snažení, ale obe se segrou jsme otěhotněly plánovaně a před rodičema jsme se tim, ze bysme se chtely v nejbližší době dite ani jedna netajily..
Akorát teda ségra to dala hned na první pokus, tak to byl trochu sok i pro ní, ze už :mrgreen: ale myslim, že rodiče meli radost no a když jsem otěhotněla ja, tak to byli úplně nadšený, tim, ze to nebylo hned..

• Nahlásit
  • Citovat
1314
14.2.20 13:53

Jelikož jsem ve 23 byla 6 měsíců vdaná, tak nic moc neříkali. Tak nějak se s tim pocitalo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 13:54

Tim jsem teda chtěla říct, ze hodně záleží jestli je miminko plánované, jestli žiješ s otcem dítěte, jestli si uz nekdy třeba s mamkou natukla téma, ze byste chtěli brzo miminko atd.
Ale jestli to je šok i pro tebe a žiješ třeba u rodičů, tak bych kolem toho moc velkY halo a komedii asi nedělala :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1314
14.2.20 13:55
@Anonymní píše:
Tak ségra otěhotněla ve 20,mamka se stala babickou v necelých 40ti :lol: ja otěhotněla ve 23 po cca roce a pul snažení, ale obe se segrou jsme otěhotněly plánovaně a před rodičema jsme se tim, ze bysme se chtely v nejbližší době dite ani jedna netajily..
Akorát teda ségra to dala hned na první pokus, tak to byl trochu sok i pro ní, ze už :mrgreen: ale myslim, že rodiče meli radost no a když jsem otěhotněla ja, tak to byli úplně nadšený, tim, ze to nebylo hned..

Tak mamka asi u te segry nemohla nic moc rikat, kdyz sama to zvládla jeste rychleji (jestli spravne pocitam).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 13:57

Můj manžel kdysi přišel s tím, že se stejně starou přítelkyní čeká dítě. Rodiče moc nadšení nebyli, no co už. Bylo jim 21, chodili spolu tak 3 měsíce. Ditku bude letos 15, tak doufáme, že nepůjde ve šlépějích, ve 20 by mělo maturovat výhledově. Ale to snad nemáte podobnou situaci. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.2.20 14:01
@Leillinka píše:
Mamce jsem to řekla hned, normálně, byla ráda. Tatkovi jsem se to bála říct, vykecali mu to prarodiče, takže reakce ještě horší, než kdybych mu to řekla sama a hned. Bylo mi 23.

A to si byla nějak těsně po škole bez prostředků a živili te rodiče? S klukem kteryho si znala měsíc, nebo kde byl problém? Mne přijde 23 vek úplně v pohodě na první dítě, ja teda porodila uz ve 24. Ale otěhotněla ve 23. Planove a nějak ai neumím představit, že by kvůli tomu táta vyváděl :lol: nějak nechápu proč u dospělý ženský :lol: to bych chapala tak do tech 20ti let, když holka sotva odmaturovala a v práci se ani neohrala

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.2.20 14:03
@1mila2 píše:
Tak mamka asi u te segry nemohla nic moc rikat, kdyz sama to zvládla jeste rychleji (jestli spravne pocitam).

Tak jasně, ale v ty době to bylo celkem běžný, ze meli v 18ti děti :mrgreen: a přesto rodiče u svých dětí vysilujou, že jo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
3369
14.2.20 14:06

Mně bylo 21, už jsem tedy pracovala po střední škole.. Ale plánovaný to nebylo, každopádně mamka se těšila snad víc jak já a doteď syna miluje jak vlastního :lol: plánovaný nebylo ani druhý dítko ve 24 :lol: :lol: až teď to třetí ve 28 jsme si konečně plánovali a celej jeden měsíc se o něj snažili :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
768
14.2.20 14:11

Prostě jsme jim to normálně řekli. Jedni to čekali, druzí byli překvapeni, mile.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama